Проблем в средното движение

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Проблем в средното движение

Мнениеот velizar_gb » Пет Сеп 03, 2004 6:33 pm

Значи преди няколко дни си зглобих един CLIMBER и купих настаро от един приятел курбели касета декланшор и лява команда Shimano DEORE и първия ден нямаше никакви проблеми но след първото спускане от Бай Кръстьо при баири когато натискам повече и карам прав започна да трака и звука идва от средното движение но на момчето от което ги купих никога не му е тракало а и те са на не повече от 1000км незнам данеби да несме стегнали достатъчно касетата и курбелите или от това че не ги намазахме с грез преди да ги сложим ако все пак на някой му се е случвало нещо подобно или знае точно от какво е моля да каже! Благодаря предварително!
velizar_gb
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Пон Апр 26, 2004 7:44 am
Местоположение: София

Мнениеот Sp0nG » Пет Сеп 03, 2004 7:11 pm

Еми и на мен в момента ми скърцат курбелите, ама понеже нямам подходящ инструмент да ги сваля и да ги намажа с грес(което мисля, че ще оправи проблема) си карам така, дразни ме, ама се свиква и живея с надеждата, че ще се оправи само. На старото ми колело курбелите ми бяха два пъти по-евтини и гъг не са казали, а тия...то и от касетата зависи май...:dunno:
Аватар
Sp0nG
 
Мнения: 896
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 6:40 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот dil » Пет Сеп 03, 2004 10:11 pm

Използвайте някакъв спрей от вида на WD-40... при мене помогна.
Взех си такъв от едно ОМВ ама там са по-скъпи
Аватар
dil
 
Мнения: 261
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 9:05 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velizar_gb » Съб Сеп 04, 2004 7:20 am

А с каква цена е този спрей и откуде точно мога да си го купя?
velizar_gb
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Пон Апр 26, 2004 7:44 am
Местоположение: София

Мнениеот Rankor » Съб Сеп 04, 2004 10:53 pm

[quote="velizar_gb"]

Значи преди няколко дни си зглобих един CLIMBER и купих настаро от един приятел курбели касета декланшор и лява команда Shimano DEORE и първия ден нямаше никакви проблеми но след първото спускане от Бай Кръстьо при баири когато натискам повече и карам прав започна да трака и звука идва от средното движение но на момчето от което ги купих никога не му е тракало а и те са на не повече от 1000км незнам данеби да несме стегнали достатъчно касетата и курбелите или от това че не ги намазахме с грез преди да ги сложим ако все пак на някой му се е случвало нещо подобно или знае точно от какво е моля да каже! Благодаря предварително!
[/quote]


А не си ли се замислял, че може не движението и курбелите да са ти виножни? Това скърцане идва също и от педалите. По някота звука лъже!
Best Winds!
Rankor
 
Мнения: 176
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Чет Ное 28, 2002 4:49 pm
Местоположение: Germany

Мнениеот dil » Съб Сеп 04, 2004 10:59 pm

Има го по бензиностанциите... моя го взех от ОМВ, но в Петрол/Лукойл е по-евтин - 7.50 за голямата разафасовка, малката май беше към 4лв
Аватар
dil
 
Мнения: 261
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 9:05 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Нед Сеп 05, 2004 8:37 am

[quote="Rankor"]

[quote="velizar_gb"]

Значи преди няколко дни си зглобих един CLIMBER и купих настаро от един приятел курбели касета декланшор и лява команда Shimano DEORE и първия ден нямаше никакви проблеми но след първото спускане от Бай Кръстьо при баири когато натискам повече и карам прав започна да трака и звука идва от средното движение но на момчето от което ги купих никога не му е тракало а и те са на не повече от 1000км незнам данеби да несме стегнали достатъчно касетата и курбелите или от това че не ги намазахме с грез преди да ги сложим ако все пак на някой му се е случвало нещо подобно или знае точно от какво е моля да каже! Благодаря предварително!
[/quote]


А не си ли се замислял, че може не движението и курбелите да са ти виножни? Това скърцане идва също и от педалите. По някота звука лъже!
[/quote]

Ами проверихме да не е от тях. Сложихме мойте, и продължаваше да издвава същия звук. А и той прехвърли педалите от старото си колело, а на него те не издаваха никакъв звук.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velizar_gb » Пет Сеп 10, 2004 4:37 pm

Благодаря на всички за помоща от петрол намерих подобен спрей на WD-40 самоче AP-75 и го напръсках и се оправи! Сега работи перфектно! Благодаря още веднаж за помоща!
velizar_gb
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Пон Апр 26, 2004 7:44 am
Местоположение: София


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта