Почукване от задния триъгълник

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Почукване от задния триъгълник

Мнениеот mart1nn » Пон Май 17, 2021 8:28 am

Здравейте,
Имам някакво леко почукване, което ще ме побърка ... Колелото е Norco Range C7.1 и шума е от задния триъгълник (според мен). Става дума за глухо чукване, което се усеща и в седалката, не е при всяко сгъване на окачването. Преди съм усещал подобно нещо след леко хлабав болт в линка до оста (червен кръг), но този път не беше там проблема. Всички болтове (оградени с жълти кръгове) съм проверил, визуално не виждам да има пукнатини или други проблеми, но това почукване ме побърква. Пропускам ли нещо или е време да го разглобя и да сменя лагерите?

снимка
mart1nn
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Юли 25, 2019 8:56 am

Re: Почукване от задния триъгълник

Мнениеот valentin_dr » Чет Май 20, 2021 10:45 pm

Колега, разглобявай...
Аз получих подарък от моето след дъжда в събота, почукване при въртене което идва от средното, от педалите, от курбелите, от средния пивот или задните...
Абе разглобявай, сподели къде си го намерил след това.
valentin_dr
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Сря Юли 02, 2014 6:31 pm

Re: Почукване от задния триъгълник

Мнениеот Alexi » Чет Май 20, 2021 10:58 pm

пропускаш най натоварената става от окачването ,до средното .. само с притягане на болтове няма да стане ,трябва да се огледат лагерите
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Почукване от задния триъгълник

Мнениеот Rakeem » Пет Май 21, 2021 8:22 am

Здравей, аз проверявам за луфтове по окачването по следния начин: натискам задната спирачка, стъпвам върху задната гума, хващам най-крайната точка на горната тръба на предния триъгълник и започва да го движа нагоре-надолу, след това хващам здраво предния триъг. в основата на колчето и с другата ръка усуквам гумата.
Rakeem
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Съб Ное 24, 2018 12:27 pm

Re: Почукване от задния триъгълник

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Май 25, 2021 9:09 am

Почуква и когато втулките на шокът са за смяна.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Почукване от задния триъгълник

Мнениеот mart1nn » Вто Май 25, 2021 10:08 am

Преди по-малко от 200ч му е правено "голямо" обслужване при което бяха сменени и втулките. Тази вечер ще го сваля, за да видя дали ще се усети проблем при движението на триъгълника. Фирмата направила обслужването каза че искат да видят шока, защото според тях (по няколко снимки, които им пратих) има голямо количество масло и искат да го проверят. Ще го ре-сервизират без разходи от моя страна, което ме устройва и нека видим ... Ще пусна ъпдейт, когато знам повече.
mart1nn
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Юли 25, 2019 8:56 am

Re: Почукване от задния триъгълник

Мнениеот Alexi » Вто Май 25, 2021 1:23 pm

самия шок също може да трака ,това е най неприятния вариант реално защото шума е от хидравликата
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6312
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Почукване от задния триъгълник

Мнениеот mart1nn » Пет Юни 18, 2021 11:30 am

Лек ъпдейт - шока е както предположи Alexi.

За щастие съм го обслужвал при официалният представител за Скандинавските страни преди по-малко от година (2 седмици по-късно да се бях обадил и щеше да е минала), а те дават гаранция от 1 година след обслужване. Обясниха ми че е премерен при референтни стойности и има отклонения, а също така виждат и повече масло от нормалното по остта. Решението - отваряне и безплатно пълно обслужване :beer: , но нямат комплекта .... :bawling: Очакват доставка идната седмица и се надявам да са експедитивни с работата и да покарам колелото още следващия уикенд. Имам някакъв лош късмет и всяко лято се налага колелото да е на ремонт за 3-4-5 седмици, което адски ме ядосва ... май хората са прави, че правилният брой колелета е n+1.
mart1nn
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Юли 25, 2019 8:56 am

Re: Почукване от задния триъгълник

Мнениеот evilzet » Пет Юни 18, 2021 8:22 pm

Баце, купи си японска кола, да се обучиш на търпение :D .
evilzet
 
Мнения: 1484
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: reddevil, Sprinter и 125 госта