как да опъна оптегач ръчно?

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

как да опъна оптегач ръчно?

Мнениеот dessloch » Сря Авг 29, 2007 4:45 pm

Здравейте незнам дали съществува такъв метод за опъване на оптегача тип "домашен майстор" но проблема е следния, не ми стигнаха парите за скорости , сложихме оптегач - мога да го реголирам с отверката до третия венец( от долу нагоре), но стила на карането изисква поне до 4-тия (с 6 съм).Така , там е работата обаче че неможе да стигне повече от третия понеже болтовете стигат докраен предел на третия венец.Несъм запознат много с механиката на оптегачите затова ако някой има идея и е благосклонен да ми помогне да стигна до 5-тия венец, без да давам 30+ лева за команди, ще съм благодарен :beer:
Аватар
dessloch
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 9:41 pm

Мнениеот ilinkolov » Сря Авг 29, 2007 5:00 pm

Може да сложиш парче жило. Така ще си го настроиш на който венец си искаш .
Последна промяна ilinkolov на Сря Авг 29, 2007 5:04 pm, променена общо 1 път
от всичко по нещо и от нищо достатъчно
Аватар
ilinkolov
 
Мнения: 252
Рейтинг: 1251
Регистриран на: Пет Ное 26, 2004 11:10 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bobeca » Сря Авг 29, 2007 5:02 pm

Kaкви 30+ лв???
ЦъК
bobeca
 
Мнения: 804
Рейтинг: 1850
Регистриран на: Съб Апр 02, 2005 5:30 pm
Местоположение: София

Мнениеот dessloch » Сря Авг 29, 2007 5:05 pm

bobeca написа:Kaкви 30+ лв???
ЦъК


:bowdown: мерси за отзива но подобре да държа жилото в ръка от колкото тая "УДОБНА" команда :)
Аватар
dessloch
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 9:41 pm

Мнениеот Yavkata » Сря Авг 29, 2007 6:57 pm

:crazy:
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот THEZOGGO » Сря Авг 29, 2007 8:47 pm

Какви са дерейльора и командите ти в момента? :)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот klmn » Сря Авг 29, 2007 11:05 pm

Майка Бугаристан-клошарски истории... :bawling:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот dessloch » Чет Авг 30, 2007 11:37 am

Делайрьора (или както се пише) е някакъв от 15 лв - Ofmega,
команда нямам.
Аватар
dessloch
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 9:41 pm

Мнениеот dessloch » Чет Авг 30, 2007 11:39 am

klmn написа:Майка Бугаристан-клошарски истории... :bawling:


:bawling: хубаво даваш напътствия как се правят 1000+ мнения , но тука не се интересуваме от това. Въпроса е друг, ако нямаш сериозно мнение може да посетиш Teenproblem.net :popcorn:
Аватар
dessloch
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 9:41 pm

Мнениеот klmn » Чет Авг 30, 2007 12:44 pm

^Предполагам,че мое да съм ти тате по годинки,така че тийн адресите ти не ме вълнуват особено,по товарещия те проблем-нищо не пречи да си купиш от пазара команда тип "лостче" за 2 лв,докато събереш крупната сума от 30 лв. за по-читави команди,които едва ли ще работят добре в комбинация с ташака,който си взел за дерайльор (Делайрьора както му викаш) :D
:popcorn:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Re: как да опъна оптегач ръчно?

Мнениеот bikerider » Чет Авг 30, 2007 2:18 pm

dessloch написа:Здравейте незнам дали съществува такъв метод за опъване на оптегача тип "домашен майстор" но проблема е следния, не ми стигнаха парите за скорости , сложихме оптегач - мога да го реголирам с отверката до третия венец( от долу нагоре), но стила на карането изисква поне до 4-тия (с 6 съм).Така , там е работата обаче че неможе да стигне повече от третия понеже болтовете стигат докраен предел на третия венец.Несъм запознат много с механиката на оптегачите затова ако някой има идея и е благосклонен да ми помогне да стигна до 5-тия венец, без да давам 30+ лева за команди, ще съм благодарен :beer:


Моля опитай се да обясниш проблема в детайли и вменяемо, за да може да ти се помогне. До момента разбрахме, че чуждите мнения не ти харесват, но ако искаш наистина някой да ти помогне постарай се поне малко и ти без да дрънкаш глупости за броячи на постове и прочие.

Edit: и да спестя малко работа на модераторите - пиши грамотно ако искаш да те разберат и да не ти изчезват постовете. Никой не е длъжен да си блъска главата над творенията ти - на мен ми отне 10 минути докато разбера елементарния проблем скрит зад шифрованите ти писания.
Конкретно по проблематиката ти - просто си купи от първата железария по-дълъг ограничителен болт и готово. Ако ръба на обтегача, където опира върха на болта, "избягва" встрани заради голямото разстояние, купи си две гайки, законтри ги една към друга на върха на болта и действай.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

ммм

Мнениеот NikR » Чет Авг 30, 2007 4:13 pm

:offtopic:
ебаси великата тема :rofl:
@bikerider доживя да даваш съвети за раздела "направи си сам дилайньор" :rofl:
Не мога да разбера как някои мъже се подмокрят, като видят парче тръба, заварено там където му е мястото.
Аватар
NikR
 
Мнения: 121
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Окт 16, 2006 5:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: ммм

Мнениеот bikerider » Чет Авг 30, 2007 4:35 pm

Делайрьор по ми харесва :D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: как да опъна оптегач ръчно?

Мнениеот dessloch » Чет Авг 30, 2007 4:41 pm

Конкретно по проблематиката ти - просто си купи от първата железария по-дълъг ограничителен болт и готово. Ако ръба на обтегача, където опира върха на болта, "избягва" встрани заради голямото разстояние, купи си две гайки, законтри ги една към друга на върха на болта и действай.[/quote]

Това беше достатъчно и същевременно ми беше от голяма полза за което благодаря.Нямаше нужда от проверка на знанията ми по "родната реч" , ето че излезе свястен отговор - значи проблема не е в написаното а в четящия.Още веднъж благодаря - вече карам на 6-тия венец :popcorn:

А колкото до поста на "татето", обикновенните палцови са за 7+ венци мойте са 6 и пак няма да работят добре с "ТАШАКА" който неоспоримо е такъв и неслучайно съм го взел :peace:
А за накрая - благодаря още веднъж на всички офф топици и най-вече на "червения робот" :bowdown:
Аватар
dessloch
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 9:41 pm

Re: как да опъна оптегач ръчно?

Мнениеот bikerider » Чет Авг 30, 2007 4:56 pm

dessloch написа:значи проблема не е в написаното а в четящия.

Проблема беше, че четящия можеше да отдели 5 секунди и да ти помогне, вместо да си губи 10мин да чете и да смила написаното от теб. Време, през което можеше да свърши друга полезна работа.

dessloch написа:Още веднъж благодаря - вече карам на 6-тия венец :popcorn:

Моля, за нищо. Все пак би било прекрасно ако вложиш малко старание друг път :peace:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 111 госта