няколко сервизни въпроса

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

няколко сервизни въпроса

Мнениеот eva_ » Съб Сеп 15, 2007 11:43 am

имам проблем със ръкохватката на скоростите SHimano Promax dual sis : аналоговия брояч се е разместил и нямах 1ва забчатка.Просто когато включа и веригата се връща сама на по-малката.Смятам ,че я оправих снощи след като разглобих и преместих предния дерайлъор,но не е тествано напълно.Модела е MegaRange на Shimano.Колелото е на 8 години ,но е породисто ;}

Открих и ,че има счупени зъбци тук там и се чудя дали да сменя движението като цяло..

последния проблем е във спирачките ...Просто не мога да ги настроя..съкратих си живота снощи ,четох статий на MTB-bg ,но е възможно желанието ми да не е голямо.

Благодаря предварително
eva_
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2007 11:14 am

Re: няколко сервизни въпроса

Мнениеот NovemberCharlie » Съб Сеп 15, 2007 12:06 pm

eva_ написа:имам проблем със ръкохватката на скоростите SHimano Promax dual sis : аналоговия брояч се е разместил и нямах 1ва забчатка.Просто когато включа и веригата се връща сама на по-малката.Смятам ,че я оправих снощи след като разглобих и преместих предния дерайлъор,но не е тествано напълно.Модела е MegaRange на Shimano.Колелото е на 8 години ,но е породисто ;}

Открих и ,че има счупени зъбци тук там и се чудя дали да сменя движението като цяло..

последния проблем е във спирачките ...Просто не мога да ги настроя..съкратих си живота снощи ,четох статий на MTB-bg ,но е възможно желанието ми да не е голямо.

Благодаря предварително
Не знам как си с парите, но "счупени зъбци" = задължителна смяна. А за спирачките - не се обиждай, но реглажа по статията е много лесен. Възможно е просто да не ти идва "отръки". Помоли някой да ти покаже и след това ще можеш и сама.
Последна промяна NovemberCharlie на Съб Сеп 15, 2007 1:03 pm, променена общо 1 път
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот тучо чучо » Съб Сеп 15, 2007 12:55 pm

Брей, каква Ева си имаме във форума - сама си ремонтира велосипеда! :bigeyes: Браво! :agree:
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот 4getcredo » Съб Сеп 15, 2007 1:31 pm

Спомням си преди годииини, че като оглеждах предните венци на първия си "планински бегач" ;) стигнах до внушението, че някои от зъбите са начупени и криви... след време обаче ми хрумна, че това са умишлено направени закривявания и жлебчета, които улесняват прехвърлянето на веригата от единия венец на другия. Възможно е и ти да си изпаднала в подобна на моята заблуда ;) :) :beer:

А за спирачките - най-добре Ноемвриеца да ти покаже... галант и половина! ;) :D :naughty:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот eva_ » Съб Сеп 15, 2007 2:41 pm

ок :D ще се провам пак и ако не се справя отивам на сервиз :)
eva_
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2007 11:14 am


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 132 госта