Спукан заден триъгълник Shockblaze skin elite

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Спукан заден триъгълник Shockblaze skin elite

Мнениеот Xares » Пон Юни 25, 2018 8:32 am

Здравейте, за нещастиеси спуках рамката на задния триъгълник точно на заварката при долния пивот... Та въпроса е можели това да се завари и ще има ли някакъв проблем четох, че след като се заварявал алуминия после създавал проблеми, някой може ли да сподели ако има опит с такава процедура... Обадих се на Максбайк казаха че нямат резервен триъгълник ии ме посъветваха да я заваря и че нямало да има проблем. Ще се радвам някой да сподели своя опит
Xares
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:34 am

Re: Спукан заден триъгълник Shockblaze skin elite

Мнениеот didonch » Вто Юни 26, 2018 6:44 pm

Типично за макс.... не сикам да те разочаровам но със заварката само удължаваш неизбежното... в случая подмяна на триъгълника. Къса се не заварката а точно до нея и така до безкрайност или докато се случи в кофти време на кофти място.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Спукан заден триъгълник Shockblaze skin elite

Мнениеот Gworan » Вто Юни 26, 2018 9:24 pm

Мисля, че дори да направиш заварка, пак ще се скъса и така ще трябва да си правиш заварки периодично... Ще закрепи положението, временно. За Shockblaze рамките не предлагаха ли няква удължена гаранция?
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Спукан заден триъгълник Shockblaze skin elite

Мнениеот Xares » Сря Юни 27, 2018 7:36 pm

Като им се обадих почнаха да се вайкат, какво щели да правят ,че вече нямало такава рамка, в крайна сметка отидох в магазина им оказа се че става триъгълника от Sprint Outrage перфектно, викам искам да поръчам един ще си го платя. Отговора беше аа не само цели рамки така не можем да ви продадеме викам хора ще си го платя ще чакам ако тряя поръчайте ми от Астро дето ви правят рамките.. Категоричен отказ за съдействие. Изгубиха ме като клиент.... в крайна сметка се поразтърссих из нета. До колкото разбрах се правят такива заварки ноо трябва да мине рамкта термична обработка на ново така, има една фирма която може да свърши работа заварката + термична обработка 250лв. Би трябвало след това да няма проблеми
Xares
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:34 am

Re: Спукан заден триъгълник Shockblaze skin elite

Мнениеот Gworan » Сря Юни 27, 2018 9:02 pm

Може би малко извън темата, но дали някога ще прочета позитивно мнение за български производител / търговец...
Помисли си и си прецени добре, виж дали няма как да си вземеш няква здрава рамка направо цяла, че ще се хвърлиш в голям филм. 250лв заварка и няква термична обработка, то след това ще иска и нова боя... Някаква гаранция дават ли за тва нещо, че няма пак да се скъса след ремонта?
Аз ако бях на твое място, или ще сменя рамката или ще разпродам каквото ми е останало и ще си взема друго колело. Но ти си решаваш за себе си...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта