Смяна на масло и пружини...как?

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Смяна на масло и пружини...как?

Мнениеот thekidtwist » Пон Фев 07, 2005 11:50 am

Мога ли да си сменя пружините или/и маслото на "вилка" Zoom 650..и ако да как,при кой майстор(от София съм)..всякакви коментари,предложения и въпроси са добре дошли.
Ае:beer:
One only needs two tools in life: WD-40 to make things go, and duct tape to make them stop.

The journey is the reward.....
Аватар
thekidtwist
 
Мнения: 1100
Рейтинг: 1752
Регистриран на: Пет Дек 10, 2004 11:04 am
Местоположение: Orange County,CA

Мнениеот axelmax » Пон Фев 07, 2005 12:44 pm

tq ne e maslo,a prujini ,moje stig da imash podhodqsti
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот dootoo » Пон Фев 07, 2005 7:38 pm

Не се ли знаеме от некъде с тебе?!?
dootoo
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Яну 22, 2005 1:26 am

Мнениеот thekidtwist » Пон Фев 07, 2005 8:43 pm

[quote="dootoo"]

Не се ли знаеме от некъде с тебе?!?
[/quote]
Ееее Вичко тие лие сие бие??:thumb:
One only needs two tools in life: WD-40 to make things go, and duct tape to make them stop.

The journey is the reward.....
Аватар
thekidtwist
 
Мнения: 1100
Рейтинг: 1752
Регистриран на: Пет Дек 10, 2004 11:04 am
Местоположение: Orange County,CA

Мнениеот RaveUnit » Сря Фев 09, 2005 3:38 am

Нещо тази нощ не е наред и съм се разписал като за последно, да видим ...
в тази вилка смазката е грес и ако имаш шестограм можеш сам да си я смениш - разглабяш вилката отдолу (задължително) и отгоре, като отгоре фактически ти изпадат само пружините и обикновено няма какво да й се сменя на смазката. Обаче отдолу може би е добре да разкараш всичко мазно до което се добереш и да я нацапаш с възможно най-фината грес, как се казваше - графитна май. Може там където краката влизат в ботушите да не смазваш а през няколко дена да сипваш по няколко капки машинно масло - става и то много добре, защото не се спича от студ и мокро.
Евентуално можеш да смениш пружините (по спомен те са няколко в единия крак) с от мотор, но едва ли ще постигнеш желания ефект, защото пододящите моторни които съм виждал (от МЗ) са все с еднакви намотки т.е. пружината е еднакво твърда във всичките си части, а тези оригиналните са по-мека и по-твърда. Такава малка още по-мека от меката не съм виждал в магазини.
Първо оправи смазването и тогава си мисли за пружини - понякога при по-стари модели на тази вилка има огромна разлика в работата като се сложи нова финна смазка
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта