Гума с вериги

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Мнениеот 4getcredo » Пон Яну 10, 2005 11:24 am

[quote="rough"]



[b]Download Attachment:[/b] [url=http://www.mtb-bg.com/forum/data/rough/20051851210_Pics2.jpg][img]images/icon_paperclip.gif[/img] Pics2.jpg[/url]
51.6 KB
[/quote]

И според мен са малко по-дълги от необходимото. Тази дължина предполата кривене на винта (при лед), а това ще накъса гумата при мястото на винта, ще разхлаби винта ... все повече ще се кривят... и по-слаб контакт с леда. Изобщо стресът за гумата се увеличава, а и ефектът намалява.
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пон Яну 10, 2005 11:42 am

[quote="4getcredo"]

[quote="rough"]



[b]Download Attachment:[/b] [url=http://www.mtb-bg.com/forum/data/rough/20051851210_Pics2.jpg][img]images/icon_paperclip.gif[/img] Pics2.jpg[/url]
51.6 KB
[/quote]

И според мен са малко по-дълги от необходимото. Тази дължина предполата кривене на винта (при лед), а това ще накъса гумата при мястото на винта, ще разхлаби винта ... все повече ще се кривят... и по-слаб контакт с леда. Изобщо стресът за гумата се увеличава, а и ефектът намалява.
[/quote]


и аз не мога да проумея защо хората се хвърлят на дълги рапидки. ето един [url=http://www.suomityres.fi/bike/images/freddies.jpg]пример[/url]
- мисля че на финладнците може да се вярва за зимни гуми?

вярвам че да се занитят такива неша е пределно лесно - например мъжката част на тик-так копчета или подобна измишльотина.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот rough » Пон Яну 10, 2005 8:25 pm

Ami i za tova sum pomislil.....ako se zagledate po dobre shte vidite che samo vunshnite graiferi sa po dulgi...drugite sturchat samo s glavichkite na vintovete koeto ne e nikak mnogo!
Taka izglejda kofti zashtoto ne e slojena na kapla(na snimkata) inache sedi mhogo dobre...dulgite vintove se razpervat v strani i imat dopir zamo v zavoi a osnovnoto koeto e posredata e s idealen razmer za ledove i kisha...a moje i samo taka da si misla de:crazy:
ne sum ia probval koi znae kolko de zashtoto s neia nemoga da karam po asfalt no go davat kum kraia na sedmicata da vali sniag i shte moje da se kara ta togava shte moga da sporia...zasega samo moje da:beer:
drugiatp sled padaneto na snega...no misla che shte raboti dobre,puk i niama kade tolkova da se kara na ledove to povecheto e utapkan sniag takache si e extra-nadiavam se!
Имам тарикатско колело...със дискови и централен ресор!
А ти?
rough
 
Мнения: 137
Рейтинг: 1199
Регистриран на: Пет Фев 21, 2003 3:49 pm
Местоположение: Bulgaria

Предишна

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron