Въпрос за QR

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Въпрос за QR

Мнениеот granets » Чет Май 24, 2018 9:21 am

Имам 9мм QR главини на предната и задна гума. Отпред съм с Rock Shox 30 Gold вилка, и при по- интензивни спирания и каране, след няколко часа, се разхлабва главината, трябва да спра, и да я затегна.
Дали е дефектна главината? Ако не е, може ли да я подменя с нещо по- хубаво, и да нямам тоя проблем? Онзи ден не забелязах навреме и безмалко да стане беля...
granets
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 16, 2018 10:13 am

Re: Въпрос за QR

Мнениеот billclinton » Чет Май 24, 2018 11:23 am

granets написа:Имам 9мм QR главини на предната и задна гума. Отпред съм с Rock Shox 30 Gold вилка, и при по- интензивни спирания и каране, след няколко часа, се разхлабва главината, трябва да спра, и да я затегна.
Дали е дефектна главината? Ако не е, може ли да я подменя с нещо по- хубаво, и да нямам тоя проблем? Онзи ден не забелязах навреме и безмалко да стане беля...


По скоро може да е дефектен QR - няма логика да се разхлабва главината.Все пак виж дали нямаш луфт в главината повече от необходимото.
Aз бих пробвал първо с друг QR
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Re: Въпрос за QR

Мнениеот granets » Чет Май 24, 2018 11:50 am

Колелото е сравнително ново, няма луфт в главината, пробвах.
Стегнах пак още по- хубаво и ако пак се разтегне, ще го карам в някой сервиз на Drag да мрънкам (надявам се гаранцията да покрива нещо такова).
granets
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 16, 2018 10:13 am


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Morbid Angel, the_rookie и 8 госта