Обезмасляване на накладки

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Re: Обезмасляване на накладки

Мнениеот moridinbg » Сря Окт 07, 2015 12:14 pm

svetoslav.softev написа:след това направих спускане 3км и спирачките бяха като нови.

:nono:
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Обезмасляване на накладки

Мнениеот Alexi » Сря Окт 07, 2015 6:56 pm

http://www.loctite.bg/loctite-1199.htm?nodeid=8802627878913
ей това обезмаслява зверски ,многократно изпробвано
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Обезмасляване на накладки

Мнениеот thepowerofone » Сря Окт 07, 2015 7:11 pm

http://www.tech-co.bg/produkti_auto/trw-brake-cleaner

Има го в почти всеки магазин за авточасти. Конкретно при тези, последно го взех за 2,95 лв (може и да беше моментна промоция). Но навсякъде трябва да е до 5 лева. Уникално добро е, безвредно е.
От време на време, като ми дойде музата, пръскам обилно накладките с това (свалени от апарата), внимателно и апаратите. Конкретно при апаратите много приятно изчиства чернилката и мръсотията около буталата, частта която е издадена. Изпарява се за секунди, разтваря всякакви мазнини, на които съм го пробвал - включително тежко омазани "автомонтьорски ръце". От такъв познат го знам, де.
Пърформънса на накладките става "1 път". :)
Аватар
thepowerofone
 
Мнения: 241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 2:15 pm

Re: Обезмасляване на накладки

Мнениеот jungleraver » Сря Окт 07, 2015 8:27 pm

Колеги,
За мое съжаление много често виждам препоръка накладките да се шкурят - е да ама феродото е много по-мек материал, и в него "се вграждат" частици от абразива, които естествено са по твърди и от диска....
jungleraver
 
Мнения: 366
Рейтинг: 1725
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 9:14 pm

Re: Обезмасляване на накладки

Мнениеот evin » Сря Окт 07, 2015 8:32 pm

Абсолютно
Бих ти сложил голям +, ако можех :D
Аватар
evin
 
Мнения: 535
Рейтинг: 1542
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 3:12 pm
Местоположение: на село до Божурище, някъде около София

Re: Обезмасляване на накладки

Мнениеот veskoz » Чет Окт 08, 2015 2:39 pm

evin написа:Абсолютно
Бих ти сложил голям +, ако можех :D

Аз пък не. Или поне не на тази "дефиниция" на операцията. :D
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Обезмасляване на накладки

Мнениеот jungleraver » Чет Окт 08, 2015 4:29 pm

Изображение
ОК, за да не ми е празнословна "дефиницията" :D
jungleraver
 
Мнения: 366
Рейтинг: 1725
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 9:14 pm

Re: Обезмасляване на накладки

Мнениеот donpeev » Чет Окт 08, 2015 8:25 pm

Дрън дрън, това са си типични тъпизми на чужденците, те за всичко слагат табели и указания, които са доста тъпашки в повечето случай. Аз лично съм стъргал накладките със шкурка, не знам от къде ги намерихте тия метални елементи и стружки, че да се забият в накладката и да повредят диск-а. Метална частица от шкурка? МУХАХАХАХХА
Любовта на хората прави един отбор голям!
Аватар
donpeev
 
Мнения: 166
Рейтинг: 1234
Регистриран на: Чет Апр 30, 2015 2:51 pm

Re: Обезмасляване на накладки

Мнениеот bdog » Пет Окт 09, 2015 7:56 am

donpeev написа:Дрън дрън, това са си типични тъпизми на чужденците, те за всичко слагат табели и указания, които са доста тъпашки в повечето случай. Аз лично съм стъргал накладките със шкурка, не знам от къде ги намерихте тия метални елементи и стружки, че да се забият в накладката и да повредят диск-а. Метална частица от шкурка? МУХАХАХАХХА


Kато не си наясно защо пишеш глупости и се излагаш?

Шкурките масово се правят от алуминиев оксид или кварц като и двата материала са доста твърди (по-твърди от голяма част от стоманите). Съответно, не е много хубаво тези частици да се вградят в накладката, защото от една страна ще дерат диска, а от друга ще влошат качеството на спиране! :banghead: :banghead: :banghead:
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Обезмасляване на накладки

Мнениеот compira » Пет Окт 09, 2015 2:14 pm

jungleraver написа:Изображение
ОК, за да не ми е празнословна "дефиницията" :D


И все пак това е написано за да се продават накладки. Има шкурки и шкурки. Не всички се ронят, а и операцията може да се направи на по-финна пила.
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обезмасляване на накладки

Мнениеот donpeev » Пет Окт 09, 2015 7:10 pm

bdog,
Ела да ми видиш дисковете колко са "надрани" и "повредени" от 4-5-те шкурения които съм правил на накладките и тогава да видим кой се излага... ти шкурка виждал ли си?! Не се научихте, че важна е практиката, а не какво пише на тъпите описания на продуктите. И като си толкова знаещ и препатил, я кажи дали си надрал и повредил диск след шкурене на накладката ?! Не си!
Любовта на хората прави един отбор голям!
Аватар
donpeev
 
Мнения: 166
Рейтинг: 1234
Регистриран на: Чет Апр 30, 2015 2:51 pm

Re: Обезмасляване на накладки

Мнениеот Alexi » Съб Окт 10, 2015 4:09 pm

има шкурки които не отделят никакви частици ,отгоре стоят като боядисани - с тях надали ще има проблем да си тръкнеш накладките
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Обезмасляване на накладки

Мнениеот n0thing » Нед Окт 11, 2015 1:12 am

donpeev написа: я кажи дали си надрал и повредил диск след шкурене на накладката ?! Не си!

И няма как да стане! :D
Bисете отпуснато
Аватар
n0thing
 
Мнения: 137
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Пон Фев 27, 2012 6:28 pm

Re: Обезмасляване на накладки

Мнениеот bratlence » Пон Юли 17, 2017 12:50 pm

И, така де, никой не се е сетил да свали накладките, да ги измие с топла вода, за да падне мръсотията, и след това да ги почисти с ефтин спирт. Цялата работа илиза по малко от левче. Печете ги, палете ги, чубрица им слагайте, ама в крайна сметка резултата е един и същ само нервите са повече. Малко вода, няколко лъжички спирт, 2 пърчета плат (едно за чистене и едно за подсушава е накрая) и сте готови. Без да слагате мая, бакпулвер, сол, масло, без месене, печене, варене и т.н.

Иначе някой по нагоре беше казал "препарат за почистване на накладки" :thumb: :thumb: :thumb:
bratlence
 
Мнения: 82
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Съб Юни 10, 2017 10:43 pm

Re: Обезмасляване на накладки

Мнениеот compira » Пон Юли 17, 2017 5:51 pm

bratlence написа:И, така де, никой не се е сетил да свали накладките, да ги измие с топла вода, за да падне мръсотията, и след това да ги почисти с ефтин спирт. Цялата работа илиза по малко от левче. Печете ги, палете ги, чубрица им слагайте, ама в крайна сметка резултата е един и същ само нервите са повече. Малко вода, няколко лъжички спирт, 2 пърчета плат (едно за чистене и едно за подсушава е накрая) и сте готови. Без да слагате мая, бакпулвер, сол, масло, без месене, печене, варене и т.н.

Иначе някой по нагоре беше казал "препарат за почистване на накладки" :thumb: :thumb: :thumb:


И ти си имаш метод от което следва, че си опитвал, но от всичко изписано по темата извода е един: при омазнена спирачна система се обезмаслява диска (понеже е възможно) и се взимат нови накладки (понеже нищо не може да ги обезмасли)... Всичко това обаче не е причина човек да спре да опитва, но загубеното време може да се ползува за каране или за :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обезмасляване на накладки

Мнениеот Янчо » Вто Юли 18, 2017 7:15 pm

Един приятел ги обгаря със свещ. И аз го пробвах на едни накладки и дискове, които нямаха изчистване. Станаха супер, а бях готов да ги хвърля. :)
Аватар
Янчо
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1284
Регистриран на: Вто Сеп 10, 2013 7:37 pm

Re: Обезмасляване на накладки

Мнениеот moridinbg » Вто Юли 18, 2017 9:02 pm

От всичко написано тук, свещта е най-лошият възможен вариант. Не развива достатъчна температура, за да направи каквото и да било с маслото по спирачката, в същото време покрива с изпарен парафин, който влошава още повече положението.
Ако ще се гори, газов поялник върши доста добра работа, но само с метални/синтеровани накладки.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Обезмасляване на накладки

Мнениеот Янчо » Вто Юли 18, 2017 10:19 pm

Защо да е малка температурата? Една обикновена свещ прави 800-1000 градуса.
Аватар
Янчо
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1284
Регистриран на: Вто Сеп 10, 2013 7:37 pm

Предишна

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта