лепене на гуми

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

лепене на гуми

Мнениеот naka76 » Вто Ное 30, 2004 8:35 pm

При последното каране така ми се ужули новата гума че има малко скъсани конци,леко е цепната и има две дупки.Пострадалата част е голяма около 2 на 3 см и за сега няма проблеми,но скоро може да ми създаде.Та мога ли да я залепя,с какво и дали няма да е по-добре да се залепо от вън за да не позвлява на скъсаните нишки да се доскъсат?
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mih » Чет Дек 02, 2004 7:33 pm

както разбирам, сцепил си я отстрани.
знам, че може да прозвучи тъпо, но може пък и да излезе нещо и да си спестиш да купуваш нова:
залепи я [b]отвътре[/b] с парче вътрешна гума, което да е значително по-широко от разкъсаното място (мисля, че така ще държи по-здраво, понеже натиска на въздуха във вътрешната идва отвътре-навън все пак), пък за отвън нагорещи малко силикон и я капни/намажи - залепя доста добре и се държи почти като гума, така че може и да стане, ама все пак това е съвет от типа "направи-си-сам-с-чука-и-тиксото", имай го предвид и не рискувай ако имаш по-разумно предложение! макар че не би трябвало да съсипеш нищо, ама все пак...
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот naka76 » Пет Дек 03, 2004 5:17 pm

Мерси!Това за силикона не се сетих.Всъшност положението не е чак толкова лошо колкото звучи.Даже утре смятам с нея да карам ама ще си носа резерва:^::^:
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта