Съвет за 2Х към 1Х

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Съвет за 2Х към 1Х

Мнениеот hri_100 » Чет Мар 29, 2018 8:43 am

Здравейте,

Мисля да подменям скоростната си система от 2Х към 1Х (защото така или иначе се налага подмяна...)
Курбелите ми са Shimano SLX M665.

Търсих някакъв по- бюджетен сет и се спрях на SHIMANO DEORE M6000 1Х10.
В Алиекспрес го намирам на най- евтина цена - за 88 USD (отчитам че това не включва транспорта)

Но имам няколко чуденки:
- до колкото разбирам курбелите ми са със стандарт на междуболтовото разстояние 104BCD. Но не съм сигурен...
Трябва ми препоръка за плоча - евентуално NW 30T
Избор от такива по принцип има, но не знам дали всички са оптимални за сета по- горе
Например - гледам някаква на "Snail" в алиекспрес, но не знам дали няма просто бързо да ми прецака веригата

- Другата ми чуденка е дали от някой друг сайт (най -добре европейски) може да се намери този сет на подобна цена?
Аз поне не успях

- И накрая - има ли нещо което трябва да съобразя предвид това че в момента курбелите ми са предназанчени за 2 плочи, а аз мисля да премина на една

Благодаря предварително!
hri_100
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 17, 2009 8:31 pm
Местоположение: София

Re: Съвет за 2Х към 1Х

Мнениеот ЕAngel » Чет Мар 29, 2018 9:16 am

ЕAngel
 
Мнения: 178
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Сря Юни 19, 2013 8:58 am

Re: Съвет за 2Х към 1Х

Мнениеот Dim » Чет Мар 29, 2018 9:23 am

Здравей, аз съм си поръчал точно тази плоча на Snail 30t от алито, но ще мога да дам отзиви като пристигне и не се тревожи за веригата, плочата е алуминиева, така че по-скоро за нея трябва да се тревожиш! Колкото до съвместимостта на курбелите единственото, за което трябва да си сигурен е разстоянието между болтовете, ако е 104мм поръчваш плоча 104bcd, курбели за 3 плочи на 100% ще работят с една плоча, само трябва да си вземеш болтове с нит гайка ако нямаш или да си поръчаш плоча, която е с резба на отворите и да ползваш тези от старите плочи Snail предлагат такава плоча, съобрази това, тъй като тък тези болтове се продават на безумни цени тук!
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: Съвет за 2Х към 1Х

Мнениеот iPop » Чет Мар 29, 2018 11:02 am

Здравей,

Ползвам плоча овалка Snail вече втори сезон и съм много доволен. Вече им паднаха цените доста и са по 5-6 долара, което е супер.
Качеството е доста задоволително. Поръчвай смело и няма да имаш грижи ;)
Има варианти за BCD 104 и 96.
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта