Проблем с превключване на скорости

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Проблем с превключване на скорости

Мнениеот Кочо Пирата » Сря Апр 28, 2021 3:11 pm

Здравейте!

От скоро се случва нещо странно със скоростите ми - колелото е твърдак, 2х11 SLX, 26/36 предни венци и 11-42 задни. Всичко беше наред, до каране в голяма кал, при което дясната команда сякаш се разкачи от жилото - щракаше в двете посоки без никакво усилие и съответно без дерайльорът да превключи. Реших, че съм скъсал жило, но не - наред беше. Уточнявам - това се случва само когато съм на малкия венец отпред и на един от двата най-големи отзад. Реших да пробвам да превключа на големия венец отпред и командата се оправи, дерайльорът почна да включва. Върнах на малкия и работеше добре. След това се случи още няколко пъти и винаги превключване на големият венец отпред го оправяше.

След почистване на веригата и дерайльора проблемът уж изчезна, но днес се прояви отново. Мисля си, дали не е влезнала мръсотия в бронята и да прави проблем. Бронята и жилото са на 13 месеца, карано е многократно в кал, не са сменяни до сега - може би е време за смяната им :dontknow:

Какво мислите ? :beer:
Кочо Пирата
 
Мнения: 45
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 21, 2020 8:37 am

Re: Проблем с превключване на скорости

Мнениеот Кочо Пирата » Чет Апр 29, 2021 3:06 pm

Броните и жилата са добре, оказа се блокирал съединител, ограничава движението на дерайльора към големите венци. Без съединител бачка идеално, сега ще видим след обслужването му как ще е.
Кочо Пирата
 
Мнения: 45
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 21, 2020 8:37 am


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Exorcist и 109 госта


cron