Демонтаж средно движение

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Демонтаж средно движение

Мнениеот van4o » Пон Окт 29, 2007 6:39 pm

Така след като изкъктих остта на средното ми (http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... cts_id=706) , доиде ред да го сменя , та в този ред на мисли днес тръгнах да го демонтирам , но се оказа , че средното не иска да помръдне :bawling: . Развивам го по правилния начин ( въртя по посока на часовниковата стрелка дясната част на касетата , пробвах и обратно на часовниковата лявата част) , но уви . Помня , че като го монтираха ония беше сложил грес , но явно не е била достатъчно . Някой имал ли е подобен проблем (не намерих такава тема ) и ако е имал как го е отстранил ? :(!:
Аватар
van4o
 
Мнения: 514
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 4:55 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Black cat » Пон Окт 29, 2007 6:56 pm

с по-дълъг лост и бой с чука
Аватар
Black cat
 
Мнения: 838
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Пет Юни 23, 2006 3:53 pm

Re: Демонтаж средно движение

Мнениеот SpoileR » Пон Окт 29, 2007 7:25 pm

van4o написа: ( въртя по посока на часовниковата стрелка дясната част на касетата , пробвах и обратно на часовниковата лявата част)




Дясната страна от къде я гледаш?
Не бе...питам защото ако я гледаш като седнеш на седалката дясно, тогава нея трябва обратно на часовниковата да я въртиш, а лявата по часовниковата. :D (демек обратното на това което си написал...)
Идеята на тия резби е да не се развиват с времето от въртенето на курбелите...
Прието е, че въртиш напред през по-голямата част от карането ;):D

Ако не е това- бой с чук и отвертка по каналите (ако има такива) и лека по лека тряяяяя се развие...


:agree:
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Ozzie » Пон Окт 29, 2007 8:52 pm

Black cat написа:с по-дълъг лост и бой с чука
Как ли пък не!
За дългото рамо съм съгласен, но трябва да се напъва. По възможност с тежеста на тялото и напъна да е постоянен, а не на тласъци, както би се получило при налагане с чук.

SpoileR написа:Ако не е това- бой с чук и отвертка по каналите (ако има такива) и лека по лека тряяяяя се развие...
:agree:
Мислиш ли? Чука и отверката ли ще са по- стабилни в леглата на чашките, отколкото инструмента предвиден за целта?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот SpoileR » Пон Окт 29, 2007 9:22 pm

Казвам ако не успее с инструмента... ;)
:beer:
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Ozzie » Пон Окт 29, 2007 9:46 pm

А да си помислил, че може да се намери решение как инструмента да седи стабилно в шлиците, без да се изплъзва?

did написа:мани мани... то тва е толко трудно - трябва болт, че да го навиваш...
И някоя друга шайба. :)
Последна промяна Ozzie на Пон Окт 29, 2007 9:58 pm, променена общо 2 пъти
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот did » Пон Окт 29, 2007 9:54 pm

Ozzie написа:А да си помислил, че може да се намери решение как инструмента да седи стабилно в шлиците, без да се изплъзва?


мани мани... то тва е толко трудно - трябва болт, че да го навиваш...

я дай за по-бързо с чука и отвертката!
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот van4o » Пон Окт 29, 2007 10:33 pm

Я кажете как става номера със стабилното захващане .
Аватар
van4o
 
Мнения: 514
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 4:55 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Ozzie » Пон Окт 29, 2007 10:46 pm

van4o написа:Я кажете как става номера със стабилното захващане .

Чети внимателно.
Между буквите.
Там някъде е написано.
:)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот van4o » Пон Окт 29, 2007 10:51 pm

То ясно , че е с болт , но ....... малко ще ми е трудно да изнамеря у нас болт с такава стъпка на резбата , че и да е с подходяща дължина . :) BTW утре ще сложа край на мъките ми отивайки в едно сервизче и предоставяйки мъките на друг . :crap:
P.S. Може ли касетата да започне да се сваля от лявата страна ?
Аватар
van4o
 
Мнения: 514
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 4:55 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jivkonik » Вто Окт 30, 2007 9:07 am

Махаш предното и задното колело на велосипеда, слагаш шлицевия инструмент стиснат в ментгеме (закрепено на здрава маса!!!!) с шлиците нагоре. Надяваш рамката отгоре и я въртиш!!! Използваш я цялата като лост с голямо рамо!.
И да знаеш ДЯСНАТА чашка на касетата (дясна спрямо позицията на карача върху колелото) се отвива ПО ПОСОКА НА ЧАСОВНИКОВАТА СТРЕЛКА, ЛЯВАТА ЧАСТ - обратно. Логиката при касетите е ОБРАТНА на тази при педалите, което не знам защо е така..... :dunno:
Успех!
:agree:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот chrome » Вто Окт 30, 2007 9:49 am

jivkonik написа:Логиката при касетите е ОБРАТНА на тази при педалите, което не знам защо е така..... :dunno:
Успех!
:agree:


всъщност логиката си е една и идва от посоката на въртене на самите съчми, помисли накъде се въртят те и ще ти се изясни
Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jivkonik » Вто Окт 30, 2007 9:53 am

chrome написа:
jivkonik написа:Логиката при касетите е ОБРАТНА на тази при педалите, което не знам защо е така..... :dunno:
Успех!
:agree:


всъщност логиката си е една и идва от посоката на въртене на самите съчми, помисли накъде се въртят те и ще ти се изясни

Те се въртят обратно на посоката, на която въртя оста с педалите и идеята е от въртенето им да не се получи саморазвиване чашката..... хубава идея.... така ли е наистина?! :dunno:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот van4o » Вто Окт 30, 2007 12:39 pm

Средното е развито :beer: !!! Стана , когато пробвах номера с менгемето , а за дясната страна се наложи и да захващам инструмента с болт , защото шлиците бяха много загладени и инструмента се изплъзваше . Мерси на всички , които ми помогнаха със савети .
Аватар
van4o
 
Мнения: 514
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 4:55 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 119 госта