Отново адаптор за задна дискова спирачка ...

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Отново адаптор за задна дискова спирачка ...

Мнениеот oduh » Вто Окт 02, 2018 10:11 pm

Здравейте,
Падна ми много евтин комплект хидравлични деоре-та ... имам и главини за диск ... обаче рамката ми (драг гранд каньон) няма уши за дискова отзад :(
За "съжаление" много си я харесвам и не ми се сменя ... и почнах да чета за разни адаптори, като конретно разглеждам едно много бюджетно решение:
Изображение

Продават се за 5-6лв и в София ...

Та ... преди три дни попаднах на този адаптор и веднага си казах "пълен абсурд". Преди два дни си казах, че няма никакъв смисъл от деоре хидравлични спирачки и такова желязце после, "абсурд". Вчера гледах клипчета в тубата, пълни безумници. И днес вече смятам опъни, гледам как се товари ... и вече не изглежда съвсем смешна идея ... и питам тук :)
Има ли как това да свърши работа? Има ли как на моята рамка да сложа хидравлична с 160мм диск отзад?
oduh
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 2:48 pm

Re: Отново адаптор за задна дискова спирачка ...

Мнениеот GearGhost » Вто Окт 02, 2018 11:05 pm

Това железце..... Никакъв шанс да ти задържи яка хидравлична спирачка.
https://youtu.be/emW7M-ZD0Pw
Виж този какво желязо слага, което ако го караш по-хамаската също няма да устиска. Ако ти трябва да ходиш до магазина и до работа, не ти трябват хидравлики и си стой на V, ако мислиш да го караш по баирите по-добре си земи друга рамка.
GearGhost
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1226
Регистриран на: Съб Апр 21, 2018 1:21 pm

Re: Отново адаптор за задна дискова спирачка ...

Мнениеот Alexi » Сря Окт 03, 2018 7:14 am

в тоя клип се видяха интересни преходници каквито не знаех ,че съществуват .. но подозирам ,че ще струват колкото рамката :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Отново адаптор за задна дискова спирачка ...

Мнениеот oduh » Сря Окт 03, 2018 8:19 am

Ами не ходя в планини с това колело, то не е баш за екстремисти така или иначе :)
Иначе от адапторите има един a2z, който даже изглежда читав ... но е 30 долара и нагоре, което е пълен абсурд ...
oduh
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 2:48 pm

Re: Отново адаптор за задна дискова спирачка ...

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Окт 03, 2018 9:27 am

Когато е за дискова спирачка рамката е подсилена от лявата страна при chainstay/seatstay, за да издържи на спирачното усилие. Даже и джаджата да е достатъчно здрава, а това доста ме съмнява, е много възможно да направи мизерия на рамката.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Отново адаптор за задна дискова спирачка ...

Мнениеот oduh » Сря Окт 03, 2018 12:56 pm

Pr3d4t0R написа:Когато е за дискова спирачка рамката е подсилена от лявата страна при chainstay/seatstay, за да издържи на спирачното усилие. Даже и джаджата да е достатъчно здрава, а това доста ме съмнява, е много възможно да направи мизерия на рамката.


Същата рамка (Drag Grand Canyon) се предлага и с уши като с просто око не изглежда много различна.
oduh
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 2:48 pm

Re: Отново адаптор за задна дискова спирачка ...

Мнениеот compira » Сря Окт 03, 2018 7:09 pm

Относно здравината няма да има проблем! Все пак същото усилие преадва и една контра на рамката с подобна пластинка. Основния проблем е точно с тази ламаринка. Ако при някое по-голямо натоварване се изкриви на някъде диска ще почне да опира... абе ще се разцентрова спирачката. Ако измислиш по-стабилен заместител на ламаринката най-вероятно няма да имаш никакви проблеми.
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Отново адаптор за задна дискова спирачка ...

Мнениеот oduh » Сря Окт 03, 2018 8:59 pm

Ламаринката е 3мм стомана според форумите. Аз май ще поръчам една да пробвам... Не мога да си го извадя от главата този вариант :)
https://lh3.googleusercontent.com/H7lleMiJi84i6CRPmGYK_7Rm8sjUingh-LgwtLXS7Jj9Y7UiRB67-7dTS7CaS3Z5u0Ekuq9wmeAhW_HNFcwX2rkxiJqrZDUOonhmxu66X2eRbmzDkjmw340K-z5bawlC0aTqF8Mi7oQ=s250-k-rw-no
oduh
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 2:48 pm

Re: Отново адаптор за задна дискова спирачка ...

Мнениеот GearGhost » Сря Окт 03, 2018 10:28 pm

Най-лошото, което може да стане е да прецакаш спирачката и накладките, защото те трябва да са точно и предцизно центрирани върху диска и да няма триене. Не мисля, че ламаринката може да се центрова без никакъв луфт и най-вероятно винаги ще ти опира. Няма лошо да пробваш :)
GearGhost
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1226
Регистриран на: Съб Апр 21, 2018 1:21 pm

Re: Отново адаптор за задна дискова спирачка ...

Мнениеот compira » Съб Окт 13, 2018 9:13 am

GearGhost написа:Най-лошото, което може да стане е да прецакаш спирачката и накладките,)

Чак пък да се прецакат спирачките!!! Може да износи накриво едни накладки и/или да няма оптимална спирачна сила, но за прецакване не мисля, че трябва да се говори.
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта