Грижи за колелото

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Грижи за колелото

Мнениеот ichuz » Пон Юни 11, 2007 2:33 pm

понеже имам байк от около 2 седмици (с парите от бала си купих ht1 :) ) и е още новичък и лъскав, всеки път като се върна от каране и погледна пясъка и калта в чашките и по всички дупчици и дребни чаркове, е напрао ми се забива нож в сърцето... Та искаше ми се да попитам някой който е по-навътре в байкърските му работи, за съвет орносно цялостната поддръжка на колелото (колко често трябва да се смазва и кои части най-вече, по какъв начин да се почиства, на кое трябва да обърна внимание и т.н.). Например нещото което най-много ме притеснява е калната вода, която пада върху тръбите на вилката (Dart One) понеже няма гумени протектори, да не направи някоя беля... или как трябва да я смазвам и дали трябва да я разглабям за да я почиствам... сещате се общо взето за какво питам, нали?! наистина приятелите ме обвиняват в прекомерна загриженост, но аз си падам малко педант и искам всеки път като изляза в гората всичко да работи перфектно и въобще всичко да е 6! :) ако някой може да помогне със съвет... 10х предварително
ichuz
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 11, 2007 2:12 pm

Мнениеот 4getcredo » Пон Юни 11, 2007 2:36 pm

Ето ТАМ има много изписано по темата. Най-първите теми! :) Това, което бихме ти казали тук, няма да се различава много от онова, което е написано там!

Приятно каране!! :beer:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот ichuz » Пон Юни 11, 2007 2:48 pm

ам, споменах ли че съм адски мързелив :) въобще не се сетих да погледна там... :look: мерси много, наистина :)
ichuz
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 11, 2007 2:12 pm


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 124 госта