Масло за вилки 15W

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Масло за вилки 15W

Мнениеот URNEST » Съб Апр 04, 2009 11:53 pm

След дълго чудене дали да рискувам сам да си направя профилактика на вилката или да я пратя в сервиз се реших, че вече съм достатъчно компетентен и сам да извърша въпросната процедура. Вилката е Rock Shox Pike 409 (Coil) - като цяло нищо сложно, сдобих се с всички необходими инструменти, с масло Motorex fork oil 5W...както обаче запознатите с процедурата знаят е необходимо във всеки крак отдолу през дупките да сипят по 15мл масло 15W. Оказа се малко трудно обаче да се сдобия с въпросното. Друг е и въпроса че е малко безмислено да давам пари за цял литър масло приположение, че ми трябват някви си 30мл.
Та тук идва и чуденката. Задължително ли е въпросното 15W масло да е същото като това в системата на хидравликата? Случайно се натъкнах днес в Практикер на масло 15W 40 за автомобилен двигател, чиято цента е между 7 и 9 лв за литър, което е много по-приемливо. Предлага се както синтетично, така и минерално. Подобно масло става ли. Преди време в някакъв service manual бях чел, че няма значение вида на маслото важно е само да бъде по-гъсто. Все пак това масло се ползва само за смазване. Какво е вашето мнение по въпроса? Някой има ли личен опит с подобни масла. Благодаря предварително на включилите се.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Re: Масло за вилки 15W

Мнениеот GOA » Нед Апр 05, 2009 12:03 am

ъпсурт

при коила сипвай каквото искаш
ако не ти дреме как ще се движи вилката после - и в другия сипвай каквото искаш
ако ти дреме - дай 20 кинта за хидравлично 15W
но ако те е яд че ще ползваш една плюнка от него - дай ги тия пари на сульо за една профилактика :crazy:
Downhill by car.
Лопа ти прожината на амортесиора.

|-|
Аватар
GOA
 
Мнения: 732
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 11:56 am

Re: Масло за вилки 15W

Мнениеот sherpite » Нед Апр 05, 2009 7:55 am

Другият вариант е да си купиш 30мл масло 15w от някой велосервиз.
Аватар
sherpite
 
Мнения: 722
Рейтинг: 1623
Регистриран на: Нед Мар 27, 2005 9:35 am
Местоположение: София

Re: Масло за вилки 15W

Мнениеот Pirate » Нед Апр 05, 2009 10:05 am

Здравей, Urnest - ако беше от Сф щях да ти отсипя нужното ти количество масло. Не си купувай двигателно масло - то е съвсем различно.

Аз използвам за мойта вилка /RS Tora/ вилково масло на немската фирма Liqui Moly. Имат и 5w и 15w в разфасофки от 1/2л. на цена ~12лв. Освен това опаковката е с една тръбичка, която се издърпва и е много удобна. Предполагам, че и при вас трябва да го имат кадето продават масла Liqui Moly. Ако не можеш да намериш ще питам едни познат във фирмата, която го внасят дали зареждат магазин конкретен в Русе.


Изглежда ето така - избираш motorbikes -> fork oil и даваш show products.
Мойто 15w e това.
По магазинити за мотори разфасовките сда предимно от по 1л., защото техните вилки побират повечко масло и 1/2л не е достатъчно, но ако имаш наблизо такъв магазин може да ги питаш и дали не биха ти отлели 50ml.

Преди време в някакъв service manual бях чел, че няма значение вида на маслото важно е само да бъде по-гъсто. Все пак това масло се ползва само за смазване.
- за смазване в хидравлични системи си се ползва хидравлично масло. То също не е само едни вид. Има различни хидравлични масла в зависимост от конкретната употреба. В авто амортисъори се слагат примерно едни стандартизиране масла от типа МХЛ. В хидравлични системи като рейки или автоматични кутии в колите се ползва ATF type хидравлично масло. В хидравликите на някой по-стари Citroeni със сфери се ползва друго специално масло. Аз имам в нас различни двигателни масла, но никога не ми е хрумвало да ги ползвам за вилката. Тоест недей да мислиш, че всякакво масло би вършило работа. Двигателното 15w40 е много по-гъсто от 15w fork oil.
Аватар
Pirate
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 9:36 pm
Местоположение: София

Re: Масло за вилки 15W

Мнениеот URNEST » Нед Апр 05, 2009 9:50 pm

Значи аз имам такова масло, което ще ипозлвам за хидравликата във вилката.
Крайния ми вариант е да използвам от него за смазване на двата крака, но ми се искаше всичко да е както трябва. Ще потърся из нашенските моторджийски магазини да ми отсипят необходимото количество. Не ми стана ясно какво точно масло да търся. Хидравлично масло 15W за амортисьори на мотор ли?
В един сървиз менюъл пишеше, че всяко "multi-viscosity fully synthetic motor oil" е подходящо за целта. В конкретния случай бяха използвали синтетично масло Amzoil 5W-40. В такъв от сайта на Rock Shox пише "Measure and pour 15cc of 5wt, 10wt, or 15wt (stock) RockShox suspension oil into both lower legs", което малко ме обърква. Аз все пак си знам, че ми трябва 15W, но какв точно? Чакам вашите мнения.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Re: Масло за вилки 15W

Мнениеот Pirate » Нед Апр 05, 2009 10:12 pm

Това което показваш ти на линка е същия вид вилково масло като това, което ти покзвам аз на Liqui Moly. Аз имам просто две опаковки - едната е 5w, а другата е 15w. Вилковото масло за вилки на мотори и това за вилки на колела няма разлика. Тоест твоя Моторекс може да се ползва и като масло за вилка на мотор. Само че това са си хидравлични масла за вилки, нямат много общо с двигателно масло 15w-40 и т.н. Показах ти Liqui Moly-то просто с мисълта, че опаковките са по 1/2л и са наполовина на цената на Моторекса.

Като ходиш по магазини за мотори гледай единствено на опаковката вилково масло /fork oil/ да не пише, че е специално и само за USD /upside down вилки. Има и такива модели, защото при мотопедите и моторите е доста характерно това решение за вилката.

Утре ще имам адреса на магазина в Русе кадето се продават на Liqui Moly маслата и ще ти го напиша.
Аватар
Pirate
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 9:36 pm
Местоположение: София

Re: Масло за вилки 15W

Мнениеот GOA » Нед Апр 05, 2009 10:25 pm

URNEST,
щом си чел сервизния мануал какво още питаш?
Сипваш fork oil 15W, т.е. хидравлично, в десния крак - трябва ти за рибаунда и е добре да не се пеняви много. Марката - по твой вкус.

Според упътването се сипва същото и в левия, и е препоръчително ако е въздушна пружината. Но твоята щом не е ако щеш и маргарин му слагай.
В конкретния случай бяха използвали синтетично масло Amzoil 5W-40.
Това имали - това сложили.
Цялата работа е 20 мин. ако вярваш на упътването и не питаш тук, където се потвърждава, че има поне един дебил, който не вярва на очевидна истина. Дреме ми на дедовия кой е, но категорично ме убеждава, че следващият ми "пост", ако има такъв, ще е след още 2 години. Все пак сульовците никога няма да се свършат, има на кого да разчиташ!
Downhill by car.
Лопа ти прожината на амортесиора.

|-|
Аватар
GOA
 
Мнения: 732
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 11:56 am

Re: Масло за вилки 15W

Мнениеот jivkonik » Пон Апр 06, 2009 10:10 am

Ако мазането на втулките на вилката е от типа SemiBath (т.е. не е Отворена баня) - това значи, че маслото, което е сипано в двата ботуша служи само и единстевно за мазане на втулките, а не се меша с маслото, сипано в камерата (патрона) на компресията - можеш да използваш моторно 100% СИНТЕТИЧНО масло с въпросния вискозитет. Синетичното изискване е за да не ти повреди уплътненията. Моята бивша вилка MANITOU Minute 2 -2006 беше на същия принцип. Намерих 100% моторна синтетика на TOTAL мисля беше 1 литър за 15-20 лв (по спомен). Гледай втората цифра да e близка до нужната (15W) , ако е доста по-голяма при работните температури на вилката ще ти бъде гъстичко маслото - от там по-бавно ще се стича до втулките като обърнеш вилката обратно, но все пак ще смазва де.....
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Re: Масло за вилки 15W

Мнениеот тучо чучо » Пон Апр 06, 2009 11:20 am

В подкрепа на написаното от Живко ще цитирам инструкциите на http://www.enduroforkseals.com за профилактика на FOX TALAS:
The multi-viscosity, fully synthetic motor oil we chose to use is made by Amzoil®. Any other reputable brand is acceptable. Note that Fox recommends damper oil. Damper oil is OK, but does not stick to the parts as well as the mulit-viscosity synthetic motor oil.
Както виждаме и тук използват Amzoil.
Нямам време да прегледам в детайли инструкциите за Rock Shox, но предполагам и в този случай може да се доверим на препоръката на Enduro Fork Seals за употребата на синтетично моторно масло.
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Re: Масло за вилки 15W

