Питане за съвместимост на рамка-вилка

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Питане за съвместимост на рамка-вилка

Мнениеот Crosz » Нед Май 13, 2018 12:10 pm

Привет, смятам да си закупя нова рамка Cross Speedster 26' В момента разполагам с Cross Phantom 24' и питането ми е дали вилката от 24-ката ще стане на новата рамка 26'

https://velosiped.bg/ramka-cross-speeds ... racit.html
https://m.olx.bg/ad/cross-phantom-CID618-ID6NA87.html само, че вилката ми е zoom.
Crosz
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 25, 2018 8:22 pm

Re: Питане за съвместимост на рамка-вилка

Мнениеот DungeonHunter » Нед Май 13, 2018 1:59 pm

С нетърпение чакам големите разбирачи във форума да се изкажат :)))
DungeonHunter
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Чет Май 03, 2018 3:18 pm

Re: Питане за съвместимост на рамка-вилка

Мнениеот nonkapo » Нед Май 13, 2018 6:02 pm

Подобен въпрос разисквахме в тая тема преди няколко месеца -
viewtopic.php?f=4&t=189703 и накрая излезе че не съм търсил достатъчно с Гугъл. Въпроса ти е строго специфичен така че не очаквай хората да те залеят с отговори. Най вероятно ти ще си първият който го е правил. В твоя случай, провери дали се събира предна капла с гумата. Ясно че ще ти пострада геометрията, но ако това ти е временно решение,докато събереш пари за вилка 26 защо пък не?
Иначе обратното става - проверено е (27,5 вилка на 26 рамка и 26 вилка на 24 рамка). Въпреки че има малко промяна на челния ъгъл както са писали аз не го усещам.
Иначе без да се обиждаш ама Зум само името и е вилка така че мисли от сега за нещо по добро.
Не се гаси туй що не гасне
Аватар
nonkapo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Съб Окт 09, 2010 2:36 pm
Местоположение: Арабистан

Re: Питане за съвместимост на рамка-вилка

Мнениеот КоlЮ » Нед Май 13, 2018 8:22 pm

Crosz написа:Привет, смятам да си закупя нова рамка Cross Speedster 26' В момента разполагам с Cross Phantom 24' и питането ми е дали вилката от 24-ката ще стане на новата рамка 26'

https://velosiped.bg/ramka-cross-speeds ... racit.html
https://m.olx.bg/ad/cross-phantom-CID618-ID6NA87.html само, че вилката ми е zoom.


Вилката , както и чашките(лагерите ) няма да станат заради разминаването в размерът на челата на рамките . Рамката е за 1 1/8 ,а самата вилица е с 1 цол.
Разбира се може да се вземат подходящи чашки и да се пригоди ,но не излиза рентабилно( и при факта че пренебрегнем измененията в геометрията).
Bin Big Mag , mag mich kein.
Аватар
КоlЮ
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1658
Регистриран на: Пон Дек 25, 2017 3:19 am
Местоположение: с.София

Re: Питане за съвместимост на рамка-вилка

Мнениеот nonkapo » Чет Май 24, 2018 6:47 pm

Сега като погледнах по внимателно мисля че и с чашки само няма да стане, понеже Фантомът е с по старата система кормило и кормилна тръба, а и както колегата е отбелязал диаметрите(и въобще размерите) на челните тръби са различни. В този случай стержена на вилката най вероятно ще е твърде къс за да можеш да използуваш лапа, а старата система няма да е приложима, тъй като мисля изисква резба на челната тръба.
Не се гаси туй що не гасне
Аватар
nonkapo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Съб Окт 09, 2010 2:36 pm
Местоположение: Арабистан

Re: Питане за съвместимост на рамка-вилка

Мнениеот granets » Пет Май 25, 2018 8:14 am

Няма да стане. Тая вилка е с т.нар. threaded headset - демек, на резба се хваща за рамката. Новата ти рамка е без резба и диаметъра на отвора е друг (някой по- горе беше казал 1 цол/1 инч, новата рамка е 1 и 1/8 инча/цола).
Дори и да има някаква магия, с която да стане - не си заслужава.
Отделно, вилката ти е за 24" гуми, отпред ще си с 24, отзад с 26... няма да ти е много приятно.
granets
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 16, 2018 10:13 am


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта