Проблем с водача (Boxguide)

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Проблем с водача (Boxguide)

Мнениеот madwolf » Съб Сеп 01, 2007 11:28 am

След като смених няколко водача, най-накрая успях да монтирам един Boxguide на моя High Octane.Проблемът обаче е че не мога траино да го застопоря.Само с притискане и затягане на касетата не става.След първото по-сериозно каране пак се разлуфтва.
Как да го застопоря?
Помагайте че полудявам вече :banghead:
Без риск няма тръпка...
One life, live it!!!
Животът е хубав, защото си част от него...
Аватар
madwolf
 
Мнения: 82
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 10, 2006 5:47 pm

Мнениеот MAN6 » Съб Сеп 01, 2007 12:15 pm

еми ако не си монтирал като хората горната 4аст, то при по-сериозно сгъване(което при тези рамки е през 80% от карането) веригата упражнява огромен натиск и е неминуемо това разхлабване... :) горната 4аст трябва да е максимално напред(колко позволява рамката)... понеже рамка е малко чепата се съмнявам че си я монтирал добре(не го казвам с лошо :) )
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот SpoileR » Съб Сеп 01, 2007 1:20 pm

ако ти е метална касетата сложи малко "капчица" по резбата в горния край... :agree:
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот bikerider » Съб Сеп 01, 2007 4:56 pm

SpoileR написа:ако ти е метална касетата сложи малко "капчица" по резбата в горния край... :agree:


Направо да я завари най-добре, а? :D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот madwolf » Съб Сеп 01, 2007 5:58 pm

MAN6 написа:еми ако не си монтирал като хората горната 4аст, то при по-сериозно сгъване(което при тези рамки е през 80% от карането) веригата упражнява огромен натиск и е неминуемо това разхлабване... :) горната 4аст трябва да е максимално напред(колко позволява рамката)... понеже рамка е малко чепата се съмнявам че си я монтирал добре(не го казвам с лошо :) )


Дам, определено не съм го монтирал точно както трябва да бъде.Вариантът да го изнеса напред е доста сложен, ще падне много рязане и пилене и в краина сметка не съм сигурен дали ще има резултат.проблемът идва от там че рамото се сгъва точно там кадето трябва да бъде горната част на водача.Така че ще ми се наложи да го изнеса по-напред, съответно и да сменя касетата с по-дълга.
Пробвах да премахна луфта като уплътня около рамката и водача с Poxipol и сега луфтът е минимален, ще му капна и някакво секундно лепило и ако пак не стане вече няма как...
Без риск няма тръпка...
One life, live it!!!
Животът е хубав, защото си част от него...
Аватар
madwolf
 
Мнения: 82
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 10, 2006 5:47 pm

Мнениеот MAN6 » Съб Сеп 01, 2007 7:19 pm

ако си от софия мога да ти помогна... :)
а т'ва с лепилата- недей!
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот madwolf » Нед Сеп 02, 2007 8:30 pm

MAN6 написа:ако си от софия мога да ти помогна... :)


Колко ще струва?
Пиши ми на ЛС
Без риск няма тръпка...
One life, live it!!!
Животът е хубав, защото си част от него...
Аватар
madwolf
 
Мнения: 82
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 10, 2006 5:47 pm


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 98 госта