Въпрос за средната касета ?

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Въпрос за средната касета ?

Мнениеот FreeFighter » Пон Сеп 03, 2007 8:42 am

Нещо се е скапала и трябва пак да я сменям, но не съм мн сигурен параметъра дължина на база какво се определя ?
цялата средна ОС или ширината на рамката или пък нещо друго ..
OEM колелото беше с най-простата касета с разглабящи се лагери, след което минах на уж по-добра с капсуловани такива, но и тя се скапа ..
FreeFighter
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 26, 2007 10:58 pm

Мнениеот screamBoy » Пон Сеп 03, 2007 9:30 pm

първо ширината (дължина, не диаметър) на тръбата на средното, ако не бъркам са 68 и 73мм
и после дължина на оста на касетата, обикновено е около 113мм

пиша ги тея неща малко наизуст 0_"
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Re: Въпрос за средната касета ?

Мнениеот jivkonik » Пон Сеп 03, 2007 10:20 pm

FreeFighter написа:Нещо се е скапала и трябва пак да я сменям, но не съм мн сигурен параметъра дължина на база какво се определя ?
цялата средна ОС или ширината на рамката или пък нещо друго ..
OEM колелото беше с най-простата касета с разглабящи се лагери, след което минах на уж по-добра с капсуловани такива, но и тя се скапа ..

Отиди във велосервиз, където имат различни касети, ще я измерят и ще ти предложат подходящия размер. Вземи си някаква по-читава касета за около 15- 20 лв (ако си на курбели на квадрат) на Шимано, ВП или Труватив. Ако курбела ти е на друга система на захват вземи си нещо подходящо за системата, избери касета, на коята и лявата и дясната чашка е метална (Щиманските касети на квадрат на пример са с една пластмасова и една метална чашка, което не е много добре.).
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот FreeFighter » Пон Сеп 03, 2007 11:29 pm

добре де мойто возило е Drag FreeBorn и излиза че оста както и да я меря е 122mm .. нормално ли е това за 17` рамка ? или бъркам нещо
тази касета би ли ми свършила работа ?
http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... cts_id=917
или както казва jivkonik, наистина едната чашка е пластмасова :dunno:
мерси на всички отговорили ;)
FreeFighter
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 26, 2007 10:58 pm

Мнениеот MAN6 » Вто Сеп 04, 2007 12:49 am

е то сегашното ти средно движение "касетка" ли е изобщо?

какво чудно има в това, че ти е 122мм оста? загледай се как ти е "вдлъбнат" десният курбел от вътешната страна.

как очакваш да се монтира с по-къса ос? не можеш да караш с опиращи в рамката плочи, или пък курбел... :)

и какво като едната чашка е пластмасова?
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 115 госта