Много лесно влезнаха чашките...

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Много лесно влезнаха чашките...

Мнениеот harerche » Нед Юни 03, 2007 7:11 pm

Мисля че рамката ми е прецакана но не знам.. проблема е че си играех с чашката и тя си влезе в челото без да има голямо усилие смисал много лесно влезе но не излиза така както влезе напъвах но не излиза рамката е C2 a чашките са VP-A71 . не знам защо е така моля кажете какво да правя и ако е от рамката може ли да се оправи? Моляви помогнете ако е от чашките какви да си зема ?
harerche
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 11:00 am

Мнениеот chiMol » Нед Юни 03, 2007 7:26 pm

Щом не изпадат сами още не е мн страшно ! слагай някъв канаконлит да не мърда докато караш зада не се доусере и действай! Иначе процедурите са скъпи и нерентабилни!
http://www.tiarakm.hit.bg
Don't leave your bike, live your life......
https://easycryptobot.com
Аватар
chiMol
 
Мнения: 1900
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 3:00 pm
Местоположение: Bulgaria/sofia/lozenez

Мнениеот dracunculus » Нед Юни 03, 2007 8:38 pm

Стане ли така- РАМКАТА Е ЗА СМЯНА! ! ! ! Всичките тези канаконлити за метал и други процедури са ВРЕМЕННИ и нямат ефект- казвам го от личен опит. Ако си вземеш CroMo рамка, никога няма да имаш подобен проблем с раздуване на челото. При качествено изпълнените алуминиеви рамки също отсъства такъв проблем, но C2 (както и "добрия" стар Climber :D ) са далеч от качественото изпълнение. Това е обективната реалност, защото според мен овализирането на челото е НЕДОПУСТИМО!!!

Та по твоя въпрос- сам си прави изводите.
dracunculus
 
Мнения: 213
Рейтинг: 1760
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 2:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот harerche » Нед Юни 03, 2007 9:38 pm

:bawling: :bawling: на скоро си я зех добре няма ли начин да се оправи това ?
harerche
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 11:00 am

Мнениеот chiMol » Нед Юни 03, 2007 10:11 pm

има начин

1во приготвяш си 50-60лв

2ро добър фрезист да ти разшири и изправи отвора дето се набева чашката

3то точен стругар прави втулка коато се набива в челото отвътре и ринг който се набива отвън

после слагаш чешките и пиеш 1 студена вода че си набил толко пари за рамка която ще спукаш още някъде след време!

примерни цени
фрезоване на рамката - ако си намериш ентисиаст 15-20лв

4 те втулки - с те 20 лв (5 парчето)

и ако занесеш да ти ги набият на топло за да не мажеш с лепила още 20тина лв......


УСПЕХ

ПС
не се ядосвай ако просто намажеш чашката с хуваво лепило и я сложиш може да изкараш повече от заднищата ;)
http://www.tiarakm.hit.bg
Don't leave your bike, live your life......
https://easycryptobot.com
Аватар
chiMol
 
Мнения: 1900
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 3:00 pm
Местоположение: Bulgaria/sofia/lozenez

Мнениеот mango » Нед Юни 03, 2007 10:22 pm

Здравей един приятел ми каза да си извадиш чашките и да намериш ламаринка от кока кола или нещо друго подобно и с нея (ламаринката) да набиеш чашките може и да стане

Успех

п.п Милчо това момче да не е милионер бе :rofl:
Аватар
mango
 
Мнения: 474
Рейтинг: 1174
Регистриран на: Пон Май 15, 2006 11:16 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот dracunculus » Нед Юни 03, 2007 10:29 pm

Това с ламаринката, абсолютно не действа- пробвал съм го при старата ми рамка. ;)
dracunculus
 
Мнения: 213
Рейтинг: 1760
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 2:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mango » Нед Юни 03, 2007 10:34 pm

защо да не става мажеш с лепило чашката лепиш ламаринката за нея и челото го мажеш и може и да стане ;) :agree:
Аватар
mango
 
Мнения: 474
Рейтинг: 1174
Регистриран на: Пон Май 15, 2006 11:16 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Нед Юни 03, 2007 11:26 pm

harerche написа::bawling: :bawling: на скоро си я зех добре няма ли начин да се оправи това ?


Ако си взимал рамката нова и имаш гаранция - разправяй се с производителя ;)
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот phoog » Пон Юни 04, 2007 12:05 am

с ламаринка карам повече от година ако се уцели на дебелина няма никакъв проблем :agree:
phoog
 
Мнения: 85
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 18, 2005 2:38 pm

Мнениеот Yavkata » Пон Юни 04, 2007 5:36 am

:offtopic: Още малко и ще му кажете да използва и кълчища! :offtopic:
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот harerche » Пон Юни 04, 2007 6:55 am

благодаря ще пробвам и ще ви кажа какво е станало
harerche
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 11:00 am

Мнениеот Slaimy™ » Пон Юни 04, 2007 12:19 pm

Yavkata написа:Още малко и ще му кажете да използва и кълчища!

Вече не се използват почти калчища, а нещо по-модерно-тефлонова лента :^:
тъкаче ако решиш ....... :D
Аватар
Slaimy™
 
Мнения: 196
Рейтинг: 1329
Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 7:58 pm

Мнениеот tailor » Пон Юни 04, 2007 1:03 pm

harerche написа:благодаря ще пробвам и ще ви кажа какво е станало
това са глупости- ако имаш гаранция - занеси си рамката там от където си я купил, за да се види дали е от рамката или от чашките или нещо трето.
Ако е втора ръка -кажи от кого е купена и с какви чашки е карана и кой ги е избивал
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот dracunculus » Пон Юни 04, 2007 2:57 pm

tailor написа:
harerche написа:благодаря ще пробвам и ще ви кажа какво е станало
това са глупости- ако имаш гаранция - занеси си рамката там от където си я купил, за да се види дали е от рамката или от чашките или нещо трето.
Ако е втора ръка -кажи от кого е купена и с какви чашки е карана и кой ги е избивал


Много се извинявам за спама, не съм спамер, но не мога да се сдържа понякога. Имам един въпрос към господин "Tailor". С шефовете на вашата фирма и с хората, които отговарят за гаранциите се познаваме до болка. Не веднъж съм ви посещавал, за да си търся гаранционните права и искам само да споделя, че дори момчето да си занесе рамката за гаранция, вероятният отговор ще бъде, че той е виновен за случилото се с челната тръба. А фактът, че челната тръба вероятно е слаба (както и на Climber-a- ДОКАЗАНО СЛАБА) няма да бъде отчетен. А може би ще пишете на производителя на рамката и отговорът ще бъде "нерегламентирано използване на чашките" :rofl: Звучи нмого смешно, но преди време лично аз получих такъв отговор от вас за едни счупени уши за дискова спирачка на рамка Climber ( е тогава беше, цитирам: "нерегламентирано използване на спирачката")...варианти за измъкване много, но фактът си е факт- челната тръба е слаба, разбира се вероятно е карана и с плитки чашки. Та, с всичко това искам да кажа, че гаранцията на въпросната рамка едва ли ще бъде зачетена, момчето само ще си загуби времето. Не искам да засегна никой с този пост, просто излагам реалните факти такива, каквито са
dracunculus
 
Мнения: 213
Рейтинг: 1760
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 2:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SpoileR » Пон Юни 04, 2007 3:29 pm

Добре де...само аз ли мисля, че като влезне лесно, а излиза трудно няма проблеми ?! :dunno:

За какво ти е да се вкарва трудно?!?! Важното е да не излиза...

Виж ако влиза трудно, а се изважда лесно... тогава вече е друго нещо... :ouch:
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Юни 05, 2007 9:28 am

SpoileR написа:Важното е да не излиза...


Тва не е гаранция. Но все пак ако излиза трудно, значи един качествен локтайт би свършил работа, според мен. Ако е по-голям луфта - нова рамка. Ламаринките са временно решение, ако ще и две години да издържат.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Много лесно влезнаха чашките...

Мнениеот naso » Вто Юни 05, 2007 4:35 pm

harerche написа:Мисля че рамката ми е прецакана но не знам.. проблема е че си играех с чашката и тя си влезе в челото без да има голямо усилие смисал много лесно влезе но не излиза така както влезе напъвах но не излиза рамката е C2 a чашките са VP-A71 . не знам защо е така моля кажете какво да правя и ако е от рамката може ли да се оправи? Моляви помогнете ако е от чашките какви да си зема ?
Чашките няма да са сигурно нещо с невероятната рамка която си си закупил.:) :^:
naso
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 9:32 pm

Мнениеот V8 » Пон Юни 11, 2007 9:57 am

bikerider написа:Тва не е гаранция. Но все пак ако излиза трудно, значи един качествен локтайт би свършил работа, според мен. Ако е по-голям луфта - нова рамка. Ламаринките са временно решение, ако ще и две години да издържат.


две години по принцип са повече от достатъчни за осигуряване финансите за нова по-добра рамка ;)
Sometimes it's entirely appropriate
Изображение
to kill a fly with a sledge-hammer!
Аватар
V8
 
Мнения: 355
Рейтинг: 1800
Регистриран на: Сря Мар 14, 2007 9:29 am
Местоположение: USMC

Мнениеот V8 » Пон Юни 11, 2007 9:59 am

dracunculus написа:Много се извинявам за спама, не съм спамер, но не мога да се сдържа понякога. Имам един въпрос към господин "Tailor"...


не му е тук мястото за това, поне не още - чекай да му не зачетат гаранция на момчето, па тогази вече съскай колко щеш на Тейлъра
Sometimes it's entirely appropriate
Изображение
to kill a fly with a sledge-hammer!
Аватар
V8
 
Мнения: 355
Рейтинг: 1800
Регистриран на: Сря Мар 14, 2007 9:29 am
Местоположение: USMC


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: MaxMeyer и 131 госта