Oversize вилка на normalsize рамка

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Oversize вилка на normalsize рамка

Мнениеот afterburner » Пет Юни 25, 2004 8:52 pm

Имам ... колело, което е меко казано смешно, с огромен контраст... стара рамка спринт на която повечето части са изцяло заменени със сносни такива. За смяна остава рамката и вилката, която е в плачебно състояние. Въпросът ми е може ли да се сложи оversize вилка на старата рамка, докато събера пари и за смяна на нея и как? Благодаря предварително.
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Windstream » Пет Юни 25, 2004 9:22 pm

Понякога може, понякога не - зависи от конкретната рамка. Как става виж [url=http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=968]тук[/url].
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот hlebarka » Вто Юни 29, 2004 12:52 pm

И става ли? Какво притиска сачмите отгоре? Ако е конуса от безрезбата - той е пластмасов - не се ли износва?
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот afterburner » Вто Юни 29, 2004 7:15 pm

Още не съм пробвал, а и не знам кога ще мога поради финансови причини... една от възможностите ми е да направя това, така че реших да попитам, за да съм на ясно предварително.
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Windstream » Вто Юни 29, 2004 11:30 pm

[quote="hlebarka"]

И става ли? Какво притиска сачмите отгоре? Ако е конуса от безрезбата - той е пластмасов - не се ли износва?
[/quote]

Ами то си е същото като да го слагаш на 1.125" рамка, само дето вместо лагери със сепаратори може да се наложи да се наредят съчми. Пък за ставането - става и още как, градския крайцер точно така съм си го направил ;)
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта