Питане за ъпгрейд на капли

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Питане за ъпгрейд на капли

Мнениеот madsnake » Чет Апр 19, 2018 1:44 pm

Здравейте,
Скоро се сдобих с Canyon Neuron Al 7.0 2018. Супер доволен съм от машината. Имах едно притеснение за каплите, понеже аз съм тежък пък те са с 28 спици, но след последните няколко карания осъзнах, че май няма да има проблем. Та каплите са Mavic XA. Те идват с TS-2 freehub. Той реално е с 2 кученца. Питах мавик и те казаха, че на тези капли може да се сложи ITS-4 freehub, който пък е с 4 кученца. Доколкото виждам други разлики няма. Ъпгрейда би излезнал около 45 евро за хъб и 15 евро за кученца. Дали си заслужава да го направя този ъпгрейд след като мине сезона и дойде време за профилактика на каплите? Или няма да видя особено голяма разлика?
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Питане за ъпгрейд на капли

Мнениеот stoyancha » Чет Апр 19, 2018 1:47 pm

Карай докато го строшиш и след това го смени :D
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Питане за ъпгрейд на капли

Мнениеот Alexi » Чет Апр 19, 2018 3:40 pm

имам капли с ITS-4 ,кученцата пак работят 2х2 а не захапват 4те едновременно ,преимуществото е че реално се натоварват 2 пъти по малко щото се редуват ,както и ъгъла на захапване ( engagement point на английски ) е 2 пъти по малък т.е. по бързо захапват като настъпиш .. дали е смислен ъпгейд не знам ,по скоро ако ще сменяш фрихъба не е лоша идея да се сложи XD направо ,и една срамска касета с 10т венче
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за ъпгрейд на капли

Мнениеот madsnake » Чет Апр 19, 2018 4:56 pm

При всички положения искам да си запазя 2х11 системата, не искам от тези мега срамски касети, които май са си оптимизирани основно за 1х. А и като цяло идеята е наистина само за хъба. По-скоро наистина ъгъла на захапване би бил най-добрият ефект от този евентуален ъпгрейд. А иначе, да. Ако строша този фрихъб 100% ще го сменя с ITS-4.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта