до Windstream, или 1.125" на 1"

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

до Windstream, или 1.125" на 1"

Мнениеот Rotting » Чет Окт 14, 2004 10:31 pm

Windstream написа:Тоя номер може да мине и без всякакви преходници и други подобни. Вътрешния диаметър на 1" чашката е 30мм, външния на 1.125" стержена е 28.6мм така че си влиза спокойно. Проблема идва от лагерите - външния диаметър на oversize лагерите е малко по-голям от този на 1" лагерите, съчмите им обаче май са еднакви, което ти дава две възможноти - или пробваш да вкараш 1.125" лагер в 1" чашка (аз това направих и взе че стана), или си купуваш една шепа сачми и си ги нареждаш без сепаратор. Може също така да използваш стандартен 1" лагер с вътрешен диаметър на сепаратора по голям от 28.6мм, правя това уточнение защото има и 1" лагери през чиито сепаратор само 25.4мм тръба може да мине. Стягането на целия пакет се прави със стандартните 1.125" елементи - коничната втулка под лапата, звездата в стержена на вилката и капачката.



Така.
Външният размер на 1.125" стержен е 28.6мм. О.К.
Вътрешният размер на челната normalsize тръба е 30мм.
Външният размер на normalsize чашката е 30мм., т.к. тя се набива в челната normalsize тръба.
Вътрешният размер, т.е. "отворът" на normalsize чашката е 28мм.

Как е възможно oversize стержен, който е 28.6мм. да мине през "отвора" на normalsize чашката, който е 28мм. и се набива в normalsize челна тръба с "отвор" 30мм.?

Би ли ми обяснил как става този фокус? Пред мен са комплект normalsize чашки, комплект oversize чашки, normalsize рамка, oversize вилка, шублер, грес и инструменти, ама по-простичко обяснено пръчката на вилката не минава през дупката на чашките :D

Мерси за търпението и за отговора предварително!:o)
За обща култура: http://www.bikeschool.com/spokes/index.cgi
Rotting
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 9:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Sp0nG » Чет Окт 14, 2004 10:59 pm

Според мен Windstream в случая е попаднал на някакви рядко добри чашки и затова и аз се чудих кво да правя преди време. Потърси в последната тема по въпроса бях обяснил горе-долу подробно как става с всякакъв вид чашки, ама все пак си е по-слабо от това рамката и вилката ти да са един размер:D
Аватар
Sp0nG
 
Мнения: 896
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 6:40 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот Rotting » Чет Окт 14, 2004 11:07 pm

Sp0nG твоя вариант вярвам, че е сполучлив!
Само че, когато от дължината на стержена извадих височината на долната чашка, дължината на челната тръба и височината на горната чашка, заедно с лагерите и се оказа, че ще остане за лапата около 10мм. :)
С една дума стержена е 185мм., бил е 195мм., но дори и това не би оправило нещата.

абе много се чудих какви са тия чашки със стени по 0.5мм?
За обща култура: http://www.bikeschool.com/spokes/index.cgi
Rotting
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 9:36 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта