Promax предна?

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Promax предна?

Мнениеот POWER555 » Пет Дек 14, 2007 11:51 pm

Така, прочетох темите във ЧЗВ-то относно преправянето на предна дискова в задна и обратното и общо взето ми стана ясно, но май не всички спирачки може да се преправят.Въпроса ми е може ли promax предна 160мм да се сложи отзад?С втулки или шайби предполагам,но въпроса е дали ще стане тази марка?
POWER555
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 3:09 pm

Мнениеот Teodor40 » Съб Дек 15, 2007 12:07 am

Поне при старите модели няма начин, понеже няма ясно обособен преходник. Като я видиш, ако наистина си разбрал как става номера с шайбите, ще можеш да прецениш. То не е никак сложно.
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот Isidor » Съб Дек 15, 2007 6:56 pm

Я пусни снимка да видим за какво става дума (като модел имам предвид) ;)
P.S. Изобщо що се занимаваш с ProMax :crap: :crazy: ?
Само загуба на време е да си правиш разни самоделки там с разменянето на ротори и др.
Вземи си купи някое шимано (най-евтино бр-м475) или ББ5 и няма да имаш проблеми. Другото, което е: на промакса няма от къде да си купиш накладки, т.е. рано или късно ще ти се наложи да я сменяш ! :idea:
Rides: Santa Cruz Heckler with Fox DHX 5.0
Аватар
Isidor
 
Мнения: 812
Рейтинг: 1533
Регистриран на: Нед Апр 02, 2006 6:15 pm
Местоположение: Middletown, Connecticut, USA

Мнениеот stan40 » Съб Дек 15, 2007 7:59 pm

POWER555 това ли е спирачката за която говориш имам предвит от този тип ли е ?

http://img.data.bg/i.php?id=709899&ctrl_id=zd87vd

@Isidor не съм съгласен с теб, това промаксче от снимката спира добре с хубаво жило, лостче и броня.За хора с ограничени ресурси става но само с хубаво лостче от рода на АВИД СД7 или Шимано ЛХ.Накладки за тая спирачка се намират все още.

Успех :agree:
stan40
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 9:27 am

Мнениеот Teodor40 » Съб Дек 15, 2007 8:11 pm

Голяма бангия си е. Съгласен съм с Isidor. Да се спестят още 15-20 лева и едно шимано. Накладки има навсякъде за него, по-надеждно е, спира малко по-добре и има по-доба модулация. Промакса на всяко спускане трябва да му се върти настройката, защото сама се размества. Да не говорим, че накладките са му супер малки и смотани. Държат се на едни магнити дето изпадат и почва да дрънчи. Абе не си е работа а за тия 15-20 кинта дето ще ги спести се обрича на непрекъснати ядове.
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот Isidor » Съб Дек 15, 2007 9:24 pm

Да, и аз с теб! Особено тия проблеми и при мене ми ги правеше, когато за пръв път вече бях на дискови спирачки :crap: ! :beer:
Rides: Santa Cruz Heckler with Fox DHX 5.0
Аватар
Isidor
 
Мнения: 812
Рейтинг: 1533
Регистриран на: Нед Апр 02, 2006 6:15 pm
Местоположение: Middletown, Connecticut, USA

Мнениеот stan40 » Съб Дек 15, 2007 9:30 pm

Teodor40 написа:Промакса на всяко спускане .........


Кой те кара да се спускаш с XC спирачка Изображение

А и Тeodor40 това Шимано което закупих от тебе спира по-лошо от промакса ФАКТ:agree:

Иначе спирачката си е прилична лично за моето крос кънтри каране и става за начало :agree: :agree:
Но не е най-доброто иначе ако нямаш пари за една спирачка от класата на ББ5 ББ7 или нещо от по-горен клас по-добре си купи един Б-брейк Шимано +едни хубави лостчета и си на 6
stan40
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 9:27 am

Мнениеот abc » Пон Дек 17, 2007 11:23 am

В-брейка при всеки случей е по-смотано от дисковата, ако си тръгнал да пускаш, за ХЦ вече няма значение почети с какво си.
Аватар
abc
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1221
Регистриран на: Съб Окт 19, 2002 2:39 pm
Местоположение: Sofiq

Мнениеот Teodor40 » Пон Дек 17, 2007 11:28 am

stan40 написа:
Teodor40 написа:Промакса на всяко спускане .........


Кой те кара да се спускаш с XC спирачка Изображение

А и Тeodor40 това Шимано което закупих от тебе спира по-лошо от промакса ФАКТ:agree:

Иначе спирачката си е прилична лично за моето крос кънтри каране и става за начало :agree: :agree:
Но не е най-доброто иначе ако нямаш пари за една спирачка от класата на ББ5 ББ7 или нещо от по-горен клас по-добре си купи един Б-брейк Шимано +едни хубави лостчета и си на 6


Не помня кога е било това, защото шимано карах преди повече от година, но пробвай да почистиш диска и да зашкуриш накладките. При положение, че апаратчето работи, всичко опира до поддръжка на спирачката. Аз прецакана спирачка не съм продавал. Може малко да е омаслена от теб или от мен, но 100% е работела, когато съм тия продал
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот V8 » Пон Дек 17, 2007 12:54 pm

abc написа:В-брейка при всеки случей е по-смотано от дисковата, ако си тръгнал да пускаш, за ХЦ вече няма значение почети с какво си.

Пълни глупости, обаче ще оставя на Тояга да ти понамести понятията (ако му се занимава де), че поне да е смешно :evil:
Sometimes it's entirely appropriate
Изображение
to kill a fly with a sledge-hammer!
Аватар
V8
 
Мнения: 355
Рейтинг: 1800
Регистриран на: Сря Мар 14, 2007 9:29 am
Местоположение: USMC

Re: Promax предна?

Мнениеот V8 » Пон Дек 17, 2007 1:08 pm

POWER555 написа:Така, прочетох темите във ЧЗВ-то относно преправянето на предна дискова в задна и обратното и общо взето ми стана ясно, но май не всички спирачки може да се преправят.Въпроса ми е може ли promax предна 160мм да се сложи отзад?С втулки или шайби предполагам,но въпроса е дали ще стане тази марка?

Единствената спирачка за която се сещам че можеш да й сложиш какъв да е ротор от 140мм нагоре е Shimano M515, модела отпреди няколко години, обаче дори и при нея от размер на размер се скача със смяна на преходника (примерно преходник за 180мм лесно позволява 185 или 190мм ротор, ама да сложиш втулки на преходник за 160мм с идеята да побере 210мм ротор си е почти безумие). Конкретно на въпроса ти - предната промакс ще се монтира отзад безпроблемно, но ще ти се наложи да караш със 140мм ротор - те точно затова жабарските Grimeca едно време идваха с два различни ротора в пълния комплект, щото спирачния апарат беше един и същ и отпред и отзад, и позицията на ушите на вилката и рамката налагаха предния ротор да е с 20мм по-голям от задния. Изобщо, ако не си наясно с цялата тая геометрична шашмалогия и не познаваш лично някой на който може да му се вярва да ти помогне, по-добре хич не се занимавай с експерименти които може да ти струват много скъпо.
Sometimes it's entirely appropriate
Изображение
to kill a fly with a sledge-hammer!
Аватар
V8
 
Мнения: 355
Рейтинг: 1800
Регистриран на: Сря Мар 14, 2007 9:29 am
Местоположение: USMC

Мнениеот TOYAGA » Пон Дек 17, 2007 1:13 pm

V8 написа:Пълни глупости, обаче ще оставя на Тояга да ти понамести понятията (ако му се занимава де), че поне да е смешно :evil:


Тц. Не му се занимава. Няма вече смисъл. :beer:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот V8 » Пон Дек 17, 2007 1:53 pm

Хаха, как си знам аз - нищо, наздраве и весели празници :beer:
Sometimes it's entirely appropriate
Изображение
to kill a fly with a sledge-hammer!
Аватар
V8
 
Мнения: 355
Рейтинг: 1800
Регистриран на: Сря Мар 14, 2007 9:29 am
Местоположение: USMC

Мнениеот TOYAGA » Пон Дек 17, 2007 5:29 pm

Весели и на теб! Мир и любов! :santa2:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот stan40 » Пон Дек 17, 2007 8:45 pm

@Теоторчко спирачката си беше наред работеше добре, просто сравнявайки я с промакса ми се виждаше по-добра като модулация и спирачна сила но говорим лично за мен :agree:


А по темата не се занимавай с тия размени ако нямаш пари си купи някой в-брейк и карай с него пък като спестиш си купи един АВИД ББ5 или нещо от по-висок клас изпитано е :agree:

УСПЕХ!
stan40
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 9:27 am


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта