Теч на масло от + и - винтил на RS Revelation

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Мнениеот jivkonik » Чет Окт 11, 2007 9:46 am

Не знам до колко има значение при тези модели вилки - ако е сложено масло с по-малък вискозитет от предишното масло, ако и количеството му не е"уцелено" правилно това би могло да прави подобно поведение в работата на вилка?! :dunno: Знам ли....
Нали скоростта на сгъване, прага на платформата, скоростта на връщане зависят точно от масленото смекчаване? А може и да греша....
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот stroker » Чет Окт 11, 2007 2:32 pm

jivkonik написа:Не знам до колко има значение при тези модели вилки - ако е сложено масло с по-малък вискозитет от предишното масло, ако и количеството му не е"уцелено" правилно това би могло да прави подобно поведение в работата на вилка?! :dunno: Знам ли....
Нали скоростта на сгъване, прага на платформата, скоростта на връщане зависят точно от масленото смекчаване? А може и да греша....

Маслото е сменяно в сервиза на Рам байкс,все си мисля че там знаят какво масло да се сложи на такава вилка,все пак те са дистрибутори да му се невиди.......
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот stroker » Пон Окт 15, 2007 6:45 pm

Днес бях до БАС и там ми казаха да си помпам + камерата докато не стане толкова твърдо колкото искам,,сега е на 145пси и е горе долу добре,въпреки че като се изправя саг-ът е много голям,а иначе в десния крак нямаше достатъчно масло и локаута не работеше както трябва,ма като доляха масло се оправи.
Момчето ми каза че смяната на масло няма връзка с твърдоста на вилката,но аз се пак не мога да си обясня защо се получи такава разлика в наляганията,преди и след смяната на маслото.
Явно ще си остане загадка.
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Предишна

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 121 госта