Hayes регулиране хода на лостчето?

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Hayes регулиране хода на лостчето?

Мнениеот Lubo » Пет Сеп 17, 2004 12:31 pm

Имама проблем със спирачката ми Хейс хидравлина. Винтечето което регулира хода (дето се намира на самото лостче)...та като покарам малко и то се развива и самото лостче почва да слиза до по-ниско. В резултат не мога да натисна спирачката хубаво с един пръср, защото ми подпира лостчето в показалеца. Ка да направя така, че да не се развива след като е нагласено?
Казаха ми с каникулит. Направих го и след 3 карания каникулита се орони и пак на изходна позиция.....пък и ми казаха, че ако много си играя и го въртя можа да се прекара винтчето.
Ако някой има същия проблем и го е решил да каже PLSSSSS
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Пет Сеп 17, 2004 1:07 pm

Слагаш малко LocTite за резби или тефлонова лента и проблема е решен.

За 2005 проблема няма да съществува защото в цилиндъра, през който минава винта на буталото, ще има вложка възпрепядстваща развиване от вибрации.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Lubo » Пет Сеп 17, 2004 1:19 pm

[quote="xtr"]

Слагаш малко LocTite за резби или тефлонова лента и проблема е решен.

За 2005 проблема няма да съществува защото в цилиндъра, през който минава винта на буталото, ще има вложка възпрепядстваща развиване от вибрации.
[/quote]

Мврси много
Но каква е тази тефлонова лента и от куде мога да си я купя?
И колко ще ми струва само да се смени това в БАС с модела от 2005...и ще има ли тая възможност разбира се.
П.П. с Локтайт нещо не става оронва се...или може би не съм сложил достатъчно и където трябва.
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Сеп 17, 2004 1:50 pm

[quote="Lubo"]

[quote="xtr"]

Слагаш малко LocTite за резби или тефлонова лента и проблема е решен.

За 2005 проблема няма да съществува защото в цилиндъра, през който минава винта на буталото, ще има вложка възпрепядстваща развиване от вибрации.
[/quote]

Мврси много
Но каква е тази тефлонова лента и от куде мога да си я купя?
И колко ще ми струва само да се смени това в БАС с модела от 2005...и ще има ли тая възможност разбира се.
П.П. с Локтайт нещо не става оронва се...или може би не съм сложил достатъчно и където трябва.
[/quote]


и аз се сблъсках с проблема преди време. loctite за резби наистина се оронва. виж когато сложих loctite 638 за втулки и лагери, моето лостче поне не е помръднало досега. ако имаш път, мини през "Хр.Смирненски" да ти сложат loctite 638 на резбата и забравяш за проблема.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот C_Mo » Пет Сеп 17, 2004 1:52 pm

[quote="Lubo"]
Мврси много
Но каква е тази тефлонова лента и от куде мога да си я купя?
И колко ще ми струва само да се смени това в БАС с модела от 2005...и ще има ли тая възможност разбира се.
П.П. с Локтайт нещо не става оронва се...или може би не съм сложил достатъчно и където трябва.
[/quote]


Няма информация за цената за момента и дали ще го има само него като резервна част. В най-лошия случай ще върви в комплект с лостче на съответната цена.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Lubo » Пет Сеп 17, 2004 2:23 pm

Последен въпрос.
Въпросният locyite 638 се слага зад тази става, която се движи или се слага на винтчето и то се завива с леилото - така челепилото да влезне в резбата. Аз лесно ще мина през Каймата, но ми се сиак да си купя, защото има и на други места по старото колело да слага, а не искам да досаждам непрекъснато.
СЪРДЕЧНО ВИ БЛАГОДАРЯ
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Пет Сеп 17, 2004 3:00 pm

[quote="Lubo"]

Последен въпрос.
Въпросният locyite 638 се слага зад тази става, която се движи или се слага на винтчето и то се завива с леилото - така челепилото да влезне в резбата. Аз лесно ще мина през Каймата, но ми се сиак да си купя, защото има и на други места по старото колело да слага, а не искам да досаждам непрекъснато.
СЪРДЕЧНО ВИ БЛАГОДАРЯ
[/quote]

Слага се на резбата и след това се навива.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Lubo » Нед Сеп 19, 2004 1:09 pm

