въпрос за Стабилизатор за верига

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

въпрос за Стабилизатор за верига

Мнениеот LuBet0 » Сря Юни 13, 2007 6:50 pm

ми мисля да си купя такова чудо за да намаля движенията на веригата.
Механизма се закрепва на тръбата на задната вилка над веригата и съществено намалява движенията на веригата, като в резултат самоволните превключвания и падания на веригата от предните венци намаляват драстично. Тръбата над веригата трябва да е кръгла или приплесната. Pамка с единично люлеещо рамо не може да бъде използвана съвместно с този механизъм, докато повечето с триъгълно рамо могат.
Механизма може да се използва с до 3х9 скорости.


това го пише в дими байк http://eshop.dimibike.com/product_info.php?cPath=47&products_id=312 , мисля от там да го поръчам каква е тази рамка с единично люлеещо рамо?! аз съм с драг гризли (линьо :D )
а и дали много намалява това движенията или само колкото да не е без хич... ?! щото при дупка , слизане от бордюр или каквото и да е леко натуварване слиза надолу и се удря в рамката под веригата (тфа малкото) и се е издраскала супер много и за тва мисля да купя протектор http://eshop.dimibike.com/product_info.php?cPath=46&products_id=602 или http://eshop.dimibike.com/product_info.php?cPath=46&products_id=601 .

да обубща: дали стабилизатора върши своята работа и каква AJB е тази рамка и дали ще стане за моето колело

GL
&
HF
&
peace
LuBet0
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 11:05 am

Re: въпрос за Стабилизатор за верига

Мнениеот bikerider » Сря Юни 13, 2007 7:16 pm

Пълен боклук, размества се при удар, трудно се наглася и никога няма да ти превключват предавките както без него.

Убеден съм, че ще има положителни мнения, аз навремето похабих два месеца да се опитвам да го наглася докато стигнах до извода, че чарка просто не е доизмислен. Или идва много близо до гумата или ако се премести назад скапва превключването (3x9). Да не говорим за шума...

С две думи не си заслужава. По-добре инвестирай в истински водач или си скъси веригата, ако обтегача ти има хубава пружина.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Methuselah » Сря Юни 13, 2007 7:18 pm

Ето това е рамка с единично люлеещо се рамо.

Иначе по темата - тея работи може и да работят, но според мен ще бъде само още един чарк, който може да се счупи и после ще се чудиш защо си дал 20 лева.
Пък и на теб май ти трябва саме за да не се драска рамката. В такъв случай по-добре си купи протектор.
Аватар
Methuselah
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1243
Регистриран на: Чет Май 10, 2007 4:50 pm
Местоположение: София

Мнениеот Isidor » Сря Юни 13, 2007 8:32 pm

Аз на старата рамка карах с такова нещо и наистина трудно го наместих, но след като пасна нямаше никакъв проблем с работата си, малко дразнещо цъка но след като свикнах даже ми хареса :)
Надявах се, че като си го сложа на новата рамка HT2 ще ми е по лесно да го наместя да бачка точно и съм се оказал прав - освен, че се намести много по-лесно, ами и скоростите сменят по-добре от колкото на старата рамка. Беше ми много трудно да го сложа само заради скапания протектор де...... Карам доста агресивно и веригата пада много по-рядко.... друг въпрос, е че трябва и скоростите ми да се сменят, че им взех душата(ама не заради стабилизаторчето)....
Това, което bikerider казва e до някъде вярно с удара МОЖЕ БИ, защото аз все пак не съм се научил карам толкова недъгаво, че чак там да удрям :D ;) (не се обиждай ама що за карач трява да си, че да удряш там? Да не правиш дрифтове, така по става, ама иначе :crazy: )
При мен поне всичко е наред и това е единствената част в интерес на истината, която МИ е на принципа ,,Слагаш и караш,, без да пипам за донаместване...
Та в крайна сметка излиза, че работата на джаджата зависи и от рамката!!! ;) :agree: Дано съм ти бил полезен
Bikerider пак извинения ако съм те обидил
Айде наздраве :beer:
Rides: Santa Cruz Heckler with Fox DHX 5.0
Аватар
Isidor
 
Мнения: 812
Рейтинг: 1533
Регистриран на: Нед Апр 02, 2006 6:15 pm
Местоположение: Middletown, Connecticut, USA

Мнениеот Presize » Сря Юни 13, 2007 9:20 pm

Tакова нешто не ви трябва , вземете си за още ~около 40 лв свестен чейн гаид , и ще забравите за падането на веригата, единствения "-" е че трябва да махнете една от плочите на предните венци ,но ако са ви притрябвали толкова има по скъпи гайдове за 3 плочи -Щрак :^:
Comfortably stupid...
Аватар
Presize
 
Мнения: 536
Рейтинг: 1091
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 11:11 am

Мнениеот cska23 » Сря Юни 13, 2007 9:32 pm

Карах с такова чудо около 3 месеца и си вирши работа за разместването ако се стегне хубаво няма проблеми и се монтира по близо до курбелите за да нямате проблем при смяна на скорости и веригата не пада поне на мен не ми е падала та това е от мен ;)
Skype:cskaholligan
Аватар
cska23
 
Мнения: 156
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 2:47 pm
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот URNEST » Сря Юни 13, 2007 10:17 pm

Карах с такова около 2 месеца и осъзнах, че не си струва.Скоростите ми бяха хубави и не правиха проблеми, но просто исках да се подсигуря.Но първо много се размества, понякога цъка много дразнещо, а поне при мен имам чуството, че не веригата го водоше а то водеше нея.Усукваше я настрани, което пречи при педалиране.Въобще по-добре инвестирайте в по-добър дерайльор отколкото в това.

п.с. Isidor за RAM HT2 се слага без гумения протектор.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот Isidor » Сря Юни 13, 2007 10:35 pm

URNEST написа:п.с. Isidor за RAM HT2 се слага без гумения протектор.

не знам за кой протектор говориш - за този, който идва със стабилизатора или протектора, на който пише www.ram-bikes.com? Ако е за първото, много ясно, че е без него. Все пак второто върши същата работа. :) А ако иде реч, че за стабилизатора трябва да махна второто - забрави, че ще го направя..... боята отива на кино
Rides: Santa Cruz Heckler with Fox DHX 5.0
Аватар
Isidor
 
Мнения: 812
Рейтинг: 1533
Регистриран на: Нед Апр 02, 2006 6:15 pm
Местоположение: Middletown, Connecticut, USA

Мнениеот bikerider » Чет Юни 14, 2007 10:14 am

cska23 написа:ако се стегне хубаво няма проблеми


Мхм. Удрял ли си го? С тоя ромбовиден профил отвътре изобщо не може да се задържи на овална тръба.

cska23 написа:и се монтира по близо до курбелите


Демек по близо до грайфера на гумата :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Isidor » Чет Юни 14, 2007 10:40 am

bikerider написа:....С тоя ромбовиден профил отвътре изобщо не може да се задържи на овална тръба.....


Чудно тогава при мен как се задържа... на тръбата има едно овално място, на което съм го слагал и пак нямаше проблеми(никакви уплътнения не съм слагал, просто затегнах добре, дори боята не се наруши) ;) :agree:
Rides: Santa Cruz Heckler with Fox DHX 5.0
Аватар
Isidor
 
Мнения: 812
Рейтинг: 1533
Регистриран на: Нед Апр 02, 2006 6:15 pm
Местоположение: Middletown, Connecticut, USA

Мнениеот bikerider » Чет Юни 14, 2007 10:42 am

Ооо, да като го стегнеш и си седи. До първото удряне.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот PtD » Чет Юни 14, 2007 12:41 pm

Зависи колко го стегнеш ;)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Чет Юни 14, 2007 1:32 pm

E... да :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот URNEST » Чет Юни 14, 2007 3:18 pm

Isidor написа:
URNEST написа:п.с. Isidor за RAM HT2 се слага без гумения протектор.

не знам за кой протектор говориш - за този, който идва със стабилизатора или протектора, на който пише www.ram-bikes.com? Ако е за първото, много ясно, че е без него. Все пак второто върши същата работа. :) А ако иде реч, че за стабилизатора трябва да махна второто - забрави, че ще го направя..... боята отива на кино


Идеята ми, е че влиза без проблем без претектора за рамката.Един вид го монтирам метал-метал.Туй дето казваш за боята не е баш тей.Може само долу където е болта да се поизлющи, но може да сложиш малко изолирбанд.Но все едно щом си го направил и си работи - това е най-важното.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: MaxMeyer и 133 госта