Мнениеот URNEST » Пон Апр 06, 2009 11:33 am

@тучо чучо в инструкциите за Rock Shox от същия сайт пише същото. Интересно ми стана защото използваното масло беше 5W-40, което си е 5W и ме кара да си мисля дали аз mога да използвам от наличното ми 5W масло на Motorex. Ще потърся из мотоджийските магазини, но според вас критично ли ще е ако ползвам от споменатото горе масло?
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Re: Масло за вилки 15W

Мнениеот 4getcredo » Пон Апр 06, 2009 11:53 am

Ако използваш "по-тънко" масло за ботушите има по-голяма вероятност то да се процеди през долните уплътнения... Също така по-бързо ще достига, но и отича от местата, които трябва да лъзга. :) Принципно обаче не виждам да има кой знае какви фатални последствия за самата вилка... може би единствено за омазнения спирачен диск ;) . Това са моите теоретични 5 ст. :D
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Масло за вилки 15W

Мнениеот GECKO » Пон Апр 06, 2009 1:46 pm

Аз ползувам Motorex 15W хидравлично масло за смазване, но ако решиш да ползуваш моторно аз бих заложил на Motorex 15W50 пълна синтетика (по споменатите горе причини)

Лично аз си сменям маслото за смазване веднъж на 4 месеца и една туба ми дойде добре за последните 2 сезона (с уговорката, че слагам повече при пружината, но при мен дъното на кракът с пружината е отворено и повечето масло не създава хидравлично съпротивление). В хидравликата няма смисъл да е толкова често смяната - там се усеща кога има нужда :)

Иначе по-тънко масло за смазване... по-скоро :nono:
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Re: Масло за вилки 15W

Мнениеот URNEST » Пон Апр 06, 2009 3:45 pm

GECKO написа:...но ако решиш да ползуваш моторно аз бих заложил на Motorex 15W50 пълна синтетика (по споменатите горе причини)

Това значи ли, че всяко масло 15W50 пълна синтетика ще е подходящо независимо от марката?

Иначе денс попитах в един магазин дали предлагат хидравлично масло за предни амортисьори и хората ме изгледаха малко :bigeyes: :bigeyes: ...друг е и въпросът, че в нито един от велосервизите нямат необходимите масла...интересно ако някой си даде вилката за профилактика как ще я направят? :confused: Ясно е че ще се търси още. Благодаря на включилите се.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Re: Масло за вилки 15W

Мнениеот dido85 » Пон Апр 06, 2009 8:54 pm

Това мисля че ще е полезно:
http://www.sram.com/_media/techdocs/05PikeSLRaceTeamCoilService.pdf
(виж стъпка 31)

Слагай ForkOil 5W от това което имаш и си карай спокойно. Правено е вече не един път, без никакви отрицателни последици (аз също карам така).

А вариантите с двигателни масла, по-добре ги пропусни за сега (и за винаги).
Аватар
dido85
 
Мнения: 150
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 3:09 pm
Местоположение: Варна

Re: Масло за вилки 15W

Мнениеот URNEST » Пон Апр 06, 2009 9:16 pm

Малко по нагоре бях цитирал точно този сървиз менюъл, който ми даде идеята че аджеба може и да стане с 5W. Ще изчакам Pirate да каже дали маслото, за което спомена се предлага в Русе.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Re: Масло за вилки 15W

Мнениеот Pirate » Пон Апр 06, 2009 9:43 pm

Току що ми казаха, че зареждат с Liqui Moly в Русе магазин Автомания, намиращ се на ул. Кирил Старчев №12. В момента обаче нямат вилково масло, но може да се разходиш до там и да си го поръчах и ще го заредят.

Иначе денс попитах в един магазин дали предлагат хидравлично масло за предни амортисьори и хората ме изгледаха малко
- По магазините за мотори знаят за какво става дума, но в други магазини за авточасти обикновено нищо не им говори това.
Аватар
Pirate
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 9:36 pm
Местоположение: София

Re: Масло за вилки 15W

Мнениеот griffin » Вто Апр 07, 2009 8:20 am

И аз при профилактиката на моя дарт сложих в крака в който се слага масло не 15W а 5W същото масло което сложих и в самата вилка, за сега всичко е ок няма да ти изтече отдолу.
griffin
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 5:40 am
Местоположение: София

Re: Масло за вилки 15W

Мнениеот jivkonik » Вто Апр 07, 2009 10:11 am

То може би и 2.5W масло НЯМА ДА ИЗТЕЧЕ отдолу - въпроса обаче е - ДАЛИ СЕ ЗАДЪРЖА ДОСТАТЪЧНО ДОБРЕ и ДОСТАТЪЧНО ДЪЛГО ВРЕМЕ ВЪРХУ МЕСТАТА, които трябва да смазва (тоест втулките на вилката, които са в горната част на ботушите) или се стича бързичко надолу в ботуша? Разлика в работата на вилката може и да не усетите, ще го разбере едва когато се наложи да смените втулки (по-рано от случая, в който бихте ги сменили ако ползвахте ПРЕДПИСАНОТО от производителя като вискозитет масло).
:deal: Тия сервизни книжки са писани с известна мисъл да ви кажа..... вЕрвайте им..... :magnify:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Re: Масло за вилки 15W

Мнениеот dido85 » Вто Апр 07, 2009 1:39 pm

Точно така, сервизните книжки са писани с доста мисъл и е добре да се спазва всичко което пише вътре. :agree:

В книжката пише: 15cc of 5wt, 10wt, or 15wt това е положението. Хората са си преценили явно, че 5wt не е прекалено рядко, няма да изтече отдолу и ще се задържа достатъчно дълго в/у частите които трябва да смазва... Кое от 3-те ще се избере явно е изцяло по избор на клиента. (не видях да се споменава никъде, че 15wt е препоръчително :dontknow: ) :beer:
Аватар
dido85
 
Мнения: 150
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 3:09 pm
Местоположение: Варна

Re: Масло за вилки 15W

Мнениеот URNEST » Вто Апр 07, 2009 2:19 pm

Така, днес минах през въпросния магазин и ми казаха, че могат да ми поръчат Liqui Moly 15W. Разфасовката е 500мл на цена 14,50лв. За сега ще се спра на него, няма смисъл да се циганя. Благодаря на всички, които ми помогнаха и най-вече на Pirate, някой ден ако се видим имаш бира от мен. :beer:
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Re: Масло за вилки 15W

Мнениеот GOA » Вто Апр 07, 2009 2:25 pm

jivkonik написа:То може би и 2.5W масло НЯМА ДА ИЗТЕЧЕ отдолу - въпроса обаче е - ДАЛИ СЕ ЗАДЪРЖА ДОСТАТЪЧНО ДОБРЕ и ДОСТАТЪЧНО ДЪЛГО ВРЕМЕ ВЪРХУ МЕСТАТА, които трябва да смазва (тоест втулките на вилката, които са в горната част на ботушите) или се стича бързичко надолу в ботуша?

дрън дрън дрън...

:deal: Тия сервизни книжки са писани с известна мисъл да ви кажа..... вЕрвайте им..... :magnify:


Добре че по подразбиране е отметнат абонамента за темата, става все по-интересно! :clap:
Понеже не съм много на ясно - ще обясни ли инж. живко ников как маслото с вискозитет 15W от дъното на ботуша преминава през маслото с вискозитет 5W в моушън контрола и достига до втулките в горната част, че и се задържа по тях?
И как аджеба масло със смазочни свойства подобни на слънчогледово олио намалява в толкова голяма степен триенето?
А за книжките е така, трябва да им се вярва. Все пак са писани от хора, които ПОНЕ веднъж са разглобявали конкретната вилка... :lol2: Допълнени са и от хора, които поне веднъж са я ползвали и са разбрали кога къде и защо може да тече масло отдолу.
Ами ако пича сипва само масло с марка рокшокс сигурно вилката ще стане вечна. :evil:

Вече с нетърпение чакам някой който е разглобявал/а само вилки на магура да внесе яснота по въпроса защото пайки вече го е шубе да излезе на вън.
Downhill by car.
Лопа ти прожината на амортесиора.

|-|
Аватар
GOA
 
Мнения: 732
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 11:56 am

Re: Масло за вилки 15W

Мнениеот jivkonik » Вто Апр 07, 2009 2:50 pm

GOA
Не си в позиция да искаш да ти обяснявам каквото и да било. Казах моето мнение по въпроса. Не притежавам този модел и не искам повече да задълбавам по темата кое точно през какво минава и до къде стига.
Всеки си има глава на раменете - да чете и да мисли!
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Re: Масло за вилки 15W

Мнениеот URNEST » Вто Апр 07, 2009 3:45 pm

Аз ще помоля GOA, понеже вече е очевидно че не е много в час какво аджеба става в конкретната вилка, да се въздържи от мнения по поставения въпрос.
Само ще кажа че маслото 5W и 15W никъде не се смесват. Седят на отделни места и принципно няма контакт между тях.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Re: Масло за вилки 15W

Мнениеот jivkonik » Чет Апр 09, 2009 8:31 am

Изнамерих си маслото, което ползвах за смазването на втулките на старата ми вилка.
Беше препоръчително да е 10W, но не можах да намеря (по думите на автомасларите било няква екзотика по нашите ширини..... :dontknow: ) и взех това:

TOTAL Quartz9000 Синтетично моторно масло 5W40

Total2.jpg
Total2.jpg (69.75 KiB) Прегледано 4988 пъти

Total1.jpg
Total1.jpg (79.83 KiB) Прегледано 4957 пъти


В момента са ми излишни остатъчните 600 ml - ако на някой му трябва да се свърже с мен, за цената ще се договорим! :agree:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Re: Масло за вилки 15W

Мнениеот Newone » Чет Апр 09, 2009 9:04 am

Малко късно се включвам, но пък и скоро разглеждах въпроснияя сайт.... http://www.pvdwiki.com/index.php?title=Suspension_Fluid
Та на въпроса, както се вижда от таблицата маслата на Моторекс са с малко по-нисък вискозитет от тези на Рокшокс при едни и същи означения, т.е. при Рокшокс 5 wt e по-добре да се ползва Моторекс 7 - 7.5 wt.... Казвам го и от собствен опит тъй като в ребаунда на вилката ми сипаха Моторекс 7.5 wt и работата и се промени....Надявам се да съм помогнал... :beer:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Масло за вилки 15W

Мнениеот MAN6 » Чет Апр 09, 2009 9:31 pm

jivkonik написа:Беше препоръчително да е 10W, но не можах да намеря (по думите на автомасларите било няква екзотика по нашите ширини..... :dontknow: )


и Fork Oil, и масло за двигатели има 10w... на доста места из София :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Re: Масло за вилки 15W

Мнениеот kotka12 » Пет Апр 10, 2009 7:48 am

по въпроса за автомасларите - аз лично си търся масла
в магазините за мотокрос
имат голям избор
и винаги са доста по-услужливи
отколкото ония на четири колела :agree:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Масло за вилки 15W

Мнениеот outfaced » Пет Апр 10, 2009 10:27 am

Newone написа:Малко късно се включвам, но пък и скоро разглеждах въпроснияя сайт.... http://www.pvdwiki.com/index.php?title=Suspension_Fluid
Та на въпроса, както се вижда от таблицата маслата на Моторекс са с малко по-нисък вискозитет от тези на Рокшокс при едни и същи означения, т.е. при Рокшокс 5 wt e по-добре да се ползва Моторекс 7 - 7.5 wt.... Казвам го и от собствен опит тъй като в ребаунда на вилката ми сипаха Моторекс 7.5 wt и работата и се промени....Надявам се да съм помогнал... :beer:


карам пайка в момента със 7,5 ... съвсем доволно
има си значение какво се иска от вилката - вискозитета на маслото е още един начин да влияеш на работата и в някакви граници
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Масло за вилки 15W

Мнениеот URNEST » Пет Апр 10, 2009 11:11 am

А карал ли си го с 5W? Има ли чувсвтителна разлика?
А някой да знае откъде човек може да сдобие с Рок Шокс масло?
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Re: Масло за вилки 15W

Мнениеот FireFoXa » Пет Апр 10, 2009 1:16 pm

URNEST написа:А някой да знае откъде човек може да сдобие с Рок Шокс масло?

Марио, много се вживяваш. Смяната на масло, и профилактиката като цяло е една рутинна процедура в подръжката на вилката.
URNEST написа:Има ли чувсвтителна разлика?

Слагай Motorex fork oil 5W, което си го имаш и готово. Пайка си е с настройка на връщането с доста "кликове", и една разлика във вискозитета на маслото от +/- 2.5w няма да окаже кой знай какво влияние, както при едно Дуро Д, на което настройката на връщане е строго фиксирана.

П.П. Аз моята Тора я карам с 2.5w, на Моторекс, и за близо 6 месеца проблеми не съм имал. Не забелязах някаква осезаема разлика от стандартното 5w, до моето 2.5w. :dontknow:
Аватар
FireFoXa
 
Мнения: 1057
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 3:23 pm
Местоположение: Варна

Следваща

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта