Проблем с шини Alexrims MD 25

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Проблем с шини Alexrims MD 25

Мнениеот baljy » Съб Окт 21, 2023 9:45 pm

Здравейте,

Преди около година си купих Grand Canyon 7 от Canyon с помощта на колеги от форума, та преди два месеца реших на мина на tubeless и се почнаха едни драми чудо купих боза купих тублес реди гуми купих едни силиконови бандажи, които ми препоръчаха че били за многократна употреба, а не при скъсана спица например да лепя ново тиксо и тн. та след всичките тези разходи и нерви се оказа, че едната капла изпуска от снадката, ходих до един сервиз казаха, че общо взето няма какво да се направи освен предполагам да се смени каплата. Писах на Canyon на съпорта ама те са толкова зле, че направо ми писна да се разправям с тях въпреки че колелото би трябвало да е в гаранция. И едното ми питане е това всъщност някой ако знае дали каплите се ползват с гаранцията на останалите компоненти или има нещо специфично при тях?
Вторият ми въпрос е какви капли да си взема отново с 25мм вътрешен отвор или да мина на 30мм?
От където пък произлиза още един въпрос гумите които съм купил сега ще станат ли на 30мм шини ако реша да мина на 30мм предполагам, че ще станат но все пак да питам?
И последен въпрос дайте мнение за тези шини:
https://www.bike24.com/p2235360.html?sku=827020
Първоначално се бях спрял на dt swiss 1900, но не ги намирам само като шини навсякъде са наплетени. Моля за мнение кои са по добри и линкове за 1900 ако някой намери.

Предварително благодаря за помощта и поздрави на всички.
baljy
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 28, 2022 6:11 pm

Re: Проблем с шини Alexrims MD 25

Мнениеот trail » Нед Окт 22, 2023 6:11 am

Едно бързо решение от мен, докато се оправиш с Canyon. Махни тия бандажи и направи каплата гето тюблес. Ще добавиш 30-40 грама отгоре, но това няма да е голям проблем като цяло за трейл колело. Иначе и аз имам Алексримс на едното колело. Станаха тюблес, едната капла лекичко изпускаше в началото точно на снадката, но се засъхна. Сложи станска рейс боза, ако не е голяма цепката. Може и така да стане.
trail
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1084
Регистриран на: Сря Юли 06, 2022 1:14 pm

Re: Проблем с шини Alexrims MD 25

Мнениеот Alexi » Нед Окт 22, 2023 6:31 am

като ти гледам шините от 10 Евро ,предполагам главините са шимано Аливио или нещо такова .. купи си цели капли а тия да отиват в ОЛХ .. аз съм имал шини MD23 ,шината не е подходяща за тюблес - става но с много компромиси
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с шини Alexrims MD 25

Мнениеот baljy » Нед Окт 22, 2023 7:13 am

trail написа:Едно бързо решение от мен, докато се оправиш с Canyon. Махни тия бандажи и направи каплата гето тюблес. Ще добавиш 30-40 грама отгоре, но това няма да е голям проблем като цяло за трейл колело. Иначе и аз имам Алексримс на едното колело. Станаха тюблес, едната капла лекичко изпускаше в началото точно на снадката, но се засъхна. Сложи станска рейс боза, ако не е голяма цепката. Може и така да стане.

Благодаря за идеята, ще я изпробвам още днес.
baljy
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 28, 2022 6:11 pm

Re: Проблем с шини Alexrims MD 25

Мнениеот baljy » Нед Окт 22, 2023 7:14 am

Alexi написа:като ти гледам шините от 10 Евро ,предполагам главините са шимано Аливио или нещо такова .. купи си цели капли а тия да отиват в ОЛХ .. аз съм имал шини MD23 ,шината не е подходяща за тюблес - става но с много компромиси

Е как да не стават на страницата на Алексримс пише че са туб
ес реди. Тоест евтини скъпи трябва да стават.
baljy
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 28, 2022 6:11 pm

Re: Проблем с шини Alexrims MD 25

Мнениеот baljy » Нед Окт 22, 2023 7:25 am

Alexi написа:като ти гледам шините от 10 Евро ,предполагам главините са шимано Аливио или нещо такова .. купи си цели капли а тия да отиват в ОЛХ .. аз съм имал шини MD23 ,шината не е подходяща за тюблес - става но с много компромиси

Моля за линк от къде да ги купя за 10€ да си купя и да си я оправя, ако наистина е 10€ ще си спестя разправията със съпорта на каньон.
baljy
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 28, 2022 6:11 pm

Re: Проблем с шини Alexrims MD 25

Мнениеот trail » Нед Окт 22, 2023 10:26 am

Няма да ти дадат такъв линк, защото няма такива. Иначе господина е търговец. Ще се опита да ти продаде нещо по-скъпо. Тази тема също не се нрави на съфорумците. Как така Canyon имат нулев съпорт. Прави я гето, или я залепи отвътре с някакво лепило и си карай на воля.
trail
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1084
Регистриран на: Сря Юли 06, 2022 1:14 pm

Re: Проблем с шини Alexrims MD 25

Мнениеот baljy » Нед Окт 22, 2023 10:43 am

trail написа:Няма да ти дадат такъв линк, защото няма такива. Иначе господина е търговец. Ще се опита да ти продаде нещо по-скъпо. Тази тема също не се нрави на съфорумците. Как така Canyon имат нулев съпорт. Прави я гето, или я залепи отвътре с някакво лепило и си карай на воля.

Ами нямат съпорт или поне за мен този въпрос трябва да бъде приключен за десет минути, а не да ми се включват през две седмици различни служители и единия да ми казва че каплата е тублес реди, а следващия, че не е тублес реди и така вече сигурно два месеца, та последно казаха че ще разговарят с експерти и ще ми отговорят, та чакам да върнат, иначе изпуска съвсем малко както ти каза че са били твоите преди време и после са се оправили, нямам цепка, варианта с гетото обаче много ми хареса специално този с вътрешната гума, че излизат още доста различни като потърсих.
Благодаря много за съветите, ще споделя скоро какво съм направил.
baljy
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 28, 2022 6:11 pm

Re: Проблем с шини Alexrims MD 25

Мнениеот trail » Нед Окт 22, 2023 11:39 am

С вътрешна гума, 20-ка. Трябва ти с вентил с гайка.Specilized имат такива. Провери и в Декатлон.
trail
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1084
Регистриран на: Сря Юли 06, 2022 1:14 pm

Re: Проблем с шини Alexrims MD 25

Мнениеот emo_gp » Нед Окт 22, 2023 11:42 am

Добре де, ако се направи с лента без тези бандажи, би трябвало да стане, за съпорта съм учуден, аз с няколко имейла пратих вилка и всичко мина бързо и точно!
Boardman Fs Pro 27.5
Аватар
emo_gp
 
Мнения: 392
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:58 pm
Местоположение: Гр. Стара Загора

Re: Проблем с шини Alexrims MD 25

Мнениеот baljy » Нед Окт 22, 2023 12:46 pm

trail написа:С вътрешна гума, 20-ка. Трябва ти с вентил с гайка.Specilized имат такива. Провери и в Декатлон.

Сега забелязвам, че не съм написал че съм с 29”, за което се извинявам.
Дали 20” в този случай ще пасне или да взема 24” например?
Благодаря
baljy
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 28, 2022 6:11 pm

Re: Проблем с шини Alexrims MD 25

Мнениеот baljy » Нед Окт 22, 2023 12:53 pm

emo_gp написа:Добре де, ако се направи с лента без тези бандажи, би трябвало да стане, за съпорта съм учуден, аз с няколко имейла пратих вилка и всичко мина бързо и точно!

Първият ми e-mail към тях е от 07.09.2023, а последния, в който ми казват, че ще ме пренасочат към експерти е от 17.10.2023. И аз съм меко казано изненадан, очаквах всичко да приключи още с чата с тях, но уви.
baljy
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 28, 2022 6:11 pm

Re: Проблем с шини Alexrims MD 25

Мнениеот baljy » Нед Окт 22, 2023 12:56 pm

baljy написа:
emo_gp написа:Добре де, ако се направи с лента без тези бандажи, би трябвало да стане, за съпорта съм учуден, аз с няколко имейла пратих вилка и всичко мина бързо и точно!

Първият ми e-mail към тях е от 07.09.2023, а последния, в който ми казват, че ще ме пренасочат към експерти е от 17.10.2023. И аз съм меко казано изненадан, очаквах всичко да приключи още с чата с тях, но уви.

Забравих да кажа, че и лепенка слагах и ситуацията е същата, бозата е muc off 40€ мисля че беше литър-а вентилите също са muc-off второто поколение, купувал съм ги директно от muc-off от eu сайт-а им.
Поздрави
baljy
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 28, 2022 6:11 pm

Re: Проблем с шини Alexrims MD 25

Мнениеот emo_gp » Нед Окт 22, 2023 1:43 pm

Аз си държа на моето за лента ако шината е тюблес. Идеята е да не минава въздух или боза под лентата към шината. Явно бандажите изпускат въздух и боза. Ще си позволя съвет да идеш с каплата до сервиз за да ти я облепят, ако ти кажат, че няма да стане тогава гето с вътрешна гума. Относно опасенията ти за скъсване на спица и разваляне на лентата не е никакъв проблем да се налепи наново. Поздрави!
Boardman Fs Pro 27.5
Аватар
emo_gp
 
Мнения: 392
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:58 pm
Местоположение: Гр. Стара Загора

Re: Проблем с шини Alexrims MD 25

Мнениеот Alexi » Нед Окт 22, 2023 2:39 pm

Тази шина не е тюблес реди ,моля дайте линк където това е дадено .. няма как да е тюблес и да изпуска от снадката на обръча ! Казах имал съм такива шини още през 2014г ,тогава тюблеса не съществуваше може да се каже .. шината държи много лабаво борда на каплата ,при натиск в завой отлепя и изпуска боза пак казвам това е много евтина базова шина ,линк с 10Е цена в момента не мога да дам но моите съм ги купувал по толкова . Препоръчвам да се купят шини ДТ Суис като нямат модел който не е тюблес и е отлично позиционирана като цена качество - имат няколко класа шини ,има и по скъпи и по евтини . По добрия вариант е да са цели капли дори ,щото главините на шимано са пълна ташаклама особено ако ги мокриш от време на време ,отделно много тежат . Мога да направя и предположението ,че каплите ти са със спици от 15 евроцента които също са боклуци . Нормално за ОЕМ сглобка на Каньон .
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с шини Alexrims MD 25

Мнениеот baljy » Нед Окт 22, 2023 2:42 pm

emo_gp написа:Аз си държа на моето за лента ако шината е тюблес. Идеята е да не минава въздух или боза под лентата към шината. Явно бандажите изпускат въздух и боза. Ще си позволя съвет да идеш с каплата до сервиз за да ти я облепят, ако ти кажат, че няма да стане тогава гето с вътрешна гума. Относно опасенията ти за скъсване на спица и разваляне на лентата не е никакъв проблем да се налепи наново. Поздрави!

Ходих до сервиз след като я облепих с тиксото, но като им обясних какъв е случая извадиха една помпа напомпаха я и като видяха от къде изпуска казаха че няма какво да се направи и за това реших че съм я облепил хубаво, щом в сервиза казват че няма какво да се направи, а и след като по два различни начина постигам един и същ вариант реших, че проблема на е в начина на облепяне, в дефектната шина.
Не ме разбирай погрешно докато не стане ще пробвам всичко, така че и този вариант няма да отхвърля, просто гето варианта ми се вижда като че ще стане от първия път и за това се хвърлих на него.
Благодаря за съветите.
baljy
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 28, 2022 6:11 pm

Re: Проблем с шини Alexrims MD 25

Мнениеот baljy » Нед Окт 22, 2023 2:50 pm

Alexi написа:Тази шина не е тюблес реди ,моля дайте линк където това е дадено .. няма как да е тюблес и да изпуска от снадката на обръча ! Казах имал съм такива шини още през 2014г ,тогава тюблеса не съществуваше може да се каже .. шината държи много лабаво борда на каплата ,при натиск в завой отлепя и изпуска боза пак казвам това е много евтина базова шина ,линк с 10Е цена в момента не мога да дам но моите съм ги купувал по толкова . Препоръчвам да се купят шини ДТ Суис като нямат модел който не е тюблес и е отлично позиционирана като цена качество - имат няколко класа шини ,има и по скъпи и по евтини . По добрия вариант е да са цели капли дори ,щото главините на шимано са пълна ташаклама особено ако ги мокриш от време на време ,отделно много тежат . Мога да направя и предположението ,че каплите ти са със спици от 15 евроцента които също са боклуци . Нормално за ОЕМ сглобка на Каньон .

Ето тук видях че са tubeless ready: https://alexrims.com/products/md25/
Иначе главините са mt 410 или нещо подобно. Но с оглед на това, че колелото е често ново предпочитам да го покарам поне два три сезона така преди да правя някакви ъпгрейди.
baljy
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 28, 2022 6:11 pm


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 110 госта