махане на рога?

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

махане на рога?

Мнениеот brum » Пон Фев 21, 2005 7:50 pm

Как се свалят рогата от вилка ( рога май се казваха - тия за V-brake дето са ). Предполагам че се развиват обаче тия не мога да ги мръдна. Вилката е MZ Comp. Аиде някой да каже как става това ако става, и в каква посока се развиват.
One life is not enough
brum
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Нед Май 23, 2004 8:13 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот VaHk0 » Пон Фев 21, 2005 9:18 pm

да уточним рогата или тамичките.тапичките само ги дърпаш а рогцата незнам.маи не може.поне не съм гледал.но защо искаш да ги махнеш ако си с диск само сложи тапичките щото после може се наложи да сложиш пак В-браке.другия начин е с малък ъглошлаиф ама требва да е некои по опитен или поне да има некои да ти помага и пак е опасно щот тва са маса обороти в секунда и много яко кълват ръце и сичко кот докопат.
VaHk0
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот brum » Пон Фев 21, 2005 9:34 pm

Тапички нямам. Още като земах вилката едната тапа я нямше. А от мъчене да ги сваля ( рагата ) единия го надрах доста брутално - стегнах го в ръчно менгеме и то деа пак не мръдна. В-брейк няма да сложа като видях какво прави дисковата спирачка. А вилката не е толко скъпа че да я пазя да я продавам после.
За рязане с углошлаиф не знам, обаче има едни триончета дето са за бижута. Режат сичко - стоманена отверка съм рязал. Ако се стигне до там ще ги режа с него.
One life is not enough
brum
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Нед Май 23, 2004 8:13 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Rotting » Пон Фев 21, 2005 9:46 pm

не знам точно как се казват, но аз им викам уши за ви-брейк, може и да не е правилно...

тапичките се дърпат, щото са тапички

иначе ушите за ви-брейка може или да са на резба или да са заварени. ако са заварени и имаш проблем с някое от ушите, можеш да си купиш такова ухо и да го завариш.
ако са на резба се отвиват като нормален болт - завива се по посока и се развива обратно на часовниковата стрелка. понеже фабрично на резбата на тези уши има сложен силикон, като се навият, трудно се отвиват и са като заяли. може да пробваш да пръснеш малко лубрикант за вериги и болтове - аз ползвам един ABRO - AB80, но той май не няма да помогне.

аз две такива уши едвам успях да отвия с водопроводен ключ, колкото и селско да звучи

ако се наложи после да смениш ухо за ви-брейк, [u]много внимавай с резбата[/u], защото стъпката може да е различна!
За обща култура: http://www.bikeschool.com/spokes/index.cgi
Rotting
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 9:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Albinosko » Пон Фев 21, 2005 11:50 pm

Ако нищо не помогне взимаш на заем от някой един [size=100][color=red]флекс[/color][/size] и ...:evil::evil::evil::evil:
Ако не успееш от първия път, явно не си Чък Норис...
Аватар
Albinosko
 
Мнения: 1260
Рейтинг: 1764
Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 12:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Morpher » Вто Фев 22, 2005 8:55 am

[quote="Albinosko"]

Ако нищо не помогне взимаш на заем от някой един [size=100][color=red]флекс[/color][/size] и ...:evil::evil::evil::evil:
[/quote]

.....или с една ножовка:eyebrow::hbang2:
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Мнениеот chiMol » Вто Фев 22, 2005 10:34 am

А Ако не можеш да разбереш дали са на резба или заварени загледай се в основата на стерженчето дали има е взето от 2 те страни така че да се е получил двустен .....виж чертежчето смятм че ще ти помогне .......... а ако не е на резба флекса помага

[b]Download Attachment:[/b] [url=http://www.mtb-bg.com/forum/data/chimol/200522223410_sxemichka.jpg][img]images/icon_paperclip.gif[/img] sxemichka.jpg[/url]
21.06 KB
http://www.tiarakm.hit.bg
Don't leave your bike, live your life......
https://easycryptobot.com
Аватар
chiMol
 
Мнения: 1900
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 3:00 pm
Местоположение: Bulgaria/sofia/lozenez

Мнениеот brum » Вто Фев 22, 2005 12:18 pm

На резба са. Сега ако някой може да ми даде съвети с какво да ги напръскам и с какво да ги отвия ще съм много благодарен. Иначе за водопроводния ключ идеята ми хареса, но няма от каде да взема.
One life is not enough
brum
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Нед Май 23, 2004 8:13 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SPA » Вто Фев 22, 2005 1:14 pm

[quote="brum"]

На резба са. Сега ако някой може да ми даде съвети с какво да ги напръскам и с какво да ги отвия ще съм много благодарен. Иначе за водопроводния ключ идеята ми хареса, но няма от каде да взема.
[/quote]

А защо искаш да ги свалиш? С какво ти пречат?
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Фев 22, 2005 1:27 pm

[quote="brum"]

На резба са. Сега ако някой може да ми даде съвети с какво да ги напръскам и с какво да ги отвия ще съм много благодарен. Иначе за водопроводния ключ идеята ми хареса, но няма от каде да взема.
[/quote]


Можеш да ги отвиеш със стандартен ключ. Няма нужда да ги пръскаш с нищо, стегнати са с loctite. Вземи си голям френски ключ и действай.
Резбата е нормална, не е обратна. Само внимавай да не издереш боята на арката с френския ключ, ако нямаш по-подходящ инструмент с голямо рамо.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Fery » Вто Фев 22, 2005 7:13 pm

Ако наистина са стегнати с LOCTITE (ако става дума за лепилото LOCTITE което е подобно на канонлит) можеш леко да ги нагрееш със запалка, така лепилото става много чупливо и лесно ще ги отвиеш.:thumb:
Fery
 
Мнения: 61
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 9:34 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 81 госта