Задни зъбчатки и сервиз

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Мнениеот axelmax » Чет Авг 26, 2004 1:22 am

e az li sam v greshka ,ili ti nerazbrah

;)
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот axelmax » Чет Авг 26, 2004 1:45 am

vij da ne sporim ama az sam si otgovoril pravilno ,a ti se nahvarli ,kato kamikadze srestu men

aide sega priznai si z greskata ,moje i da ne v darjaven vesnik ,tozi pat :wavey:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот stil » Чет Авг 26, 2004 7:45 am

Снощи си взех байка от сервиза. Според майстора разглобил блока, почистване и смазване, после отново го сглобил и всичко ОК. Не ми поиска допълително пари.
Благодаря на ВСИЧКИ, които писаха по темата. Специално благодаря на bikerider за информацията относно сервиза до х-л Принцес. Много ми е удобен като местоположение, но не мисля да го посещавам... поне докато не ми се наложи. Ха-ха-ха:);).

Обстоятелството, че тази остра полемика се разви в моята тема ме кара да завърша с някой разсъждения и едно пожелание.
Трябва да се пише. Затова съществува този готин Форум. И никой не трябва да се отказва. Просто защото тогава няма да има Форум. Когато в постингите прозира добронамереност, когато има повече мнения по дадена тема, когато завързалият се спор е логически състоятелен, без лични нападки и обидни квалификации, мисля, че само тогава информацията от форума ще бъде наистина полезна за хората, които я търсят, а неверните и неадекватни съвети (винаги ще има и такива!) няма да са толкова опасни.
Защото хората, които четат постингите и едновременно с това използват сивото си вещество МОГАТ ДА ПРЕЦЕНЯТ. Фактът, че някой не са специалисти в определена област не ги освобождава от отговорността да МИСЛЯТ. Онези, които не са свикнали да го правят (мисленето) - сами са си виновни. Все пак "Човек каквото сам си направи, никой друг не може да му го стори".

Пожелание към bikerider и axelmax.
Любовта към байковете е това, което ви свързва, а този форум е посветен на тях. Заровете томахавките и се отдайте на любимите си занимания: да карате, да ремонтирате, да пишете..., пак карайте, ремонтирайте, пишете и т. нат. Може и някой ден да си стиснете ръцете. Човек никога не знае,... а и мисля нищо фатално непреодолимо не се е случило между вас.
За да се води война е необходима сериозна кауза или... жена. Ех... може да не се казва Елена, но е задължително да бъде хубава..

КРАЙ.

ПП Все пак ако нещо се случи по време на гаранционния период, обещавам тази тема да възкръсне, но под друго име.
stil
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 4:37 pm

Мнениеот bikerider » Чет Авг 26, 2004 10:01 am

@stil - радвам се, че всичко е наред с главината ти.

по въпроса за полемиките, сигурно си прав, но мисля че малко прибързано си вадиш генерални изводи за "войната"
bikerider vs. axelmax ;)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот uha_rampage » Чет Авг 26, 2004 12:25 pm

stil - поздравления за хубавия пост:beer::usclap:
разчувствУвах се :eek2:
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Авг 26, 2004 12:32 pm

[quote="axelmax"]

vij da ne sporim ama az sam si otgovoril pravilno ,a ti se nahvarli ,kato kamikadze srestu men

aide sega priznai si z greskata ,moje i da ne v darjaven vesnik ,tozi pat :wavey:


[/quote]


абе каква грешка искаш да си признае бе човек?
stil попита за блока венци и зъбчатката (както ти я наричаш).
има един начин да се смени тя - отвива се и се навива нова. никой не е споменавал за нова главина освен теб - прочети ВНИМАТЕЛНО постa на stil. аз лично говорех за нова ЗЪБЧАТКА, a Windstream съвсем правилно ти отговори, че "съвета" ти да се сменя цялата главина е меко казано неуместен - защото за да се смени механизма няма нужда да се сменя главината и разплита каплата. точка.

недей да упорстваш като магаре на мост, че си прав, а прочети и осмисли пак всичко. пиша това за да видиш за сетен път, че съм добронамерен, въпреки че ми избиват чивиите понякога от глупостите ти. no offence... :peace:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Admin » Чет Авг 26, 2004 3:59 pm

Bikerider, моите уважения, ама като чета за първи път темата, ми се струва, че просто си се объркал от поста на Axelmax и на практика се получава така, че се скарахте, говорейки всъщност за различни неща.
Да, вие с Windstream говорите за смяната или ремонта на блока с венците, при което не е нужно разплитането на колелото. Т.е. вие обсъждахте премахването на следствието (развален блок венци, както се оказа).
Axelmax от своя страна във въпросния си пост коментира възможните причини за развалянето на блока венци, т.е. каза, че при смяна на главината (каквато е извършена) не е нормално да се развалят венците, защото те просто се свалят, след това се разплита каплата, наплита се с новата главина и т.н.
Аз поне така прочетох нещата :thumb:
Така че няма смисъл да продължавате да говорите за различни неща, поне според мен :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Чет Авг 26, 2004 4:03 pm

[quote="Admin"]

Bikerider, моите уважения, ама като чета за първи път темата, ми се струва, че просто си се объркал от поста на Axelmax и на практика се получава така, че се скарахте, говорейки всъщност за различни неща.
Да, вие с Windstream говорите за смяната или ремонта на блока с венците, при което не е нужно разплитането на колелото. Т.е. вие обсъждахте премахването на следствието (развален блок венци, както се оказа).
Axelmax от своя страна във въпросния си пост коментира възможните причини за развалянето на блока венци, т.е. каза, че при смяна на главината (каквато е извършена) не е нормално да се развалят венците, защото те просто се свалят, след това се разплита каплата, наплита се с новата главина и т.н.
Аз поне така прочетох нещата :thumb:
Така че няма смисъл да продължавате да говорите за различни неща, поне според мен :)
[/quote]


аз пък мисля че изобщо няма смисъл да продължавам да говоря с axelmax. справка - ПродуктКонсулт/DNM Volcano.

топката е у вас, аз минавам към тотален ignore.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот did » Чет Авг 26, 2004 4:06 pm

[quote="Admin"]
...
[/quote]


Точно така е, ама можеш ли да му разбереш всеки път на axelmax за какво говори! Ако си правеше труда поне като иска да каже нещо да го прави разбираемо, половината спорове тук щяха да изчезнат от самосебе си. А че bikerider му се връзва прекалено - то е съвсем ясно.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот axelmax » Чет Авг 26, 2004 8:27 pm

@admin-:P,az sam si otgovoril po zadaden vaprosi neznam zasto taka stana,10x :wavey:


ama nikoi ne si priznava che e zbarkal,zastoto az ne sam

@DID,DID,DID, -OPITVAM SE DA PISHA NORMANO ,NEZNAM ZASTO NEME RAZBIRATE

posochete kade gresha ,opredeleno ,dosta hora go kazvat,s nai- dobri namereniq,i sam saglasen ,seriozno govora ,ama bez ebavki

;)
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот mih » Вто Авг 31, 2004 9:18 am

[quote][i]Originally posted by axelmax
posochete kade gresha ,opredeleno ,dosta hora go kazvat,s nai- dobri namereniq,i sam saglasen ,seriozno govora ,ama bez ebavki

;)
[/quote]

като за начало - [b]използвай кирилица[/b]. защо ли? защото се чете по-лесно от българи (каквито са посетителите на този форум, които просто ти подминават постовете като са на латиница).
и после - можеш да си четеш повторно написаното преди да го постваш, и да си едитваш правописа (а запетайки по-добре не слагай, че в 80% от случаите ги пляскаш съвсем не на място и това също създава комично отношение), абе изобщо грижи се за написаното от теб, защото то е това, което говори за личността ти във форума.
според мен основното, което дразни в постовете ти, е вида им, а това, че има неточна информация, е напълно нормално - никой не е роден научен и именно контактът му с вече научени хора ще го осветли.
намирам постовете ти за добронамерени и понякога забавни, така че отношението на bikerider наистина не е заслужено и май му вреди най-много на самия него, впредвид безвъзвратно изгубените нервни клетки, които хаби при всеки диалог с тебе. още повече, че наостря и аудиторията на дадената тема, което си е излишно - все пак хората (поне аз де) влизат, за да се образоват, а не да слушат караниците на съседите.
така че освен да повторя изтърканото "Не се карайте, Карайте!" друго май не ми остана.
axelmax,
и все пак ми се струва, че ако караше толкова често, колкото и постваш, нямаше да постваш толкова често :D
айде с мир
:peace:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Предишна

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 63 госта