яко проблеми помагаите !

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

яко проблеми помагаите !

Мнениеот Victor » Съб Сеп 11, 2004 7:09 am

Карам си аз вчера на мото пистата да загрея и там доостанових(и преди ми се е случвало) проблема ми - значи тръгвам аз да набирам яко за да скоча от някаде изправя се направя един два оборота и прасс се чува приятен звук от скоростите ли ,курбела ли незнам.Просто като карам и се чува едно прас се едно сменям скорост прав с много напрежение на педалите- същото е усещането педалите прещтракват чува се същия звук ама ръцете са ми накрая на ракохватките(специално го правих този експеримен да видя да не би да пипам командите та да тръгва да сменя сащото съм на GripShiftar-и) моля ви които моге да помага
Абе секви ги има !
България не ме обича,
а аз съм ебати пича !
Victor
 
Мнения: 483
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 9:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Jovany » Съб Сеп 11, 2004 8:39 am

Здравей !
Имал съм подобни проблеми - при мен беше: износени венци на задната група - веригата се опитва произволно да се качи на по-голям венец и при стъпването на педали, когато усилието стане голямо, рязко слиза на по-малък венец с пукане и трясък:(!:. Може и самата верига да е неподходяща или износена. А и Gripshift-а често не е особено прецизен при позиционирането на задния дерайльор - сигурно ти се е случвало гадния номер: да превключиш ръкохватката на по-ниска предавка, а веригата да се прехвърли е два след известно време и то при по-силно и рязко натоварване, а педалите неприятно превъртат:(!:. По мое скромно мнение провери тези компоненти, а по-късно сигурно ще се обадят и по-знаещите във форума. Успех и пиши как се развиват нещата, за да трупаме знания и опит.:8D::8D::8D:
Jovany
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Пон Май 10, 2004 12:08 pm
Местоположение: Burundi

Мнениеот axelmax » Съб Сеп 11, 2004 6:13 pm

gripshriftowet-е,почти сигурен е сигурно
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот KiZZo » Съб Сеп 11, 2004 7:50 pm

А ти пробва ли да си настроиш скоростите?
KiZZo
 
Мнения: 498
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Окт 22, 2002 1:43 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Victor » Съб Сеп 11, 2004 8:59 pm

Ами пробвах да ги пипна(скоростите) нищо не стана сега съм прибрал Gripovete малко към лапата че да имам място да хващам курмилото нямам никакви пари и за тва искам да знам какво му е 4е да знам за какво да събирам !Абе гадна работа но не е в мен причината в тва вече съм сигурен дано да беше ама....сега ще го закарам в BAS още съм в гаранция така че ще видим те какво ще кажат.:baby:
Абе секви ги има !
България не ме обича,
а аз съм ебати пича !
Victor
 
Мнения: 483
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 9:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jivkonik » Нед Сеп 12, 2004 11:26 pm

Може веригата да се поразтегнала и износила вече, зъбчатките отзад и те. При мен така като напъна прав на педалите на по-голяма предавка се чува тоя зверски звук, в тоя момент педалите малко мръдват напред - мисля, че веригата прескача едно зъбче на задния венец(където е най-голям напъна) и захваща на следващото. Не мога да го твърдя със сигурност, щото не мога да го видя - не мога все зъбчатките да зяпам, ще се пречукам някъде :angel:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Victor » Пон Сеп 13, 2004 8:13 am

Ами да и още хора продължават да ми го казват че е от веригата и задните забчатки ама това колело съм го карал едва 2 месеца :crazy:
Абе секви ги има !
България не ме обича,
а аз съм ебати пича !
Victor
 
Мнения: 483
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 9:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jivkonik » Пон Сеп 13, 2004 9:25 am

[quote="Victor"]

Ами да и още хора продължават да ми го казват че е от веригата и задните забчатки ама това колело съм го карал едва 2 месеца :crazy:
[/quote]

хъммм и редовно смазваш и чистиш веригата и зъбчатките нали?
Ако е така не мога да си го обясня с износване това.... моята си е ръчкана 2-3 години веригата и зъбчатките затова така....
Касетата на средното може да сдава багажа знам ли.....:I
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот bio » Пон Сеп 13, 2004 9:46 am

Ако веригата остава на същия венец, значи нямаш проблем с дерейльора. Погледни глави 25 и 26 на Barret's Manual за симптомите на износени венци и верига. Описания от теб проблем точно отговаря на разгледаните в книгата, само се убеди че звукът идва отзад. Някъде тук във форума имаше обсъждане как да се премери дължината на веригата и да се разбере дали има износване, а за венците има специален инструмент отчитащ да ли са се изяли.
В книжката са описани и визуални методи прочети малко и Успех !!!
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот jivkonik » Пон Сеп 13, 2004 9:51 am

[quote="bio"]

Ако веригата остава на същия венец, значи нямаш проблем с дерейльора. Погледни глави 25 и 26 на Barret's Manual за симптомите на износени венци и верига. Описания от теб проблем точно отговаря на разгледаните в книгата, само се убеди че звукът идва отзад. Някъде тук във форума имаше обсъждане как да се премери дължината на веригата и да се разбере дали има износване, а за венците има специален инструмент отчитащ да ли са се изяли.
В книжката са описани и визуални методи прочети малко и Успех !!!
[/quote]

Къде може да се намери по нета Barret's Manual? Или го имаш в книжен формат?
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот 4getcredo » Пон Сеп 13, 2004 11:04 am

[http://screambikes.tobulgaria.info/modules/sections/index.php?op=viewarticle&artid=2] тук го има. Може да имаш проблем със свалянето обаче понеже е в free-techno-то
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот Victor » Пон Сеп 13, 2004 9:20 pm

Мерси :agree:.Първо ще отида до БАС ако могат те да го опраат все пак е техен баика и то е в гаранция ако кажат че нищо му няма ще пробвам сам!
Абе секви ги има !
България не ме обича,
а аз съм ебати пича !
Victor
 
Мнения: 483
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 9:47 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта