Курбели рязане?

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Курбели рязане?

Мнениеот POWER555 » Нед Окт 28, 2007 12:39 pm

Значи тука ми попаднаха едни алуминиеви курбели обаче са със три плочи а аз не използвам декланшъор.Значи курбелите не се разглобяват а са занитени като средната плоча е захваната за самия курбели а малката и най-голямата плоч са захванати за средната.Въпроса ми е ще може ли стругар да одреже средната плоча след нитовете където е захваната най-малката(и то целта е да остане най-малката).Мисля че са от закалена стомана и въпроса е дали ще може да ги одреже?
POWER555
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 3:09 pm

Мнениеот Black cat » Нед Окт 28, 2007 12:42 pm

На стругар ще ти е малко трудно ;)
Аватар
Black cat
 
Мнения: 838
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Пет Юни 23, 2006 3:53 pm

Мнениеот chiMol » Нед Окт 28, 2007 1:20 pm

за лъкче или за ножовка да си чувал...... а и на който да дадеш да ти го направи ще ти земи повече пари от колкото ти струват курбелите.....

зимай и кълцай .... нсжавката (листа е 20 ст)

успех
http://www.tiarakm.hit.bg
Don't leave your bike, live your life......
https://easycryptobot.com
Аватар
chiMol
 
Мнения: 1900
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 3:00 pm
Местоположение: Bulgaria/sofia/lozenez

Мнениеот SpoileR » Нед Окт 28, 2007 1:21 pm

Пробвай на Бормашинист или на Флексар... :D



пп( Не знам за какъв модел става думи ама да се среже средния и да остане малкия... :crazy:)
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот ACID BURN » Нед Окт 28, 2007 1:23 pm

Според мен си вземи нов курбел.Защото след това рязане може да се пре*бе такаче.... това е моето мнение.Сега има една хубава оферта в форума такаче се възползвай предполагам, че си с квадрат средно.
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот POWER555 » Нед Окт 28, 2007 1:57 pm

Еми аз още преди да напиша темата пробвах с ножовка за метал но се реже страшно трудно :dunno:

Ето тука нагледно една снимка какво искам да направя.Курбелите са пак на шимано но не са този модел.Моя върху най-голямата плоча има пластмасов протектор(май така се казва - това което скрива нитовете които държат най-малката плоча).Като се махне този протектор се виждат и нитовете които съм очертал в зелено а в червено е местото където трябва да се отреже


пп( Не знам за какъв модел става думи ама да се среже средния и да остане малкия...

Няма да се реже целия среден.Това което е очертано в червено след нитовете които държат малкия.

Изображение
POWER555
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 3:09 pm

Мнениеот nikitoMTB » Нед Окт 28, 2007 1:59 pm

Абе дали нямастане с дрелката с да разпробиеш нита през средата? :)
Аватар
nikitoMTB
 
Мнения: 1011
Рейтинг: 1804
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 11:08 am
Местоположение: Шумен/София

Мнениеот POWER555 » Нед Окт 28, 2007 2:01 pm

nikitoMTB написа:Абе дали нямастане с дрелката с да разпробиеш нита през средата? :)

Да,със дрелка може да се пробие нита но в този случай като се разпробият ще се махне само най-горната плоча остава средната и малката а на мен ми трябва малката да остане така че пак ще трябва да се реже :crap:

Май пропускате че СРЕДНАТА е свързана със курбела а другите две са свързани със нитове за средната :^:
POWER555
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 3:09 pm

Мнениеот dhman » Нед Окт 28, 2007 4:49 pm

Едно време бях рязъл по абсолютно същия начи няк'ви курбели на Труватив(от по-ниските класове). Сам го направих с ножовка, така че ти едва ли ще имаш проблеми.
Успех!
Всеки, който е карал колело знае и ще ти каже, че колкото по-бързо се движиш, толкова е по-трудно да паднеш!
dhman
 
Мнения: 224
Рейтинг: 1275
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 10:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Нед Окт 28, 2007 5:57 pm

като разпробиеш нитовете падат и голямата и средната ! те са хванати заедно
иначе си го отрежи с ъглошлайф - все някой твой познат ще има, това е подобно на флекс само че е много по-малко и се работи с една ръка, има дискове за метал и струват под 5лв (по спомен) 'в железарията до вас' хехе навсякъде се продават
ако е верно стоманен паяка не е невъзможно но си е доста търкане с ножовката
а, друго
като оставиш само най-малкия нали си преценил добре линията на веригата, защото най-малкия обикновено идва към 3-4 венец т.е. преди средата и отзад ако ще оставяш най-малките венци ще им идва много крива веригата

ааа, още нещо, като махнеш венците и това дето се открива (и дето е за рязане) всъщност е доста по-малко от това дето се вижда сега !

и последно - можеш да махнеш нитовете дори с чук и здрав пирон ... и повечко мерак де, не е нужно кой знае кво, само трябва пирона да е по-широк от нита т.е. да не минава свободно
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 120 госта