[color=red][size=167]Къде може да бъде намерен въпросният loctite 638 ?[/size][/color]
Аз обиколих 5-6 магазаина и само "Секундуните лепила" :V::V::V:
А в интернет намерих магазин ама е при Илиянци = 9 дена път с камили
Ако знаете магазин в центъра ще съм ви благодарен да го кажете или остава Мосю Бриколаж.
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Нед Сеп 19, 2004 1:31 pm

къде на илианци ,щото аз съм близо и мога да провера и тамън ще ги разледам ,че намен митребе нещо от сорта

9 дена с камили ,аиде,аиде ,не е много:liplick:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот barbarossa » Нед Сеп 19, 2004 6:55 pm

потърси в Бриколажа.. няма начин да нямат.. а тефлоновото тиксо или както е там струва около 5лв ролката аз ползвам такова в работата за изолиране на резби по пневматиката...
Аватар
barbarossa
 
Мнения: 321
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Май 04, 2003 10:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Сеп 20, 2004 9:37 am

[quote="Lubo"]

[color=red][size=167]Къде може да бъде намерен въпросният loctite 638 ?[/size][/color]
Аз обиколих 5-6 магазаина и само "Секундуните лепила" :V::V::V:
А в интернет намерих магазин ама е при Илиянци = 9 дена път с камили
Ако знаете магазин в центъра ще съм ви благодарен да го кажете или остава Мосю Бриколаж.
[/quote]


едва ли ще намериш по такива магазини. пробвай има едно малко магазинче до 22-ро училище на НДК, точно на булеварда по посока Пирогов.
Ако няма 638, вземи си 243, в краен случай 242.
Един съвет за loctite да хване по-добре - намажи "гайката" (не резбата на буталото), завинти я само в началото на резбата и изчакай да се втвърди, след това стягай помалко докато регулираш лоста. иначе се изронва или не влиза в резбата качествено.

ако прецениш, че не ти се занимава с лепила и магазини, пробвай тефлонова лента, както ти каза xtr, или в много краен случай с три-четири пласта найлоново фолио увито стегнато върху резбата на буталото (имам предвид готварско фолио)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Lubo » Вто Сеп 21, 2004 6:54 am

[quote="bikerider"]
[br
Един съвет за loctite да хване по-добре - намажи "гайката" (не резбата на буталото), завинти я само в началото на резбата и изчакай да се втвърди, след това стягай помалко докато регулираш лоста. иначе се изронва или не влиза в резбата качествено.

[/quote]

Дали те разбрах правилно?
Идеята е:
1. Да вкарам винтчето, така че да мога да сложа лепилото не нн винта а на гайката (лостчето е с минимален ход в това положение)
2. След това, когато леко е стегнало лепилото трябва да изтеглям леко винта докато застане в желаното положение.
3. Коло време му трябва да стегне?
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Сеп 21, 2004 2:02 pm

[quote="Lubo"]

[quote="bikerider"]
[br
Един съвет за loctite да хване по-добре - намажи "гайката" (не резбата на буталото), завинти я само в началото на резбата и изчакай да се втвърди, след това стягай помалко докато регулираш лоста. иначе се изронва или не влиза в резбата качествено.

[/quote]

Дали те разбрах правилно?
Идеята е:
1. Да вкарам винтчето, така че да мога да сложа лепилото не нн винта а на гайката (лостчето е с минимален ход в това положение)
2. След това, когато леко е стегнало лепилото трябва да изтеглям леко винта докато застане в желаното положение.
3. Коло време му трябва да стегне?
[/quote]


1. Да, щото ако намажеш винта, като навиваш гайката, част от лепилото остава навън. Ако намажеш гайката, остава малко повече. Не че няма да ти залепи винта хубаво, но ще издържи повече реглажи преди да се разхлаби малко. Моите по спомен съм ги лепил три пъти откакто имам спирачките (вече 2 години и нещо) и то в началото докато си търсех оптималната позиция на лоста.
2. Да, съшо ако искаш максимален ефект, връщай по половин оборот на всеки цял оборот затягане, така вътре ще остане максимално количество.
3. Ако е 638, би трябвало да стегне след 15-20 минути максимум, но да го сложим час. Не съм съвсем сигурен за точното време - ако те интересува иди на [url]www.loctite.bg[/url]. При всички положения, ако вечерта го намажеш, сутринта е готово.

Edit: според страницата на loctite, 648 (което е подобно на 638) стяга за 5 минути. мисли му ;)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 80 госта


cron