Боядисване на колело.

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Мнениеот SpoileR » Чет Авг 31, 2006 4:54 pm

:rofl:
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Здрасти

Мнениеот halbek » Пон Юни 30, 2008 6:35 pm

Хи зна4и аз сам от София и искам да си боядисам колелото но нз кои на4ин е по добур .. Ако някои е запознат с боядисването или пук знае куде мога си оставия колелото за ка4ествено боядисване да пи6е на скаип Veidarcho-94 мерси предварително
halbek
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1140
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 6:29 pm

Мнениеот ramam » Пет Юли 04, 2008 11:10 am

РАМ/БАС боядисват прахово питай там за цена разбрах 20-30 лева.
Определено ще знаят какво правят понеже е възможно да ти нагреят рамката много и тогава да и се загуби термичната обработка от там и здравината.
Затова на такива дето разправят за ръждопреобразувател за алуминиева рамка !!! аз не бих му казал на такъв човек и добър ден камо ли да си дам рамката.
ramam
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1125
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 1:01 pm

Мнениеот taurus13 » Нед Юли 06, 2008 11:12 pm

Прахово боядисване е добър вариант за рамката, понеже е здраво покритие. Боядисват на много места в софия, даже знам едно дето съм боядисвал много детайли, но не мога да се сетя сега името на фирмата - намира се в дървеница - срещу КАТ по улицата. За да я боядисваш обаче прахово не трябва да има никакви следи от стара боя отдолу, щото при нагряването ще се надигне. За целта най-добре е да я минеш на песъкоструен апарат - има на доста места в софия. Освен това трябва да се защитят всички резби и отвори с хартия, защото влезне ли боя при пръскането, после кат се изпече трудно се почиства - еле пък от резбите. Температурата на която се пече е към 200 градуса и не проблем за рамката. Все пак обаче си мисля, че е добре ако има подобна специализирана услуга в РАМ, щото те знаят какво да правят и няма да имаш проблеми после.
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Боядисване на колело.

Мнениеот dEcLiNe » Чет Юли 29, 2010 8:51 pm

Здравейте, изравям тази тема, защото имам въпрос.Искам да попитам възможно ли е анодизирането на шини т.е. има ли толкова голяма "вана" в България?Ако не има ли как по друг начин да постигна бляскъв цвят на шините? :dontknow: :beer:
Аватар
dEcLiNe
 
Мнения: 2131
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 5:28 pm
Местоположение: София

Re: Боядисване на колело.

Мнениеот novice » Чет Юли 29, 2010 11:56 pm

Заповядай, приятелю! http://galvanohimia.hit.bg/galvanizings.html ;)

Кога ще караме? :beer:
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

Re: Боядисване на колело.

Мнениеот dEcLiNe » Пет Юли 30, 2010 11:06 am

novice написа:Заповядай, приятелю! http://galvanohimia.hit.bg/galvanizings.html ;)

Кога ще караме? :beer:

Скоро, скоро! :nuts:

И btw, споменах, че точно това ме притеснява - дали е възможно анодизирането на толкова голяма част.Иначе точно на тези пичове им писах e-mail, но все още няма отговор. :) :beer: :beer:

Сега им се обадих, но разговора премина в диви обяснения какво, аджеба, е шина и в крайна сметка трябвало да им я донеса за да преценят, което определено няма да стане. :crazy: :beer:
Аватар
dEcLiNe
 
Мнения: 2131
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 5:28 pm
Местоположение: София

Re: Боядисване на колело.

Мнениеот рс » Пет Юли 30, 2010 12:01 pm

dEcLiNe написа:Здравейте, изравям тази тема, защото имам въпрос.Искам да попитам възможно ли е анодизирането на шини т.е. има ли толкова голяма "вана" в България?Ако не има ли как по друг начин да постигна бляскъв цвят на шините? :dontknow: :beer:

Има автомобилна боя с метален вид, дори с още по-фантастични ефекти. За да намериш това нещо по магазините, питай за онези бои, които правят детайлите като сребърни, златни, медни и т.н.
Ако сравниш златно боядисан детайл със парче полирано злато, рязлика почти няма... боядисаното изглежда малко по-добре :)
А анодизиране може да се направи, но няма да е лъскаво. Може да се помедни и после хромира, но е по-лъскаво ако се боядиса.
Правилник:
И император на форум да си, все тая.
рс
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:14 pm

Re: Боядисване на колело.

Мнениеот dEcLiNe » Пет Юли 30, 2010 1:20 pm

Това ми беше първоначалната идея, но постоянните удари на камъчета по шините няма ли да свалят боята? :dontknow:
Аватар
dEcLiNe
 
Мнения: 2131
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 5:28 pm
Местоположение: София

Re: Боядисване на колело.

Мнениеот novice » Пет Юли 30, 2010 3:20 pm

Вечна боя няма... и вечни шини също, особено като знам стилът, в който караш. Като свалят боята камъчетата, ако въобще стане, пак ще се пръсне, не е проблем! :D Иди в първата железария и виж сребърните и златисти спрейове! Ще се шашнеш от ефекта! А като не искаш да падне боята бързо, може да нанесеш допълнителен слой безветен лак за протекция, върху нея.
Прахово сребристо покритие доколкото знам няма, а мокрото боядисване с пистолет, без печене не гарантира по-здрава боя от тази, която е в спрея. ;)

ПС: Тези толква ли са неграмотни, че не знаят какво е шина за колело и ти защо не им каза ориентировъчни размери по телефона? :dontknow:
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

Re: Боядисване на колело.

Мнениеот dEcLiNe » Пет Юли 30, 2010 4:52 pm

Казах им диаметър, но пак нямаше признаци на разбирателство.

Иначе мерси за инфото, колеги! ;) :beer: :beer:
Аватар
dEcLiNe
 
Мнения: 2131
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 5:28 pm
Местоположение: София

Re: Боядисване на колело.

Мнениеот novice » Съб Юли 31, 2010 8:11 pm

Питах за споменатите от мен спрейове и те съветвам да не ги ползваш! Покритието било меко, а блясъкът изчезвал с всеки изминал час, а като се пръснело с безцветен лак, щяло да стане матово, като бронз. Отиди при някой бояджия, който реновира автомобилни джанти най-добре! ;)
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

Re: Боядисване на колело.

Мнениеот 3594 » Пет Сеп 06, 2013 2:27 pm

Наскоро си боядисах колелото с лъскав спрей :smash: :thumb: Само че като отидох при един монтьор на колела да ми сглоби по-трудните части, гаечния му ключ се изплъзна, чукна леко рамката и смъкна част от боята (малко некадърно, ама какво да се прави :crazy: ). Тогава той ми каза, че трябвало и някакъв безцветен лак да му ударя отгоре, за да пази боята от подобни глупости, но не знаеше подробности. Нагоре в коментарите видях, че е споменат същия лак, ама пак не пише нищо... :dontknow:
Ако някой може да ми обясни за какво става въпрос, къде да намеря подобно нещо и ориентировъчни цени, ще съм много благодарен. :beer:
3594
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 2:46 pm

Предишна

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 108 госта