Феродото на диска

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Феродото на диска

Мнениеот Victor » Съб Дек 25, 2004 9:15 am

Така като оставим глупоста ми настрани- свалих си гумата заедно с диска и без да искам натискам лотчето (карам с Mgura Julie 180mm хидравлична) и после си викам кво толкова натискам го пак и гледам накладките се зближават - 'дееба пак згавих'.Та сега немога да си навра диска обратно . Как да си раздалеча накладките ?
Абе секви ги има !
България не ме обича,
а аз съм ебати пича !
Victor
 
Мнения: 483
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 9:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Zink » Съб Дек 25, 2004 9:29 am

Еми не е трябвало да го правиш щото сега ти е влезнал въздух в спирачката:boggled: Маи трябва да я занесеш на сервиз да ти я обезвъздушат. Иначе за да не я натискаш неволно когато ти е махната гумата трябва от БАС да са ти дали(или откъдето си я купил) едни малки пластмасови джаджи които да ги слагаш м/у накладките.
True Riders Team
Zink
 
Мнения: 696
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 10:37 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Съб Дек 25, 2004 10:32 am

[quote="Victor"]

Така като оставим глупоста ми настрани- свалих си гумата заедно с диска и без да искам натискам лотчето (карам с Mgura Julie 180mm хидравлична) и после си викам кво толкова натискам го пак и гледам накладките се зближават - 'дееба пак згавих'.Та сега немога да си навра диска обратно . Как да си раздалеча накладките ?
[/quote]

Няма да се пуашиш... случва се.
Взимаш една плоска отверка и внимателно раздалечаваш накладките. Казана на спирачката трябва да си е отгоре, с други думи НЕ обръщай колелото по време на упражнението. След това RTFM където това го пише заедно с други полезни неща.

Весели празници,
Симо
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Victor » Съб Дек 25, 2004 11:02 am

Ей мерси много ама пак ще се ходи до БАС да им додам пари имам пък и да ми обеснят някой работи . А те днес дали работят ? ?
Абе секви ги има !
България не ме обича,
а аз съм ебати пича !
Victor
 
Мнения: 483
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 9:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Съб Дек 25, 2004 8:51 pm

[quote="Victor"]

Ей мерси много ама пак ще се ходи до БАС да им додам пари имам пък и да ми обеснят някой работи . А те днес дали работят ? ?
[/quote]


Ако ти се кара все пак, направи каквото ти каза Симо - махни спирачката, махни накладките и с една отверка прибери буталата едно по едно като използваш отверката като лост с опора в тялото на спирачката. Адски лесно е, ама не може да се обясни толкова лесно :thumbu:

Като ги избуташ докрай, слагаш накладките, монтираш всичко и това е. В началото може лоста да ти е няколко пъти мек, но когато накладките се приближат, ще се втвърди. Не забравяй каквото те предупреди Симо - докато правиш това, тялото на спирачката трябва да е ПОД лостчето, иначе ще влезе въздух.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Victor » Съб Дек 25, 2004 11:02 pm

[quote]Ако ти се кара все пак, направи каквото ти каза Симо - махни спирачката, махни накладките и с една отверка прибери буталата едно по едно като използваш отверката като лост с опора в тялото на спирачката. Адски лесно е, ама не може да се обясни толкова лесно

Като ги избуташ докрай, слагаш накладките, монтираш всичко и това е. В началото може лоста да ти е няколко пъти мек, но когато накладките се приближат, ще се втвърди. Не забравяй каквото те предупреди Симо - докато правиш това, тялото на спирачката трябва да е ПОД лостчето, иначе ще влезе въздух.[/quote]

Мдаа направих каквото ми препоръчахте и го направих без да обръщам колелото.
Мерси много за отговорите знам че мога винаги да разчитам на вас момчета :agree:
Весели празници и от мен и дано дебелия старец в червено да ви донесе желаните подаръци !
Абе секви ги има !
България не ме обича,
а аз съм ебати пича !
Victor
 
Мнения: 483
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 9:47 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта