Drop off triple

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Drop off triple

Мнениеот dhman » Съб Сеп 22, 2007 6:41 pm

Та значи имам няколко въпросчета за посочената вилка.
1.Имам проблем с разглабянето на маншоните. Изтеглих си Service guid-a и там е изобразено, че се махат с отверка, подпъхвайки под самия маншон. Да, обаче на мен ми се струва, че са залепени или нещо подобно и ме е страх да напъна за де не ги скъсам. Та да напъвам ли, или си има чалъм?
2. Искам да сменя една от пружините, да кажем с такава от боксер, но дали си струва?Иска ми се да си прави хода малко по-лесничко, защото като, че ли фабричните пружини са ми малко твърдички!
3.Болта на десния крак е почти заоблен и ако не успеят да го развият в някой сервиз, не знам к'во да правя, че да го развия!Няк'ви предложения?
4.Във вилката има луфт, който , мисля си аз, е от втулките! Проблема е, че не съм много сигурен как изглеждат!Ако можете да ми подскажете.....
5.Последен и не свързан с вилката. И двете накладки на Авид Джуси 5 ли са подвижни?Така ми се струва, но все пак.....
Ми май е т'ва.
Предварително благодаря за вниманието!
Всеки, който е карал колело знае и ще ти каже, че колкото по-бързо се движиш, толкова е по-трудно да паднеш!
dhman
 
Мнения: 224
Рейтинг: 1275
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 10:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Drop off triple

Мнениеот ddevil » Съб Сеп 22, 2007 9:56 pm

1. Има една зегерка до колкото знам, която държи праховият уловител(гумените истории). Та трябва да се махне първо нея и вече след това се махат май.Разбира се трябва да си я разглобил напълно(краката да са извадени) за да махнеш зегерката.
2.И при най-изпуснато положение ли ти е твърда? Можеш да пробваш и като махнеш въобще пружините отвътре(левият крак ако не се лъжа) и да я караш с двата крака само на въздух с твърдост по твое желание.
3.По-добре недей се пробвай сам да го развиеш щом е замазан.Отиди при сервиз(търси по-качествен, че да не стане по-зле от колкото е било)
4.В service guide-а мисля, че има рисунки как се махат втулките=>трябва да има и как изглеждат. Ако в този за твоя модел няма упътване как се разглабя вилката напълно,виж в guide-овете за някой друг модел-принципно трябва да са подобни/същите на вид.Но да..ако имаш луфт,най-вероятно е от втулките.Свържи се с Веломания-те са официалните вносители/сервиз на marzocchi. Ако ли не-търси някой да ти вкара нов комплект втулки за вилката. Ако ги нямат в наличност от Веломания,второ би било може би по-добро решение..поразпитай :)

Успех :beer:
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Re: Drop off triple

Мнениеот dhman » Нед Сеп 23, 2007 8:09 pm

ddevil написа:1. Има една зегерка до колкото знам, която държи праховият уловител(гумените истории). Та трябва да се махне първо нея и вече след това се махат май.Разбира се трябва да си я разглобил напълно(краката да са извадени) за да махнеш зегерката.
2.И при най-изпуснато положение ли ти е твърда? Можеш да пробваш и като махнеш въобще пружините отвътре(левият крак ако не се лъжа) и да я караш с двата крака само на въздух с твърдост по твое желание.
3.По-добре недей се пробвай сам да го развиеш щом е замазан.Отиди при сервиз(търси по-качествен, че да не стане по-зле от колкото е било)
4.В service guide-а мисля, че има рисунки как се махат втулките=>трябва да има и как изглеждат. Ако в този за твоя модел няма упътване как се разглабя вилката напълно,виж в guide-овете за някой друг модел-принципно трябва да са подобни/същите на вид.Но да..ако имаш луфт,най-вероятно е от втулките.Свържи се с Веломания-те са официалните вносители/сервиз на marzocchi. Ако ли не-търси някой да ти вкара нов комплект втулки за вилката. Ако ги нямат в наличност от Веломания,второ би било може би по-добро решение..поразпитай :)

Успех :beer:

1.Кракът е разглобен. Просто ще трябва да напъна малко гуменото уплътнение!
2.Идеята е, в единия пружина, а в дръгия въздух!
3.Утре ше прескоча до някой сервиз, но ме притеснява ако там не стане...ще се мисли нещо!
4.Втулките ги открих така, че вече ми е ясен проблема!А пък и от Веломания казаха, че могат да ги поръчат!
5.Благодаря за включването и съветите!
:beer:
Благодаря за с
Всеки, който е карал колело знае и ще ти каже, че колкото по-бързо се движиш, толкова е по-трудно да паднеш!
dhman
 
Мнения: 224
Рейтинг: 1275
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 10:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Drop off triple

Мнениеот ddevil » Нед Сеп 23, 2007 8:33 pm

dhman написа:1.Кракът е разглобен. Просто ще трябва да напъна малко гуменото уплътнение!


Виж,не напъвай много гуменото оплътнение, че да не стане гаф без да искаш. Ако си махнал зегерката(не тази, която е на края на крака и не позволява шиша ти да излезе от крака в долният край!!Има една друга(в ботуша), която държи гуменото оплътнение за ботуша) би трябвало да се извади без чак голямо напъване.
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Re: Drop off triple

Мнениеот dhman » Пон Сеп 24, 2007 6:17 pm

ddevil написа:
dhman написа:1.Кракът е разглобен. Просто ще трябва да напъна малко гуменото уплътнение!


Виж,не напъвай много гуменото оплътнение, че да не стане гаф без да искаш. Ако си махнал зегерката(не тази, която е на края на крака и не позволява шиша ти да излезе от крака в долният край!!Има една друга(в ботуша), която държи гуменото оплътнение за ботуша) би трябвало да се извади без чак голямо напъване.

Е това за в ботуша не го знаех. Сега вече ще го имам в предвид!
Отново благодаря!
Всеки, който е карал колело знае и ще ти каже, че колкото по-бързо се движиш, толкова е по-трудно да паднеш!
dhman
 
Мнения: 224
Рейтинг: 1275
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 10:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Drop off triple

Мнениеот screamBoy » Пон Сеп 24, 2007 10:11 pm

dhman написа:Та значи имам няколко въпросчета за посочената вилка.
2. Искам да сменя една от пружините, да кажем с такава от боксер, но дали си струва?Иска ми се да си прави хода малко по-лесничко, защото като, че ли фабричните пружини са ми малко твърдички!
3.Болта на десния крак е почти заоблен и ако не успеят да го развият в някой сервиз, не знам к'во да правя, че да го развия!Няк'ви предложения?


2.сменяй смело, струва си, ако слагаш по-дълга пружина и махаш спейсъра бъди сигурен че вилката няма да се издънва т.е. налей 260мл масло и отливай ненужното
освен твърдостта на пружините като сложиш по-рядко масло има подобрение, кофтито е че става по-бърза но това се компенсира с по-мека пружина
така че - слагаш по-мека пружина и по-рядко масло, моята е така от над година и примерно на бялата вода пускам спирачките и ги хващам чак на края на пистата над княжево, ако се сещаш за кво говоря, в смисъл започва да работи и при по-висока скорост

3.научаваш се като сменяш маслото да обръщаш цялото колело, мен ми помага да го изливам в кофичка от кисело мляко - с едната ръка обръщам полека колелото (дясната защото го обръщам през задната гума та така държа задната спирачка) а с другата крепя кофичката и като се наведе повече слагам пръста да не изпаднат в нея и карантиите че трудно се отмива като бръкнеш в маслото ^_^ при мен е на левия крак, щом е стегнат няма проблеми, просто не можеш да мърдаш долната корона
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Re: Drop off triple

Мнениеот bikerider » Пон Сеп 24, 2007 10:22 pm

screamBoy написа:3.научаваш се като сменяш маслото да обръщаш цялото колело, мен ми помага да го изливам в кофичка от кисело мляко - с едната ръка обръщам полека колелото (дясната защото го обръщам през задната гума та така държа задната спирачка) а с другата крепя кофичката и като се наведе повече слагам пръста да не изпаднат в нея и карантиите че трудно се отмива като бръкнеш в маслото


:deer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот screamBoy » Пон Сеп 24, 2007 11:18 pm

e_dasiebemamata.com тия дни ми се кара доста, направо шумръ ^_^
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот bikerider » Вто Сеп 25, 2007 2:24 am

питай ме... :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот dhman » Вто Сеп 25, 2007 10:36 am

@screamboy
Искам да развия болта за да мога да сменя втулките, тъй като са се разлуфтили!
:beer:
Всеки, който е карал колело знае и ще ти каже, че колкото по-бързо се движиш, толкова е по-трудно да паднеш!
dhman
 
Мнения: 224
Рейтинг: 1275
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 10:02 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 111 госта