Смяна плоча на Drag CII

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Смяна плоча на Drag CII

Мнениеот imarh » Сря Сеп 19, 2018 8:06 pm

Става въпрос за предното движение. Плочата е закачена с 2 болта за кръстачката на курбела, като има и 2 дупки които съвпадат на плоча/кръстачка. Плочата е 34т. Искам да я сменя с 28т например. Какво трябва да гледам? Стъпка на зъби/верига, някакво междуболтово разстояние?
imarh
 
Мнения: 212
Рейтинг: 1414
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:04 am

Re: Смяна плоча на Drag CII

Мнениеот didonch » Чет Сеп 20, 2018 7:35 am

Не е ясно за какъв курбел става въпрос: с една, две, три плочи. Освен между болтовото разстояние трябва да се съобразиш и с рамената на "паяка"/кръстачката така че да не влизат в полезрението на веригата. Ако въпросния курбел е с два болта и два нита ... не знам до колко си заслужава хамалогията ... по-добре направо го замени с нов или втора употреба в зависимост от бюджета.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Смяна плоча на Drag CII

Мнениеот imarh » Чет Сеп 20, 2018 11:39 am

didonch написа:Не е ясно за какъв курбел става въпрос: с една, две, три плочи. Освен между болтовото разстояние трябва да се съобразиш и с рамената на "паяка"/кръстачката така че да не влизат в полезрението на веригата. Ако въпросния курбел е с два болта и два нита ... не знам до колко си заслужава хамалогията ... по-добре направо го замени с нов или втора употреба в зависимост от бюджета.


Плочата е една, курбелите се водят Prowheel Suolo, 34 зъба. Има и водач.
Изображение

Някаква идея с каква плоча/кубел 28т да се замени и за какви пари?
imarh
 
Мнения: 212
Рейтинг: 1414
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:04 am

Re: Смяна плоча на Drag CII

Мнениеот Gworan » Пон Сеп 24, 2018 9:04 am

Ако курбелите са на 104 междуболтово разстояние стандарт, мисля че не може да се сложи по-малка плоча от 30 зъба.

За по-малка плоча може би от тези dirt / street курбели от 3 части, като плочата е с централен отвор, без болтове...
Или курбели със по-малко междуболтово разстояние, там вече има малки плочи.
Или пък курбели без паяк, дето плочата е на шлиц, предполагам ще има...

Или пък вместо да сменяш курбели и плоча, може да смениш венеца / касетата отзад, за да достигнеш желаното съотношение.
Аз на твое място бих сложил една 30 зъбова плоча вместо да се мъча да търся варианти за 28...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Смяна плоча на Drag CII

Мнениеот imarh » Вто Сеп 25, 2018 6:37 pm

Gworan написа:Аз на твое място бих сложил една 30 зъбова плоча вместо да се мъча да търся варианти за 28...


Мдам. Ей туй поръчах:
Изображение
Сега чакаме.
imarh
 
Мнения: 212
Рейтинг: 1414
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:04 am


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron