Проблем на вилка Rock shox yari

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Проблем на вилка Rock shox yari

Мнениеот Румен Монев » Нед Юни 06, 2021 7:14 pm

Здравейте. Отдавна не бях влизал в групата и трупах опит на други места. Имам един казус, на който разумен отговор нямам. Става въпрос за rockshox yari 2016 година. Solo air модела. Та! Преди няколко дена реших до като си мия байка да му завъртя ребаунда на максимум, да го проверя как е, понеже нямам интерес да пипам там, че съм свикнал на 3 позиция от 19. И така? Завътях го до най бавна позиция, и предположенията ми се сбъднаха. Не работеше. Първо ми хрумна, директно в главата, че има липса на масло, но го изключвам понеже компресията работи отлично. Дотук добре. Работи окей, ребаунд не ми трябва. Така или иначе не го ползвам. На следващата профилактика, ще ми го оправят, и ще разберем какво става. Легнах да спя спокойно, и като дойде време за малко разходка с байка, установих че от вилката се чува странен шум, след като се натисне от изправено положение. Чува се и по някои пътеки, където натоварването е сериозно. Абе почти винаги. Извинявам се за странния израз, но си го оприличавам като бълбукащо масло :rofl: Изключително много ме дразни и нямам дори и желание да карам. Работи си перфектно, но шума го има. Ако знаете от какво може да бъде причинено, моля за помощ.
Румен Монев
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Яну 19, 2021 6:22 pm

Re: Проблем на вилка Rock shox yari

Мнениеот Alexi » Нед Юни 06, 2021 8:06 pm

трябва да се отвори и да се види .. тия Ярита по старите са МС , опростена хидравлика но и здрава - вероятно маслото е намаляло
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Boyan1984, emo_gp и 113 госта