лява команда - ПОМОЩ

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

лява команда - ПОМОЩ

Мнениеот nikolay_ko » Съб Авг 25, 2007 1:42 pm

Моделът е SX-4 Trigger, index front, проблемът е, че е раглобена. Причината за разглобяването е свързана с глупост, но ви моля да не ми мелите сол на главата за това, та командата е разглобена, но хубавото е, че пазя всички части и всичко е здраво. На сайта на производителя няма нито схеми, нищо за реда на елементите вътре (само инструкции за монтаж). Ако някой е сглабял подобно нещо или има представа от такива сложни механизми, моля да помага :bowdown:

Най-добре ще свърши работа някоя схема, сега ще пиша и до СРАМ, ако могат те да ми пратят. дано да не е някаква фирмена тайна :)

Благодаря предаврително!
nikolay_ko
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1207
Регистриран на: Пет Май 04, 2007 3:32 pm
Местоположение: София

Мнениеот THEZOGGO » Съб Авг 25, 2007 2:39 pm

Най добре отиди в някой сервиз и за 5 мин. ще ти я сглобят. :beer:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот nikolay_ko » Съб Авг 25, 2007 4:36 pm

предложения за сервиз, защото в бас вдигнаха ръце от командата, а от байк център ми казаха, че могат, но не им се занимава сега, че отнемало много време, особено в разгара на сезона. тъпото е, че ми се вижда лесно - само 4 пластини и две зъбни колела, но бога ми, изобщо не знам как точно става работата, а се смятам за сръчен (видях колко сръчен де :rofl: - осрах команда за 40 лева).

ако някой може да ме насочи към сервиз, за който да знае, че на монтьора му се занимава и няма да ме одере здраво да помага. също приемам предложения и на смелчаци, които искат да се пробват с тая гадина... ще има черпня, бонуси и подаръци, абе все хубави работи... :)
nikolay_ko
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1207
Регистриран на: Пет Май 04, 2007 3:32 pm
Местоположение: София

Мнениеот V8 » Съб Авг 25, 2007 8:55 pm

Като човек имащ смелостта многократно да разглобява японски trigger-и мога да споделя че ако не си наясно с работата на командата има само три неща които могат да ти помогнат:

- схема или чертеж някакъв

- доста свободно време и сериозни усилия за експлоатация на судържанието на черепната кутия

- другата команда

Ти чертеж засега нямаш, ама дясната команда имаш ли я? Щото ако я имаш тя обикновено е доста подобна на лявата, е с повече зъби на тресчотката ама конструкцията като цяло е сходна - махни пластмасовите капачета на дясната команда, и се опитай да сравниш това което виждаш с частите на лявата, ако SRAM-ните команди са дори бегло подобни на японските с малко внимание и много търпение ще си я сглобиш безпроблемно.
Sometimes it's entirely appropriate
Изображение
to kill a fly with a sledge-hammer!
Аватар
V8
 
Мнения: 355
Рейтинг: 1800
Регистриран на: Сря Мар 14, 2007 9:29 am
Местоположение: USMC

Мнениеот bikerider » Съб Авг 25, 2007 9:11 pm

Да не стане като с лявата, че... :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Съб Авг 25, 2007 10:08 pm

nikolay_ko написа:предложения за сервиз, защото в бас вдигнаха ръце от командата, а от байк център ми казаха, че могат, но не им се занимава сега, че отнемало много време, особено в разгара на сезона. тъпото е, че ми се вижда лесно - само 4 пластини и две зъбни колела, но бога ми, изобщо не знам как точно става работата, а се смятам за сръчен (видях колко сръчен де :rofl: - осрах команда за 40 лева).


Смешници.... и това ми били реномирани сервизи..... :crap: :censored:
.....

по темата.....
:)
Една вечер от скука(май) си разглобих лявата команда... след 2 часа опити да я асемблирам.... резултата беше нулев; на следващата сутрин зацепих как става номера....

Ако до сряда не успееш, донеси командата на сбирката при Баба Яга; срещу Бира 2в1(бира + картофки) ще я сглобя :P
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот nikolay_ko » Нед Авг 26, 2007 12:33 am

V8 благодаря за съветите, но някак си не ми се ще да си развалям целия комплект... :) от байкцентър ми казаха, (освен, че сега не им се занимава) че дясната е в пъти по-сложна от лявата. не ми се дават пари за нови, а сега колелото си върви без предна команда - става за каране и ще си изкара сезона и така. това, което ме дразни е, че някой човек е успял някога да я направи и след моята глупост да не се наема никой и то от "баш"сервизите, на които толкова много разчитам. :(!:

Нервен, ще се опитам за пореден път, но си запазвам правото да те потърся ако не успея и за награда - както си му е реда - бонусче, маса, бири, наздравици... такива работи :beer:
nikolay_ko
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1207
Регистриран на: Пет Май 04, 2007 3:32 pm
Местоположение: София

Мнениеот V8 » Нед Авг 26, 2007 8:26 am

bikerider написа:Да не стане като с лявата, че... :)

Е аз затова казах само капачетата да махне де - ти не го плаши сега момчето, че то и без друго малко му трябва вече ;)
Sometimes it's entirely appropriate
Изображение
to kill a fly with a sledge-hammer!
Аватар
V8
 
Мнения: 355
Рейтинг: 1800
Регистриран на: Сря Мар 14, 2007 9:29 am
Местоположение: USMC

Мнениеот V8 » Нед Авг 26, 2007 8:43 am

nikolay_ko написа:V8 благодаря за съветите, но някак си не ми се ще да си развалям целия комплект... :) от байкцентър ми казаха, (освен, че сега не им се занимава) че дясната е в пъти по-сложна от лявата. не ми се дават пари за нови, а сега колелото си върви без предна команда - става за каране и ще си изкара сезона и така.

