Sram x0 Carbon Външен болт с разбита резба Помощ!!

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Sram x0 Carbon Външен болт с разбита резба Помощ!!

Мнениеот Xares » Вто Окт 23, 2018 9:46 am

Здравейте,

Имам следния проблем имам Курбел Sram x0 Carbon на колелото, но някой идиот в завода е презатегнлал или прекалил с лепилото по резбата на външната капачка от лявата страна и като тръгнах да го свалям за да го смажа реших да развия и капачката да я гресирам и изчистя, но се оказа супер мека и се прееба прикачам снимка отдолу. Моля някой да сподели идеи как да я махна имам резервна! .
Screenshot_1.png
Screenshot_1.png (273.36 KiB) Прегледано 1064 пъти


Благодаря
Xares
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:34 am

Re: Sram x0 Carbon Външен болт с разбита резба Помощ!!

Мнениеот marsa » Вто Окт 23, 2018 10:55 am

Пробиваш два срещуположни отвора и ползваш "pin spanner" (на български не знам да има наименование, среща се като секретен ключ или ключ за средно движение). Също може да свършат работа и зегер клещи, но е възможно да ги повредиш. Може да пробваш и с два пирона за бетон захванати в менгеме.

Някои модели на този курбел имат въпросните отвори фабрично.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Sram x0 Carbon Външен болт с разбита резба Помощ!!

Мнениеот КоlЮ » Вто Окт 23, 2018 11:00 am

Екстрактор за болтове.
https://www.bahcoshop-bg.com/wp-content ... 20-1-4.jpg

друг вариант е пробиваш 2 дупки ( като внимава да не прецакаш резбата курбела и прочие) и отвиваш с криви клещи (човка).
Screenshot_1.jpg
Screenshot_1.jpg (60.74 KiB) Прегледано 1033 пъти


Център шлосерски Изображение
и т.н.

После може да набие 1 номер по голям шестограм в капачката (болт) и става като нов .
Bin Big Mag , mag mich kein.
Аватар
КоlЮ
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1658
Регистриран на: Пон Дек 25, 2017 3:19 am
Местоположение: с.София

Re: Sram x0 Carbon Външен болт с разбита резба Помощ!!

Мнениеот Boko-Loco » Вто Окт 23, 2018 12:06 pm

А защо се опитваш да развиеш тази капачка? Тя служи да опре болта в нея като го развиеш и да избута курбела от оста. Нещо като "само екстрактор". "Идиота" в завода е спазил предписанието написано на не я : 45-54 Nm! Да беше потърсил информация в нета, преди да правиш поразии. Ако ти е грозно го боядисай с маркер и спри да пипаш където не разбираш, да не си купуваш нов курбел.
https://www.youtube.com/watch?v=mxAj-zbynPI
Boko-Loco
 
Мнения: 154
Рейтинг: 1728
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 11:22 am
Местоположение: София

Re: Sram x0 Carbon Външен болт с разбита резба Помощ!!

Мнениеот Xares » Вто Окт 23, 2018 2:34 pm

Благодаря ви за информацията ще пробвам на стругар или в краен вариант с бормашината и клещите.


Boko-Loco написа:А защо се опитваш да развиеш тази капачка? Тя служи да опре болта в нея като го развиеш и да избута курбела от оста. Нещо като "само екстрактор". "Идиота" в завода е спазил предписанието написано на не я : 45-54 Nm! Да беше потърсил информация в нета, преди да правиш поразии. Ако ти е грозно го боядисай с маркер и спри да пипаш където не разбираш, да не си купуваш нов курбел.
https://www.youtube.com/watch?v=mxAj-zbynPI


А де ама до колкото четох в нета тази капачка се завива с два пръста и се слага локтайд а тези 45-54Nm са за болта на курбела, а преди да се преебе резбата повярвай ми толко не съм се зорил а не съм слаб в ръцете просто е пренатегната . Все тая купих си резервна сега ще сваля тази някак, до колкото прегледах в чуждите форуми всички берат ядове с нея....
Xares
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:34 am

Re: Sram x0 Carbon Външен болт с разбита резба Помощ!!

Мнениеот Alexi » Вто Окт 23, 2018 2:39 pm

ако са я намазали с локтайт чакай да се развие .. тя изобщо не е предвидена да се развива според мен ,никога ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта