Задни зъбчатки и сервиз

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Задни зъбчатки и сервиз

Мнениеот stil » Вто Авг 24, 2004 12:16 pm

За байка на жена ми става дума.
Беше ми писнало да обирам постоянно появяващите се луфтове
в калпавата задна главина, а се появиха и признаци на износване (ямички) по повърхността й.
Един ден минавахме край един сервиз и реших да го оставя за подмяна на главината.

Главина Shimano - 13 лв, труд - 10 лв. Оставяме колелото - ще е готово след ден. Дотук добре.

Отивам на другия ден, плащам 23 -те лева, майстора отбелязва, че с тази главина няма да имам проблем, аз благодаря, яхвам колелото и ... не мога да отлепя от място. Прехвърлям другия педал, пак натискам и пак въртя на едно място. Удивителна липса на всякакво съпротивление, задните зъбчатки превъртат и не зацепват с главината.

- Абе майсторе к'во става тука ???!!!
- Ми... то му дошло времето..., има там едни "кученца", които зацепват и ... т. нат.
- Абе как точно сега се повреди, та аз не можах да направя и два оборота с педалите... Ти не го ли изпробва?
- Ми... пробвах го, всичко беше ОК. Нали ти казах, дошло му е времето да се счупи.
- И к'во сега?
- Ми...трябва да се ремонтира. Ела утре.

Преставам да задавам въпроси, но отвътре ми кипи, защото живея и работя на другия край на София и това ми създава определени проблеми: по-ранно излизане от работа, градски транспорт и т. нат.
Не съм запознат с устройството на свободното движение на задните зъбчатки,защото никога не ми се е налагало да гo разглобявам. А и нямам необходимите инструменти. Пък и тo си работеше перфектно (около 1500 km).

Искам да попитам някой от разбирачите във форума, дали тази повреда е в резултат на непрофесионална намеса или се е случило едно изключително малковероятно събитие - колелото да се повреди на точното място и в точния момент.
stil
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 4:37 pm

Мнениеот axelmax » Вто Авг 24, 2004 12:41 pm

dokolkoto razbiram ,si s glavina i zabchatki na rezba

a mi kakvo da ti kaja ,osven che da vidish dali tova e tvoqta zabchatka ,zastoto ,1500 km za shimano ,dori i nisakiq klas zabchatki e malko ,e zavisi ot karaneto ,ama pak e malko ,moqta e na dosta ama se darji mnogo dobre a ne e visok klas

pri demontaja na stara glavina ot tozi vid e nujno da se razvie zabchatkata sas specialen kluch, posle se razplita kaplata ,no zabchatkata ne bitrqbvalo da se povredi pri tazi operaciq ,zastoto samata zabchatka se razglabeq po drug nachin

spored men e malko stranna tazi rabota

dano sam ti pomognal ;)
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот axelmax » Вто Авг 24, 2004 12:44 pm

a moje i resbata na glavinata da se eprecakala ,zastoto rezbata na zabchatkata e stomaneta ,a na glavinata nai veroqtno e aluminieva ,moje da ne e zavita pravilno i da se eprecakala i da ne darji
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Stuny » Вто Авг 24, 2004 1:28 pm

доколкото разбирам проблема е в главината , няма значение дали е шимано или каквато и да е друга , все пак това е чисто нова главина и ако си я счупил още пред сервиза логичното е да ти я сменят с нова безплатно
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот bikerider » Вто Авг 24, 2004 2:07 pm

[quote="axelmax"]

pri demontaja na stara glavina ot tozi vid e nujno da se razvie zabchatkata sas specialen kluch, [size=167][u][b]posle se razplita kaplata[/b][/u][/size] ,no zabchatkata ne bitrqbvalo da se povredi pri tazi operaciq ,zastoto samata zabchatka se razglabeq po drug nachin
[/quote]


:dunno::dunno::dunno::crazy::crazy:
Би ли ми казал, съвсем любезно питам - колко главини си разглобил? И на всички ли разплиташ каплата като разглобяваш главината?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Вто Авг 24, 2004 2:35 pm

[quote="stil"]

За байка на жена ми става дума.
Беше ми писнало да обирам постоянно появяващите се луфтове
в калпавата задна главина, а се появиха и признаци на износване (ямички) по повърхността й.
Един ден минавахме край един сервиз и реших да го оставя за подмяна на главината.

Главина Shimano - 13 лв, труд - 10 лв. Оставяме колелото - ще е готово след ден. Дотук добре.

Отивам на другия ден, плащам 23 -те лева, майстора отбелязва, че с тази главина няма да имам проблем, аз благодаря, яхвам колелото и ... не мога да отлепя от място. Прехвърлям другия педал, пак натискам и пак въртя на едно място. Удивителна липса на всякакво съпротивление, задните зъбчатки превъртат и не зацепват с главината.

- Абе майсторе к'во става тука ???!!!
- Ми... то му дошло времето..., има там едни "кученца", които зацепват и ... т. нат.
- Абе как точно сега се повреди, та аз не можах да направя и два оборота с педалите... Ти не го ли изпробва?
- Ми... пробвах го, всичко беше ОК. Нали ти казах, дошло му е времето да се счупи.
- И к'во сега?
- Ми...трябва да се ремонтира. Ела утре.

Преставам да задавам въпроси, но отвътре ми кипи, защото живея и работя на другия край на София и това ми създава определени проблеми: по-ранно излизане от работа, градски транспорт и т. нат.
Не съм запознат с устройството на свободното движение на задните зъбчатки,защото никога не ми се е налагало да гo разглобявам. А и нямам необходимите инструменти. Пък и тo си работеше перфектно (около 1500 km).

Искам да попитам някой от разбирачите във форума, дали тази повреда е в резултат на непрофесионална намеса или се е случило едно изключително малковероятно събитие - колелото да се повреди на точното място и в точния момент.

[/quote]


механизма на задвижване е обикновена трешчотка с пружинка като на гедоре. има няколко зъба (кученца) които пружинката държи разширени за да зацепят в назъбена повърхност отвътре.
обикновено пружинките при този клас главини са от нискокачествена стомана и след време се разтягат, при което кученцата не могат да зацепят и да задвижат тялото на главината.

блока с венци е на резба, върви заедно с този механизъм и се продават отделно, тоест можеш просто да си смениш задните венци заедно с механизма без да се занимаваш с несериозници. препоръчвам ти го - най-чистото решение е. иначе за майстора - възможни са доста варианти. може би ако кажеш при кой майстор си ходил да сме в състояние тук да ти дадем по категорично мнение. аз лично бих заложил на непрофесионална намеса. дори да не е така, щом си дал работеща главина, а ти я връщат неработеща, независимо какво се е случило, проблема е у майстора и би следвало незабавно да ти я ремонтира отново. повтарям, така би следвало, ако е майстор, а не мошеник.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот stil » Вто Авг 24, 2004 3:16 pm

[quote="bikerider"]

[quote="stil"]

За байка на жена ми става дума.
Беше ми писнало да обирам постоянно появяващите се луфтове
в калпавата задна главина, а се появиха и признаци на износване (ямички) по повърхността й.
Един ден минавахме край един сервиз и реших да го оставя за подмяна на главината.

Главина Shimano - 13 лв, труд - 10 лв. Оставяме колелото - ще е готово след ден. Дотук добре.

Отивам на другия ден, плащам 23 -те лева, майстора отбелязва, че с тази главина няма да имам проблем, аз благодаря, яхвам колелото и ... не мога да отлепя от място. Прехвърлям другия педал, пак натискам и пак въртя на едно място. Удивителна липса на всякакво съпротивление, задните зъбчатки превъртат и не зацепват с главината.

- Абе майсторе к'во става тука ???!!!
- Ми... то му дошло времето..., има там едни "кученца", които зацепват и ... т. нат.
- Абе как точно сега се повреди, та аз не можах да направя и два оборота с педалите... Ти не го ли изпробва?
- Ми... пробвах го, всичко беше ОК. Нали ти казах, дошло му е времето да се счупи.
- И к'во сега?
- Ми...трябва да се ремонтира. Ела утре.

Преставам да задавам въпроси, но отвътре ми кипи, защото живея и работя на другия край на София и това ми създава определени проблеми: по-ранно излизане от работа, градски транспорт и т. нат.
Не съм запознат с устройството на свободното движение на задните зъбчатки,защото никога не ми се е налагало да гo разглобявам. А и нямам необходимите инструменти. Пък и тo си работеше перфектно (около 1500 km).

Искам да попитам някой от разбирачите във форума, дали тази повреда е в резултат на непрофесионална намеса или се е случило едно изключително малковероятно събитие - колелото да се повреди на точното място и в точния момент.

[/quote]


механизма на задвижване е обикновена трешчотка с пружинка като на гедоре. има няколко зъба (кученца) които пружинката държи разширени за да зацепят в назъбена повърхност отвътре.
обикновено пружинките при този клас главини са от нискокачествена стомана и след време се разтягат, при което кученцата не могат да зацепят и да задвижат тялото на главината.

блока с венци е на резба, върви заедно с този механизъм и се продават отделно, тоест можеш просто да си смениш задните венци заедно с механизма без да се занимаваш с несериозници. препоръчвам ти го - най-чистото решение е. иначе за майстора - възможни са доста варианти. може би ако кажеш при кой майстор си ходил да сме в състояние тук да ти дадем по категорично мнение. аз лично бих заложил на непрофесионална намеса. дори да не е така, щом си дал работеща главина, а ти я връщат неработеща, независимо какво се е случило, проблема е у майстора и би следвало незабавно да ти я ремонтира отново. повтарям, така би следвало, ако е майстор, а не мошеник.
[/quote]

Сервизът се намира близо до автогара Юг.
Имам представа какво представлява механизма на тресчотката и размишлявайки с ваша помощ над проблема стигам до извода, че такава внезапна повреда, изразяваща се в пълна липса на зацепване между зъбчатките и главината може да се дължи само на повредена (изкривена, скъсана) пружина, но не знам дали това може да се случи при демонтажа/монтажа на зъбния блок.
stil
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 4:37 pm

Мнениеот bikerider » Вто Авг 24, 2004 4:50 pm

ами според моя скромен опит, такъв дефект е възможен ако е бил разглобяван самия механизъм. карал съм евтина дискова главина с такъв механизъм (вярно на шлици беше, не на резба, тоест на теория по-висококачествена от тези на Шимано за които говорим) до счупване на лагер, но проблеми с механизма не съм имал до момента, в който го отворих. проблема се оказа че за да се изчисти разглоби и изчисти механизма напълно, трябва да се махне пружинката с малко напън, при което тя естествено бидейки от нискокачествен материал се разтяга и после след монтажа не стяга зъбите достатъчно за да осигури зацепване под напрежение.

тоест според мен майстора се е опитал да изчисти и смаже механизма, но нещо не го е пробвал като хората. твърде е вероятно и да е "работел" в ръцете му когато го е въртял назад на ръка, но не и в реални условия. което за мен си е 100% немарливост от негова страна.

ако ти се занимава - има един майстор, казва се Илко. работилницата му е до хотел Принцес (зад автогарата до Централна гара). има един блок на самия булевард Мария Луиза, които свършва в пряката на хотела. някъде отзад на блока се намира работилницата. препоръчвам ти го - този човек е ИСТИНСКИ майстор и ще намери решение за да ти спести парите за нов блок с венци. Ако не можеш да го намериш, попитай в магазина на ул. Вашингтон и Екзарх Йосиф - той работеше там доскоро и сигурно ще знаят къде да го намериш.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот axelmax » Вто Авг 24, 2004 10:25 pm

@baikare-koi e kazal da razglabq glavinata ,

prosto se maha zabchatkata i se mahat spicite ot glavinata
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Liohman » Сря Авг 25, 2004 3:49 am

@акселмахххххххх
пцухх пиле проклето 8=========0-
/-|- |---|
| |
| |
/-| |--\__
| /--\ |
| _| |
\___ /
\........../
L.B.M.P.
Liohman
 
Мнения: 574
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 3:21 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Windstream » Сря Авг 25, 2004 5:48 am

[quote="axelmax"]

prosto se maha zabchatkata i se mahat spicite ot glavinata
[/quote]

Абе "майсторе", като не отбираш що наистина не си траеш :?: На човека очевидно проблема му е в зъбчатката, за к'ъв :censored: в такъв случай му е да разплита цялата главина от шината като може да смени само блока с венците? Всъщност дори и при главините на шлици е възможна подмяната само на касетата. Също така лично съм виждал главини по-стари от теб които си бачкаха по-добре от моята чисто нова "Формула"... И преди да ме обидиш пак че съм част от стадото на bikerider те съветвам сериозно да се позамислиш (ако има с какво де) с какви хора всъщост се опитваш да спориш ;)

@Stil
Изобщо не слушай цитирания по-горе "капацитет", щом главината ти е нова няма абсолютно никакъв смисъл да я разплиташ от каплата и сменяш пак.
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот bikerider » Сря Авг 25, 2004 9:55 am

Драги ми професор Акселмакс Дебил Тъп, цитирам Ви дословно:

Изказване 1:
[quote="axelmax"]
pri demontaja na stara glavina ot tozi vid e nujno da se razvie zabchatkata sas specialen kluch, [size=167][u][b]posle se razplita kaplata[/b][/u][/size] ,no zabchatkata ne bitrqbvalo da se povredi pri tazi operaciq
[/quote]


Изказване 2:
[quote="axelmax"]
baikare-koi e kazal da razglabq glavinata ,
prosto se maha zabchatkata i se [size=167][u][b]mahat spicite ot glavinata[/b][/u][/size]
[/quote]


Значи какво излиза:
1. Казваш да се разплете каплата?
2. Аз питам колко главини си разглобявал и винаги ли разплиташ каплата
3. Ти казваш, не бе маха се зъбчатката и се махат спиците от главината?

Не се ли усещаш поне за момент колко си тъп, тъп, та чак вдлъбнат?
Айде засрами се малко поне от stil, който пита по човешки и очаква съвет. Като искаш да постваш глупости да си вдигаш брояча, поне го прави в Бла-бла. Щото от веломеханика НИЩИЧКО НЕ РАЗБИРАШ. Чул си туй-онуй, попрочел си туй-онуй тук и сега даваш компетентни мнения. Айде чети още и най-вече ПРАКТИКУВАЙ ТОВА ДЕТО ГО ПРЕПОРЪЧВАШ - така най-лесно ще видиш собствената си глупост. :})::})::})::}):

Един съвет от мен - спри да живееш при мама - вредно е - личи ти от километри... :crazy::crazy::crazy::crazy:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Сря Авг 25, 2004 10:04 am

[quote="Slidesite"]

@акселмахххххххх
пцухх пиле проклето 8=========0-
[code]
/-|- |---|
| |
| |
/-| |--\__
| /--\ |
| _| |
\___ /
\........../
[/code]
[/quote]


;):laugh:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот axelmax » Сря Авг 25, 2004 10:50 am

oooo baikare ,debil star i zloben -zlobar

toi si smenq glavinata estestveno che ste mahne spicite

NEMA POVECHE DA SE ZANIMAVAM S TEB TI SI ZLOBEN ,ZAQDLIV,qvno ne poluchavash redovno ,sex tva ste da e prihinata ,no da ti kaja kato gledam mai i sme doshli ot selo ili si si takav po vaspitnie ,i podrajanie nai veche ,aide seliu tova e poslednoto kam teb ,bqh snishoditelen takache si posmisli kakvo mojeshe da napisha
:asshole:sduhan starec


IGNOR
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот stil » Сря Авг 25, 2004 11:03 am

Спрете бе хора!!!
За втори път поствам в този форум и взе да ми става неудобно:I.
Защо се "джафкате" така? Откъде такъв излишък от енергия у вас - при това негативна. Трябва по-често да я изпускате, но не във форума, а [b]върху педалите[/b];).
Тази вечер отивам да взма байка от сервиза. Мътна ми е работата с тази повреда, но не мога да докажа нищо, а и нещо нямам настроение да се карам.
Ще пиша к'во е станало.
stil
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 4:37 pm

Мнениеот MOD » Сря Авг 25, 2004 11:28 am

@bikerider, axelmax - АМАН Вече !!!:(!:
Където и да чета - все на Вас попадам напоследък ... По-умния да отстъпи ... друг начин няма ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Авг 25, 2004 11:52 am

[quote="stil"]

Спрете бе хора!!!
За втори път поствам в този форум и взе да ми става неудобно:I.
Защо се "джафкате" така? Откъде такъв излишък от енергия у вас - при това негативна. Трябва по-често да я изпускате, но не във форума, а [b]върху педалите[/b];).
Тази вечер отивам да взма байка от сервиза. Мътна ми е работата с тази повреда, но не мога да докажа нищо, а и нещо нямам настроение да се карам.
Ще пиша к'во е станало.
[/quote]


Успех! :) Извинявай че в твоята тема се случва.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Сря Авг 25, 2004 12:03 pm

[quote="MOD"]

@bikerider, axelmax - АМАН Вече !!!:(!:
Където и да чета - все на Вас попадам напоследък ... По-умния да отстъпи ... друг начин няма ...
[/quote]


Мисля че тук се разискват достатъчно сериозни неща, за да се игнорира този "младеж" и нещата които ръси. Има хора които не разбират, затова търсят информация и съвет тук и за сетен път си мисля, че ако наистина този форум има за цел да бъде полезен би следвало да санкционира подобни изказвания като неговото. Тук не става дума за мен, дали аз разбирам или не. Има други хора които също разбират не по-малко от мен, дори и повече. Въпроса е този, хм, "елемент" който очевидно нищо никога не е разглобявал, да бъде поне скастрен за глупостите които пише. Сигурно отстрани писанията ми изглеждат като дребнавост, но бъди сигурен, че просто вече ми е писнало и затова започнах да го репликирам за всяка негова глупост. Опитвам се да споделям и малкото което знам и да бъда поне малко полезен на някого и просто такива баш-майстори като акселмакс не мога да ги понасям. Наречете ме както щете, НО - вижте колко поста има човечето. Вижте и колко са полезните. Разбирам да дрънка безвредни глупости и да не пречи на никого, но... едва ли има нужда да повтарям казаното от Windstream (без изобщо да искам да го намесвам).

Знам, че цялата ситуация прилича на Дон Кихот с вятърните мелници, може да е тъпо, но нямам намерение да търпя такива въздухари. За тези които ще ме репликират кой съм аз че да се държа така - еми аз съм аз и не търпя такива като него. Доста съм изстрадал и доста пари съм похабил заради въздухари като него, наричащи се майстори и имам непоносимост към манталитета "на всяка манджа мерудия". И аз отивам натам, но - поне мисля че казвам чат-пат по нещо полезно.

Така че, MOD, при цялото ми уважение - мисля че изобщо не си прав. Както призоваваш да игнорираме axelmax, ми така игнорирайте и мен когато му шокам тъпото канче.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот КапитанПланета » Сря Авг 25, 2004 1:00 pm

bikerider,

Напълно те разбирам и съм съгласен че не бива (даже е опасно) да се оставят неверни и неадекватни "съвети" без реакция. Всичко, които се пише тук се чете от доста хора, на които няма да им е никак приятно да си бахтисат някой чарк заради некомпетентни съвети. Лично аз не мога да се изкажа по отношение на Акселмакс поради простата причина че от месеци не му чета постингите. Отнема ми неоправдано много време и енергия да си ги дешифрирам и преведа на разбираем български. Това разбира се си е негов проблем - нека си пише щом му доставя някакво удоволствие - това си е негово конституционно право. Дет се вика - "гОвори си, не ми пречиш". Мисля че проблематиката тук се състои в личните нападки, които си обменяте. Моето предложение е, доколкото е възможно реакцията ти да бъде оформена като опровергаване на неверната информация а не като отношение към личността. Давам пример :
Вместо : "Драги ми професор Акселмакс Дебил Тъп..."
Казваш : "Съветът на Акселмакс не отговаря на истината. Правилно е да се подходи по следния начин : " и т.н.
В сучай че нападките са срещу твоята личност, мисля че най-добре е да ги игнорираш и да не им се връзваш - както се казва в девиза на МОД "Никога не спори стъпак и т.н."... От този вид джънкане полза никаква... Идеята ми е вместо противопоставяне на личности да се противопоставят идеи. Така атмосферата във форума ще е много по-приятна.
Искам да подчертая че твоето участие във форума е изключително полезно за мен, а и със сигурност за другите фенове. Благодарен съм ти за времето и усилията, които влагаш - оценява се високо!!! Надявам се че това излишно трОшене на нерви няма да те демотивира да участваш, щото така накрая ше вземем да останем 100 човека, които само си питат и няма кой да им отговори.
:beer::beer::beer:
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Авг 25, 2004 1:09 pm

Капитане, съгласен съм с теб, защото минах по същия път. Точно вчера се опитах да подходя по този начин, но той просто не разбира от човешка дума и не спря глупостите си, въпреки моето търпение да го оборвам с аргументи. Така че, вече съм стигнал до таранната стратегия поради липса на други бетонобойни средства. Прав си разбира се за личните нападки - водят до обратен резултат. Просто съм афектиран от :censored: на axelmax. Сигурен съм, че и тази стратегия няма да помогне и ще трябва да спра да си хабя нервите с него, но засега още ми стигат силите. Просто искам да опитам каквото мога.

Иначе Axelmax е последния човек заради когото бих спрял да поствам тук.

Мерси за репликата :beer::beer::beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот MOD » Сря Авг 25, 2004 1:29 pm

@Bikerider - приемам написаното от теб и се съгласявам с него, но съвета на Капитана е много точен - казва нещата така, както и аз ги мисля ...
Наистина , това което споделяш с нас бъди сигурен, че се оценя ... и ако съм те засегнал с нещо - приеми моите извинения


Edit : правопис
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Авг 25, 2004 1:55 pm

[quote="MOD"]
...и ако съм те засегнал с нещо...
[/quote]


Мариус: Стига Бе :beer:
не си ме засегнал естествено, разбирам и реакцията ти към моите съвсем не по правилата писания. Пределно афектиран от :censored:, :censored: и :censored: на това същество :puke:, надявам се да разбираш.

Ще ми мине... ;):fork::fire:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот kagami » Сря Авг 25, 2004 2:55 pm

Напълно съм съгласна с казаното от Капитана.

Аз самата нищо не разбирам от механика и поправка на колела, но дори и за пълен профан като мене е ясно ОТ ПРЪВ ПОГЛЕД, че писанията на акселмакс не би следвало да се взимат насериозно. Т.е., ако търсех съвет за нещо нямаше да слушам него. А той ако иска нека си пише.
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот bikerider » Сря Авг 25, 2004 3:09 pm

@kagami: +1 :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот AgentOrange » Сря Авг 25, 2004 3:13 pm

[quote="axelmax"]

pri [b]demontaja[/b] na stara glavina ot tozi vid e nujno da se razvie zabchatkata sas specialen kluch, posle se razplita kaplata ,no zabchatkata ne bitrqbvalo da se povredi pri tazi operaciq
[/quote]


Колеги, прекалявате. Достатъчно ясно е, че axelmax говореше за процедурите при смяна на главина, и дали при някоя от тях майстора би могъл да оплеска работата. Разплитането това, разплитането онова... Разплитането си е нормална процедура при смяна на главина и в контекста на конкретното изказване си е съвсем на място. Епитетите дето си ги разменяте са жива простотия, на мен лично ми писна ми да ви чета драченето. Axelmax е далеч от представата ми за компетентност, но това не значи, че трябва да пълните форума с помия след всяко негово изказване. Още повече че в случая насила пъхате телето под вола...
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот MOD » Сря Авг 25, 2004 3:21 pm

:offtopic:

Агенте, кога вероятно ще дойде доставката от 661 ?


:offtopic:
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Авг 25, 2004 4:42 pm

[quote="AgentOrange"]

[quote="axelmax"]

pri [b]demontaja[/b] na stara glavina ot tozi vid e nujno da se razvie zabchatkata sas specialen kluch, posle se razplita kaplata ,no zabchatkata ne bitrqbvalo da se povredi pri tazi operaciq
[/quote]


Разплитането си е нормална процедура при смяна на главина и в контекста на конкретното изказване си е съвсем на място.
[/quote]


Прочети поста на Windstream - казал го е съвсем ясно. Става дума за смяна на блок венци на резба, не за смяна на цяла главина.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот AgentOrange » Сря Авг 25, 2004 5:36 pm

Напротив :) До колкото разбрах проблема се е получил след смяна на цялата главина от някакъв "майстор". Точно за този момент ставаше въпрос в поста на axelmax, не за по-нататъшното решаване на проблема чрез смяна на зъбния блок и т.н..

@MOD - чакаме я. Забавянето не е поради зависещи от нас причини, за съжаление...
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот axelmax » Сря Авг 25, 2004 6:54 pm

[quote="stil"]

Един ден минавахме край един сервиз и реших да го оставя за подмяна на главината.

Главина Shimano - 13 лв, труд - 10 лв. Оставяме колелото - ще е готово след ден. Дотук добре.



[/quote]


PROCHETE TOVA I POSLE .........................

@AGENTE - :thanks:,VERNO ,CHE NE SAM NAI KOMPETENTNIQ ,OPREDELENO I AZ GO OSAZNAVAM

@STIL-KASMET PRI DRUGI ,POVREDI ,CHE MOSHENNICI MNOGO
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Windstream » Чет Авг 26, 2004 12:30 am

[quote="stil"]

За втори път поствам в този форум и взе да ми става неудобно:I.
[/quote]

Бе да не ти пука, особено пък от моите глупости - имиджа на "natural born jerk" определено не се създава лесно, а след това пък си иска редовни тренировки :D

[quote]Откъде такъв излишък от енергия у вас - при това негативна. Трябва по-често да я изпускате, но не във форума, а [b]върху педалите[/b];).
[/quote]

Съгласен, само че контактите ми с въпросните елементи засега клонят към нула и за в бъдеще нямам абсолютно никакво намерение да променям статуквото :angel::evil::evil::evil:

[quote]
A и нещо нямам настроение да се карам.
[/quote]

Ми парите са си твои...
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Следваща

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 65 госта