Ram freeride + вилка 130мм ход??

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Ram freeride + вилка 130мм ход??

Мнениеот ashlama01 » Нед Май 13, 2018 2:30 pm

Привет! Имам един конретен въпрос. Какво ще се случи ако на рамката "Ram freeride" сложа вилка с ход 130мм? :roll2: Имам в предвид каква промяна ще настъпи в геометрията, ще рботи ли добре окачването, има ли опасност да се сцепи някъде рамката и т.н. Защото попринцип знам , че тази рамката е предназначена за повече ход на предницата, та се чудех какво ще се случи ако направя това. Наистина ще съм ви много благодарен ако ми отговорите . Знам ,че въпросчето е леко глупаво , ама реших да питам :D
ashlama01
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 02, 2018 1:51 pm

Re: Ram freeride + вилка 130мм ход??

Мнениеот moridinbg » Нед Май 13, 2018 3:45 pm

Ще се получи изключително разбалансирано колело. Челният ъгъл ще се вдигне с ~2.5 градуса, средното ще падне доста, седалковата тръба ще застане безобразно.
С толкова къса вилка ще ботъмаутва на поразия с тенденция към човкиране, ако се кара по предназначение, а в същото време ще е изключително смотано за въртене, заради тегло на рамка и "новата" геометрия.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Ram freeride + вилка 130мм ход??

Мнениеот ashlama01 » Нед Май 13, 2018 4:06 pm

Ясно :D , няма да предприемам такива рискови комбинации.
Благодаря за отговора :beer: .
ashlama01
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 02, 2018 1:51 pm


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта