Какъв тип заден дерайльор ми е нужен ?

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Какъв тип заден дерайльор ми е нужен ?

Мнениеот Drunken MadLoud » Нед Май 27, 2018 5:25 pm

Здравейте. Скоростните системи винаги са ми били пълна мъгла и ми трябва съвет относно типа заден дерайльор който ще ми свърши работа. Целта е 2х10 скоростна система, като курбелите с които разполагам са Deore M6000 26-36 зъба, предстои ми покупка на декланшор с горно теглене и команди 2х10, като съм се спрял отново на Deore серията. Следва въпроса каква касета и дерайльора Medium или Long cage да бъде? Колелото на което ще се монтират е пълен твърдак 29-ка и ще се ползва предимно градско. Досега винаги съм ползвал задна касета 11-36 , но приемам и съвети за друг тип касета. Целта ми е да се постигне добро ускорение и леко педалиране.
Благодаря предварително за мненията ви.
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Какъв тип заден дерайльор ми е нужен ?

Мнениеот valsbak » Пон Май 28, 2018 9:46 am

За града касета 11-36 е достатъчна. С малките предни венци средно рамо заден дерайльор ще свърши работа. Ако ще караш в града можеш да сложиш и касета 11-28. Според мен и по-стар модел дерайльор за 10 скорости ще работи.
valsbak
 
Мнения: 100
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Май 09, 2016 9:50 am

Re: Какъв тип заден дерайльор ми е нужен ?

Мнениеот Drunken MadLoud » Пон Май 28, 2018 6:12 pm

По-принцип съм се насочил към Shimano Deore FD-615 GS, така че това е добра новина. Гледам, че има изисквания обаче за градусите на chainstay-a, нещо на което досега не бях обръщал внимание. Има ли нещо притеснително в това? Питам защото досега съм карал само MTB и не съм имал опасения, че някакъв компонент може да се окаже несъвместим заради градуси и т.н.
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Какъв тип заден дерайльор ми е нужен ?

Мнениеот Alexi » Пон Май 28, 2018 9:24 pm

нищо притеснително няма ,понеже предния дерайльор е на изживяване може да се намери читав такъв за до 20 лв
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта