Едната чашка по голяма от другата!?

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Едната чашка по голяма от другата!?

Мнениеот DH bike » Пон Сеп 24, 2007 4:00 pm

Значи днес почнахме да правим колелото на един познат но се оказа че външния диаметър на едната чашка(лявата) е по голям с 1мм от другата чашка и съответно не влиза в рамката :dunno: Това някакъв дефект на ос касетата ли е или рамката му е дефектна защото такова нещо до сега не бях виждал :rofl:
Аватар
DH bike
 
Мнения: 44
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 11, 2007 12:29 pm
Местоположение: България,Варна

Re: Едната чашка по голяма от другата!?

Мнениеот jivkonik » Пон Сеп 24, 2007 4:10 pm

DH bike написа:Значи днес почнахме да правим колелото на един познат но се оказа че външния диаметър на едната чашка(лявата) е по голям с 1мм от другата чашка и съответно не влиза в рамката :dunno: Това някакъв дефект на ос касетата ли е или рамката му е дефектна защото такова нещо до сега не бях виждал :rofl:

Нали не сте разменили лява-дясна чашка?! ТО по резбите ще ги познаете, всяка си влиза само от нейната си страна....
Ако кажеш модела на средното може би ще стане по-ясно на всички?!
Благодаря!
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Re: Едната чашка по голяма от другата!?

Мнениеот bikerider » Пон Сеп 24, 2007 4:19 pm

Значи днес започнахме да правим колелото на една позната, но се оказа, че външния диаметър на едното ми мъдо (лявото) е по-голям с 1мм от дясното и съответно не влиза в... рамката. Това някакъв дефект на моя... хм... приятел ли е или рамката й е дефектна?

:rofl::rofl::rofl:

@jivkonik: малии как не те мързи :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Едната чашка по голяма от другата!?

Мнениеот jivkonik » Пон Сеп 24, 2007 4:57 pm

bikerider написа:Значи днес започнахме да правим колелото на една позната, но се оказа, че външния диаметър на едното ми мъдо (лявото) е по-голям с 1мм от дясното и съответно не влиза в... рамката. Това някакъв дефект на моя... хм... приятел ли е или рамката й е дефектна?

:rofl::rofl::rofl:

@jivkonik: малии как не те мързи :)

Ами моята рамка беше с проблем от едната страна резбата на средното се наложи да се прокара отново с метчика и изкара стружка, не знам как са направили монтажа преди това на нея! :dunno:
Тук може да е така, може и да не е, може и да се опитват хората да вкарат грешна чашка в грешна дупка и с грешна резба, и от цялата работа ще стане такъв секс, че и флекса едвам ще ги раздели!!! :popcorn:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Re: Едната чашка по голяма от другата!?

Мнениеот SpoileR » Пон Сеп 24, 2007 8:45 pm

DH bike написа:Значи днес почнахме да правим колелото на един познат но се оказа че външния диаметър на едната чашка(лявата) е по голям с 1мм от другата чашка и съответно не влиза в рамката :dunno: Това някакъв дефект на ос касетата ли е или рамката му е дефектна защото такова нещо до сега не бях виждал :rofl:


Рамката е дефектна, да...

Разшири левия отвор. :agree:
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта