Зимен дерайльор, съвместимост срам/шимано

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Мнениеот xborox » Пон Юли 23, 2007 3:23 pm

Няма ли кой да заключи тази тема. Това е един от малкото подраздели на форума, където има наистина полезни мнения и по-малко лични дразги, но тук се осрахте. Ако имате някакви лични проблеми, обсъждайте си ги на ЛС. Не, по-добре лице в лице, ама не мажете с идиотиите си форума. Ае, чао :offtopic:
Аватар
xborox
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1402
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 9:37 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Sp3c7r3 » Пон Юли 23, 2007 3:25 pm

:bigeyes: :bigeyes: :bigeyes: :nono: :nono: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Изтрийте го поста, ама просто не можах да се сдържа...
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот bikezilla » Пон Юли 23, 2007 3:42 pm

kirka написа:Положението не се е променило през последните 2 години, винаги всичко си е "работело" така, което е напълно нормално.


Това значи ли, че за 2 години не си сменил жилото и бронята с нови нито веднъж?
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот PtD » Пон Юли 23, 2007 3:53 pm

Най-лесният начин да се разбере къде е проблемът е да се извади жилото от командата и да се пробва "на сухо". Веднага ще проличи дали е в командата "запичането" или другаде по системата.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот jivkonik » Пон Юли 23, 2007 3:53 pm

bikezilla написа:
kirka написа:Положението не се е променило през последните 2 години, винаги всичко си е "работело" така, което е напълно нормално.


Това значи ли, че за 2 години не си сменил жилото и бронята с нови нито веднъж?

Не е необичайно, и аз съм така - с Deore жила и брони вървящи в комплект с командите. И за сега не дават признаци на нужда от подмяна - превключват безупречно! Разбира се всичко е с изправни накрайници, добре изолирано от мърсотия.
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот bikerider » Пон Юли 23, 2007 4:12 pm

PtD написа:Най-лесният начин да се разбере къде е проблемът е да се извади жилото от командата и да се пробва "на сухо". Веднага ще проличи дали е в командата "запичането" или другаде по системата.


Ми... то и аз това казах, а kirka ме оплю. Странeн екземпляр :dunno:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот kirka » Пон Юли 23, 2007 4:32 pm

bikerider: без да искаш си даде мнението по въпрос 0 :agree:
Sp3c7r3: вече съм порасТнал повече от теб. (на години, на килограми едва ли ще стане). Мазано е с каквото трябва, работи перфектно.
bikezilla: не съм сменял нищо. Това не означава, че не е чистено и мазано никога.
PtD: ааайде пак - няма запичане, всичко е нормално. Да обяснявам ли какво се случва с не добре оросени крайници ? :) (и да искаш - не мога, но всички знаят последиците)

Май всички предпочитат да търсят проблем, въпреки, че е установен, а не решението му.

Айде, пийс, и не забравяйте двата най-важни въпроса относно скоростите поставени във вело сервиз:

Ако са ми износени курбелите ще ми пада ли веригата ?
А ако ми е износена веригата ще ми падат ли курбелите ?
kirka
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Яну 31, 2007 5:28 pm

Мнениеот Sp3c7r3 » Пон Юли 23, 2007 4:39 pm

Като си порасТнал май наистина трябва да се замислиш за папкането. А това със слабото оросяване... айде да не е точно с толкова "тежки" последствия. А ако наистина са толкова "тежки" скачай директно в инвалидна количка или в градския транспорт, няма смисъл да се мъчиш да превключваш скорости, камо ли да въртиш педали със такива здравословни проблеми. И ако наистина си порасТнал повече от мен, жалко е, че дори на тия години в нито един от постовете ти няма 3 свързани изречения (както и последователни в 2 поста).
PtD u bikerider казаха каквото имаше за казване. Здравословните проблеми не са за "веломеханик" според мене... айде лек ден :agree: :D
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Пон Юли 23, 2007 5:26 pm

щом имаш проблем само с лявата ръка просто махни предните скорости, продаваш командата, голямата и малката плочи а с парите си купуваш защитна плоча която монтираш вместо най-голямата, дерейльора го оставяш блокиран като водач.
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот kirka » Пон Юли 23, 2007 6:39 pm

Sp3c7r3 написа:Като си порасТнал май наистина трябва да се замислиш за папкането. А това със слабото оросяване... айде да не е точно с толкова "тежки" последствия. А ако наистина са толкова "тежки" скачай директно в инвалидна количка или в градския транспорт, няма смисъл да се мъчиш да превключваш скорости, камо ли да въртиш педали със такива здравословни проблеми. И ако наистина си порасТнал повече от мен, жалко е, че дори на тия години в нито един от постовете ти няма 3 свързани изречения (както и последователни в 2 поста).
PtD u bikerider казаха каквото имаше за казване. Здравословните проблеми не са за "веломеханик" според мене... айде лек ден :agree: :D

Стига, че ти потече по крачолите.



щом имаш проблем само с лявата ръка просто махни предните скорости, продаваш командата, голямата и малката плочи а с парите си купуваш бира и толумбички ;) , дерейльора го оставяш блокиран като водач.

Ръцете са ми еднакви, но предния дерейльор изисква повече сила.
А велосипеда го карам, не се возя с него надолу, след като съм се возил с нещо нагоре. Трябват ми 3 плочи.


Инвалидната количка може и така да си я направя.
Почти мерси, оставям ви на саме. Който иска да се прави на гений, няма да ми пречи.
kirka
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Яну 31, 2007 5:28 pm

Мнениеот Sp3c7r3 » Пон Юли 23, 2007 6:45 pm

Ей го, и аз съм смъртно обиден :rofl: :rofl: :rofl:
нема ли кой да ги банва такива малоумници само ми е интересно
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Зимен дерайльор, съвместимост срам/шимано

Мнениеот tailor » Пон Юли 23, 2007 8:32 pm

kirka написа:Е то се вижда кой злобее.
Не мисля, че се е опитал да ми помогме някой си, който ме убеждава, че не ми трябва нищо друго, а аз съм тъп и не мога да си наглася жилата. (Ако наистина беше така щях да имам същия проблем и при по-високи температури... или това още не сте го осмислили ?)


bikezilla написа:Всъщност, за кво беше цялата тема, като пича си знае проблема. Вижте първото изречение в първия му пост:

kirka написа:Проблема очевидно е в палеца на лявата ми ръка. ...


Ми пич - ползвай повече лявата ръка ;) :rofl:


Да бе, Владко, разбрах - кльопам анаболи и ми дреме. И ти си голям пич, евала! Даже и скоростите ще махна за да се радвате майните, че няма да се охарча.


Помощниците няма ли да покажат с какви упражнения да започна, в какви серии, по колко на ден :dunno:
Аз съм твоят спасител :D
Имам в склада мострени команди на Suntour - с дясната на ревошифт се превключват задните и с палец предните
http://srsuntour-cycling.com/SID=sicb8c ... l&tnid=248
пиши ми ЛС
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот M1010X » Пон Юли 23, 2007 8:46 pm

Ба, тва много яко :) Каче пара? Или на ЛС?
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikezilla » Вто Юли 24, 2007 1:05 am

jivkonik, разбира се че не е необичайно. Аз също не съм сменял жило и броня на спирачка цели 3 години, на скоростите сменям на 1-1.5
Но при оплакванията посочени от kirka първото нещо, което бих сменил са именно жилата и броните. Само от чистене и мазане файда има до един момент, после гняста вътре събрана от смазка + мръсотии + ръжда няма почистване.
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот bikerider » Вто Юли 24, 2007 7:38 am

bikezilla написа:Но при оплакванията посочени от kirka първото нещо, което бих сменил са именно жилата и броните.


:evil::rofl:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Admin » Вто Юли 24, 2007 4:41 pm

@kirka
Беше тъпо да се заяждаш с хора, които се опитваха да ти помогнат.
Тъпо е да твърдиш, че всичко си работи ОК, при положение че от първия ти пост се вижда ясно, че това не е така. Може и да не знаеш, но дори за команди, които са по-нисък клас от Alivio не е нормално да превключват с толкова голямо усилие, колкото го описваш.
Заключвам темата, пък ти си търси решение на проблемите някъде другаде.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Предишна

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 126 госта