В интерес на истината аз си имам някакви съмнения дали механиците от въпросния байк център изобщо са виждали вътрешностите на въпросните команди... Как да е де, ако не успееш сам да си я сглобиш приеми предложението на Хамстера, добави му там и кебабчета или кюфтенца и работата ще заспи :D
Sometimes it's entirely appropriate
Изображение
to kill a fly with a sledge-hammer!
Аватар
V8
 
Мнения: 355
Рейтинг: 1800
Регистриран на: Сря Мар 14, 2007 9:29 am
Местоположение: USMC

Мнениеот bikerider » Нед Авг 26, 2007 9:34 am

nikolay_ko написа:от байкцентър ми казаха, че дясната е в пъти по-сложна от лявата.


Мале майко мила, тия наистина не са отваряли команда през живота си :bigeyes:

nikolay_ko написа:"баш"сервизите, на които толкова много разчитам. :(!:

От скромния ми опит баш те се дънят, когато му потрябват на човек.


Ако не успееш сам, имаш предложение за помощ и от мен, не е сложна работа, но е пипкава. Ако дойдеш в сряда, тримата с теб и Хамстера ще я оправим за нула време.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот nikolay_ko » Нед Авг 26, 2007 10:18 am

Юнаци, разбрах всички части къде стоят и успях да я затворя(отне ми 8 часа сън и около един час мислене и сглабяне)!!! вече е затворена и гадината сменя само 2 предавки, така че борбата продължава. подозирам една частица в отклоняване, но все пак това ще стане поредният повод да се опознаем отново с командата :), та... ако до следващите няколко опита няма резултат, ще премина към плана с бирите и тройката умни глави ;)

следва продължение...
nikolay_ko
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1207
Регистриран на: Пет Май 04, 2007 3:32 pm
Местоположение: София

Мнениеот V8 » Нед Авг 26, 2007 10:47 am

Поздравления! Важното е че си й разбрал логиката, оттам насетне само донатаманяване е.
Sometimes it's entirely appropriate
Изображение
to kill a fly with a sledge-hammer!
Аватар
V8
 
Мнения: 355
Рейтинг: 1800
Регистриран на: Сря Мар 14, 2007 9:29 am
Местоположение: USMC

Мнениеот Morpher » Нед Авг 26, 2007 11:18 am

Виж, да не си сложил зъбчатката, която отговаря за смяната с един зъб напред или назад в зависимост от системата и затова да се губи едната предавка ;)

Относно сложността на дясната спрямо лявата команда: В скромния си опит мога да кажа, че за шимански и тайвански(тип грип-шифт) разликата е броя на активните зъби... Със срам съм се занимавал точно 2 пъти и все регулиране на чужди скорости, така че не мога да коментирам вътрешностите :)
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Мнениеот nikolay_ko » Нед Авг 26, 2007 1:33 pm

абе, аз да попитам... сглабям я цялата и всичко е наред, слагам жило и тръгвам да местя лостчетата и щраква веднъж, два пъти и после не ще да се връща.

въпросът ми е: като нова дали може да се мести сама нагоре надолу без жило или вързана за обтегач? за 10-и път я разглабям с хирургическа прецизност и гарантирам, че частите са здрави... кво става не знам

хамстер, байкрайдър помагайте, че нещо дребно съм объркал, но колкото да се изнервя. за сега смятам да си почина малко и ако сте съгласни да се видим тия дни, в удобно за вас време, че да помогнете. пишете на ЛС да се разберем к'во що :bowdown:

а тъкмо сега и времето на предполага перфектните условия за ХС, та почти не ме е яд...

благодаря за отзивчивостта на всички :D
nikolay_ko
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1207
Регистриран на: Пет Май 04, 2007 3:32 pm
Местоположение: София

Мнениеот nikolay_ko » Нед Авг 26, 2007 7:33 pm

ПОПРАВИХ Я!!!!!!!!!!! :D

мога само да кажа, че пред алтернативата от 40 лева, неволята е голям учител - става се специалист по всичко. ако някой изпадне в подобна беда да казва, ще помагам... че то се видя сервизите колко са услужливи, но да не ги виня, все пак са и магазини (Да живее капиталистическата етика!)
nikolay_ko
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1207
Регистриран на: Пет Май 04, 2007 3:32 pm
Местоположение: София

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Нед Авг 26, 2007 7:47 pm

nikolay_ko написа:ПОПРАВИХ Я!!!!!!!!!!! :D


Честито! :)
Не е нищо сложно... веднъж разбереш ли как работи... лесно се сглабя/разглабя
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот THEZOGGO » Нед Авг 26, 2007 11:02 pm

nikolay_ko написа:ако някой изпадне в подобна беда да казва, ще помагам...

:bowdown: :agree:
Ахам, ами ако случайно ми се развали SX7 - ата, командата ми е дясна, ще ти пиша Л.С. само кажи колко кИбаБчета шЪ стрУа
;) :beer:
Сега сериозно. Можеш ли да опишеш вътре чарколяците дето са в командата, интересно ми е. Аз мойта още не съм я разглобявал (дано да не се налага скоро), но не е зле да се знае какво може да се е развалило, когато изведнъж спре да работи. :)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот nikolay_ko » Пон Авг 27, 2007 3:28 pm

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=3816278

съжалявам за лошото качество, но от 1.3 мегапиксела - толкоз - поне се хваща идеята

та това е командата преди да я обмажа с грес, за да върви плавно. сега сглобена ми изглежда проста, но когато е разхвърляна изисква време, нерви, сън и липса на пари за нова... :)
nikolay_ko
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1207
Регистриран на: Пет Май 04, 2007 3:32 pm
Местоположение: София


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 103 госта


cron