Центровка на капла София

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Центровка на капла София

Мнениеот ivo_ivo » Нед Авг 26, 2018 6:41 pm

Препоръчайте къде в София има читав майстор за центровка на капли?
ivo_ivo
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 04, 2018 5:45 pm

Re: Центровка на капла София

Мнениеот victortrt » Сря Авг 29, 2018 10:11 am

Аз се сещам само за Наско от Женския пазар /Май беше в един двор на Братя Миладинови/. Може да питаш и в магазина на Драг на Княз Борис пак там в района, те са и сервиз и имат доста добро оборудване. Колегата от форума Марса май също се занимава с капли и главини или поне със сигурност е много запознат с тях.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Центровка на капла София

Мнениеот damon » Сря Авг 29, 2018 10:28 am

Ако е само за центровка на леко кривнало колело, всеки сервиз би могъл да се справи. Ако е за наплитане и центровка - там е по-засукано и наличието на стенд и механик не е достатъчно условие да се построи хубаво колело, трябва и самият механик да е компетентен в тази работа. Ако колелото ти е много кривнало също не е просто въпрос на опъването на някоя спица, която да го изправи, трябва отново компетентен "строител на колела", както се казва на чист български, които заради естеството на работата вероятно са една част от сервизите само (стреляйки напосоки - 10-20%). Останалите могат да съберат едно колело и да се върти в стойката право, но колко време, е съвсем друг въпрос :) Зависи какво искаш...
damon
 
Мнения: 150
Рейтинг: 1445
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 4:09 pm

Re: Центровка на капла София

Мнениеот fu4ko » Сря Авг 29, 2018 9:56 pm

Интересно ми е какво още трябва освен стенд?Имам стенд.Имам и тензиометър.Ползвал съм го веднъж да видя как е каплата.Ми разлика от спиците в натегнатостта е една чертичка плюс-минус.Проблеми с каплите нямам.Тъй седи в кутията си.Занимавам се от 10 години с ремонт на велосипеди и центроване на капли.Преди две години си правих капли с най евтините шини "Диадем" и главини с лагери за зъбчатки на резба и спици от 10ст.Освен да сменям някой лагер,друго не съм правил за ежедневно каране през тези два сезона,да не кажа две години щот карам и зимно време само градско.Скоро ги разплетох и сложих Кросер шини.Ми нямам проблеми с градско каране без скачане и подобни неща с по 5-10км всеки ден,че ходя с колелото на работа.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Центровка на капла София

Мнениеот damon » Сря Авг 29, 2018 10:55 pm

fu4ko написа:Интересно ми е какво още трябва освен стенд?


Малко акъл, сръчност, познания как работи велосипедното колело. Не е сложно... :) Стенд принципно не е задължителен, а и без тенсиометър може.
damon
 
Мнения: 150
Рейтинг: 1445
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 4:09 pm

Re: Центровка на капла София

Мнениеот ivo_ivo » Чет Авг 30, 2018 11:16 am

Благодаря за отговорите!
ivo_ivo
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 04, 2018 5:45 pm

Re: Центровка на капла София

Мнениеот sailman » Пет Авг 31, 2018 6:08 pm

Зависи къде живееш. Инак, има достатъчно места, дето могат да ти направят читаво каплата. При Пацо, кв. Илинден. В Байкцентъра на бул. България, при Брадата. Пак в тоя район, ама малко по-нагоре в Драг Зоната при Любо Бирата. Ако си около Лозенец - при Бокича в Паве-то...
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта