Пукане на вътрешна гума

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Пукане на вътрешна гума

Мнениеот vaniopi4a » Нед Окт 07, 2007 3:04 pm

Здравейте търсих тема която да обяснява проблема ми, но тази, която намерих не е съвсем точна и за това се извинявам ако има същата тема като моята, която не сам забелязал.
Проблемът ми е следният купих си чисто ново колело преди седмица, вчера за първи път му спуках задната вътрешна гума, смениха ми я в един сервиз около 10 мин. след спукването. Днес слизам в мазето и я гледам спъхнала. Реших да ви попитам от какво може да е проблема преди да сменя още няколко гуми.
Много ви благодаря предварително!!!
:)
Me & [url=http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5388222]My
[/url]Bike
Аватар
vaniopi4a
 
Мнения: 105
Рейтинг: 982
Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 5:16 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот Presize » Нед Окт 07, 2007 3:37 pm

Трънче забито във външната гума

Прокарай пръсти по външната гума и виж дали няма нещо забито иначе колкото и вътрешни да слагаш все ще ти се пукат :)
Comfortably stupid...
Аватар
Presize
 
Мнения: 536
Рейтинг: 1091
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 11:11 am

Мнениеот BikeArea » Нед Окт 07, 2007 3:45 pm

Възможно е първото спукване да е предизвикано от трънче, което да не е премахнато от външната гума в сервиза и все още да си пука наред.

Възможно е също при монтажа на вътрешната гума да е прищипана към каплата, което да предизвиква спадането й при по-натоварени обстоятелства.

Възможно е да не е завита достатъчно игличката на винтила, понеже дори и при спукана гума остава малко въздух, който някои хора спадат чрез отвиване на въпросната игличка и съответно в твоя случай може да не е завита обратно колкото е нужно.

Възможно е и гумата да е прекалено... суха (не ми звучи хубаво, но за това се сетих) и това да е предизвикало протриването й към външната. Например повечето гуми се продават с малко мазничко по себе си, което да предотврати протриването, ама не всички...
Ако твоята е суха можеш да сложиш малко талк (продава се в аптеките) и да го разстелеш по цялата вътрешна страна на външната гума. (ама, че тафталогия).


Предвид "симптомите", които си описал последното ми се струва най-вероятно, понеже протриването прави най-често мънички дупчици, с които можеш да си караш цял ден, докато гумата спада бавно (и не съвсем осезаемо), но през нощта докато велосипеда си стои в мазето, да спадне окончателно...


Аз май се изчерпах, дано съм бил полезен. :beer:
Последна промяна BikeArea на Нед Окт 07, 2007 3:59 pm, променена общо 1 път
Your bike, your way !
Аватар
BikeArea
 
Мнения: 291
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 3:10 pm
Местоположение: Велинград / Пловдив / Студентски град

Мнениеот vaniopi4a » Нед Окт 07, 2007 3:51 pm

Много благодаря за отговорите! Забравих да добавя, че гумата ми се спука вчера около обяд и след това карах до към 8 часа, така че най-вероятно да е била твърде суха както каза BikeArea.
:)
Me & [url=http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5388222]My
[/url]Bike
Аватар
vaniopi4a
 
Мнения: 105
Рейтинг: 982
Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 5:16 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот klmn » Нед Окт 07, 2007 4:16 pm

Виж лепенката къде е.Понякога кофти бандаж ги къса отвътре.
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта