Защита на вътрешните гуми ?!?!?

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Защита на вътрешните гуми ?!?!?

Мнениеот BeOne » Сря Авг 13, 2003 4:50 pm

Напоследък претърпях сума спуквания на гумите,
та се чудя как може да се защитят от спукване.

чувал съм че има някакви кевларени лепенки (подложки) които се залепват по цялата дължина на външната гума от вътрешната страна така, че да не допускат навлизането на нежелани елементи навътре.

някой знае ли за такова нещо и ако да къде се продава и на каква цена

Don't be second, BE ONE!
Don't be second, BE ONE!
BeOne
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 4:32 pm

Мнениеот Admin » Чет Авг 14, 2003 1:41 am

Зависи от какво си пукал гумите.
Може да е от тръни и други подобни, тогава няма спасение.:V: Това, за което казваш, съм го чел някъде, но не беше евтино. А и не съм го виждал у нас.:( Има и някои други средства (писал съм за тях в сайта), също прилично скъпи, които си ги впръскваш в гумата и тя се самозалепва. Но в БГ не съм виждал такива продукти.
Може да е от спраскване – тогава гумата е като перфорирана – получава се, когато при силен рязък удар (например в остър и достатъчно голям камък, или пък бордюр) външната гума се сгъне чак до каплата и вътрешната попадне между тях. (абе не го описах като хората, ама друг път):I. Ще познаеш тези спуквания по двете симетрични дупки (по-скоро цепки) на вътрешната гума. Защитата от този тип спуквания е в качествени компоненти – повечето хубави външни гуми имат специална защита на страните си, по-дебели вътрешни гуми също помагат и най-вече в яко помпане на гумите, така че да не могат лесно да се сгъват до капла. Също така безкамерните гуми дават отлична защита в тази насока, само че те са скъпи и в БГ не се срещат много.


Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот 4getcredo » Съб Авг 16, 2003 3:14 pm

za tezi sprejowe, koito spomenawa admina, edin proqtel mi kaza, che e widql neshto podobno w metro. efektyt ne e dylgotraen, no pomaga kolkota da se priberesh
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот uha_rampage » Нед Авг 17, 2003 6:00 pm

dam ima gi v metro i ne sa mnogo skupi!

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Yasen » Пон Авг 18, 2003 12:44 pm

Az lichno reza dwe stari watresni gumi i owiwam istinskata s tqh. Efekta ne e zwezden, no e po-dobre, oswen ako ne si fen na swryh lekoto. Drugoto koeto naprawih e da se naucha da karam s twardi gumi(3-3.5 atmosferi). Da chukam na dyrwo s tezi merki blizkite 2 meseca ne sym pukal guma. No sega se sestam i kakwo mi obqsnqwashe screamBoy che kolkoto po dobre se uchis da karas tolkowa po-malko problemi imash s bajka. Ta ne e samo do materiala.
Yasen
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1235
Регистриран на: Сря Юни 04, 2003 10:10 pm
Местоположение: София

Мнениеот BeOne » Пон Авг 18, 2003 5:28 pm

...но я кажете за кои спрей става на въпрос.
този който се пръска на спукана гума и издува и пълни с някаква смес колкото да се прибереш или за този който се пръска предварително и служи за запушване на дупката (евентуално :)) ) след спукването й.

първия за който споменах върши екстра работа но невинаги може да се носи защото е с размери като дезодорант и освен това трябва да изхвърлиш гумата след това защото за нищо нестава.

а за другия спрей я дайте повече инфо
къде го има, колко е цената и т.н.

аре със здраве :))

Don't be second, BE ONE!
Don't be second, BE ONE!
BeOne
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 4:32 pm


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 73 госта