Китайски части от Ali Express

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот emo_gp » Съб Фев 24, 2018 9:54 pm

А някой ползвал ли е такива с керамични лагери ?
Boardman Fs Pro 27.5
Аватар
emo_gp
 
Мнения: 392
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:58 pm
Местоположение: Гр. Стара Загора


Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот Alexi » Пон Мар 12, 2018 4:48 pm

За малко повече пари се взима Кюб от Байк Дискаунт ,аз не бих рискувал с китайската рамка отделно не са особено леки .
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот vesquto » Съб Мар 24, 2018 12:19 pm

действително за съвсем малко пари отгоре има карбонови рамки Cube от Bike-Discount.de
https://www.bike-discount.de/en/buy/cub ... red-692512

За колче - иди дойди дори при XC каране, няма толкова напрежение върху него.
Аз съм с китайски седалка и овална плоча 32 и вече около година ниакви проблеми, плочата мисля чак лятото да я сменя.

Поздрави
korekom
vesquto
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 9:29 am

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот Zayphod » Пон Мар 26, 2018 5:38 pm

Някой има ли представа как стоят нещата с компонентите на Шимано от Алито? Примерно тези спирачки.
Чайниците правят ли копия на такива неща или са си ориджинал? Не са особено по-евтини от колкото из европейските сайтове. Трийсетина евро е разликата, която ме навява на мисълта, че трябва да са като всички останали.

P.S. С или без Ice-Tech?
Аватар
Zayphod
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1422
Регистриран на: Нед Май 11, 2014 10:43 pm
Местоположение: Враца

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот Dim » Вто Мар 27, 2018 12:08 pm

Zayphod написа:Някой има ли представа как стоят нещата с компонентите на Шимано от Алито? Примерно тези спирачки.
Чайниците правят ли копия на такива неща или са си ориджинал? Не са особено по-евтини от колкото из европейските сайтове. Трийсетина евро е разликата, която ме навява на мисълта, че трябва да са като всички останали.

P.S. С или без Ice-Tech?

Здравей, оригинални са споко, един приятел си поръча същите и не се е оплаквал. Пиниза при алито е като поръчваш да избираш продукта с максимални поръчки и положителни отзиви, и да четеш негативните, надали 100 човека ще си купят менте и от 70, 60 ще оставят положителен фийдбек! Колкото до айс-тека, това са накладки, които искаш не искаш ще сменяш, така че ако направиш грешен избор сега, след време можеш да го поправиш, всичко опира до това колко агресивно караш и спираш, и имаш ли реално нужда от това допълнително охлаждане.
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот moridinbg » Вто Мар 27, 2018 1:09 pm

Големият проблем с алито е, че фийдбекът е абсолютно и тотално ненадежден. Китайски тарикатлъци. Позитивните ревюта се появяват веднага, негативните такива след седмици, ако изобщо ги публикуват - на мен така и не ми се появиха киселите ревюта на менте фар и на менте акумулатори. Други хора се оплакват от същото.
Пълно е и с фалшиви ревюта. Такива се купуват за центове бройката...
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот Dim » Вто Мар 27, 2018 1:55 pm

moridinbg написа:Големият проблем с алито е, че фийдбекът е абсолютно и тотално ненадежден. Китайски тарикатлъци. Позитивните ревюта се появяват веднага, негативните такива след седмици, ако изобщо ги публикуват - на мен така и не ми се появиха киселите ревюта на менте фар и на менте акумулатори. Други хора се оплакват от същото.
Пълно е и с фалшиви ревюта. Такива се купуват за центове бройката...

Има такава вероятност, за това изрично казвам продукта с максимални поръчки и положителни отзиви, респективно минимално негативни, следим разбира се и за рейтинга на селъра и какво друго продава, така вероятността за манипулации се свежда до минимум, но който е прекалено мнителен може да си плати цената за това, като си го купи от по-надежден дилър.
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот Alexi » Вто Мар 27, 2018 8:11 pm

аз не бих си купил точно спирачки от Алито ... че и на половин цена спрямо големите магазини в европа ,как става тая работа ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот Zayphod » Вто Мар 27, 2018 11:20 pm

Dim написа:Здравей, оригинални са споко, един приятел си поръча същите и не се е оплаквал. Пиниза при алито е като поръчваш да избираш продукта с максимални поръчки и положителни отзиви, и да четеш негативните, надали 100 човека ще си купят менте и от 70, 60 ще оставят положителен фийдбек! Колкото до айс-тека, това са накладки, които искаш не искаш ще сменяш, така че ако направиш грешен избор сега, след време можеш да го поправиш, всичко опира до това колко агресивно караш и спираш, и имаш ли реално нужда от това допълнително охлаждане.


По принцип имам опит с поръчките от Алито, но не и на компоненти. :D Иначе не карам агресивно, не съм тежък, нито пък има дълги спускания на местата по които карам, тъй че май ще мина и без тях. Първоначално мислех, че има някаква разлика в самите накладки, но реално разликата е само в ребрата.

Alexi написа:аз не бих си купил точно спирачки от Алито ... че и на половин цена спрямо големите магазини в европа ,как става тая работа ..


Как така на половин цена? Разликата е 38 евро (с доставките) спрямо тези тук. Или аз нещо съм малоумен и това не е преден и заден комплект апарати+лостчета? :eek3:
Аватар
Zayphod
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1422
Регистриран на: Нед Май 11, 2014 10:43 pm
Местоположение: Враца

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот TeDo_BaPHa » Сря Мар 28, 2018 12:04 am

Лично аз съм виждал от китайски спирачки:
-Avid BB7- много кофти реплика, с гадни пластмаси и неработеща.
-Shimano някакви хидравлики- течащи лостчета, апарати, пръскащи се маркучи( на Shimano XT).

Have a fun :)! :beer:
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот madsnake » Сря Мар 28, 2018 8:52 am

От Китай съм си купувал за колелото само разни стопчета за градското и една стойка за gps-a за МТБ-то :) 110те си кила не бих ги поверил на китайски спирачки, пък ако ще и Hope да пише на тях.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот Zayphod » Сря Мар 28, 2018 11:46 am

Не че целя да ви спукам балона, но всичко се прави там - Китай/Тайван/Малайзия/Сингапур. :)
От компоненти, до рамки, включително и карбонови. Не е обществена тайна това, нито пък някой го крие.
Аватар
Zayphod
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1422
Регистриран на: Нед Май 11, 2014 10:43 pm
Местоположение: Враца

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Мар 28, 2018 11:56 am

Венци, касети, някакви дреболии от там да - всичко друго не, заради потенциала да е менте.

Това че се правят там, далеч не означава, че са излезли от същият завод или че са покрили стандартите за качество.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот Zayphod » Сря Мар 28, 2018 12:56 pm

Pr3d4t0R написа:Венци, касети, някакви дреболии от там да - всичко друго не, заради потенциала да е менте.

Това че се правят там, далеч не означава, че са излезли от същият завод или че са покрили стандартите за качество.

Това е така, да,но днешно време "правено в Китай" не трябва веднага да се свързва с качеството на продукта. Примери за продукти от всякакво естество мога да дам много. А и все пак получаваш това, за което си платил.
Иначе разгледах магазина на този китаец и не мисля , че ще седнат да правят копия на цялата гама продукти на Шимано от Диоре до XTR. Няма да е оправдано. А и цените не са невъобразимо по-ниски.
В крайна сметка всеки сам си преценява. :beer:
Аватар
Zayphod
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1422
Регистриран на: Нед Май 11, 2014 10:43 pm
Местоположение: Враца

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот Alexi » Сря Мар 28, 2018 2:44 pm

по скоро са някакви второ качество според мен ,излязли от същия завод .. дерайльора примерно който купих е като одялан с теслата в час по трудово ,но работи
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Мар 28, 2018 9:07 pm

Както написа Алекси, моето предположение е също, че това са компоненти, които не са преминали стандартите за качество и явно има на кой заводът да ги продаде.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот Dim » Чет Мар 29, 2018 8:17 am

Pr3d4t0R написа:Както написа Алекси, моето предположение е също, че това са компоненти, които не са преминали стандартите за качество и явно има на кой заводът да ги продаде.

100% са оригинални, така че това е едната възможност, което ако е така ще има оплаквания, а аз такива не откривам в нета, другата за която съм почти на 100% сигурен е да са ОЕМ, тоест същите, които получавате като си купувате каньоните и пулсарите за по няколко бона и за това цената е такава.
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот madsnake » Чет Мар 29, 2018 8:23 am

Ами в такъв случай тестване му е майката :) Поръчвай смело, после отзиви!
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот Dim » Чет Мар 29, 2018 8:40 am

Впрочем, аз лично не мисля, че компания от ранга и капитала на Шимано ще си позволи да разпродава дефектни спирачки на китайци, с което да се компрометира и да си подбива доверието, защото много ясно, че после тия дефектни спирачки ще отидат в ръцете на потребителите и заключението ще е Шимано са боклуци! Ако има такива при безкомпромисния квалити контрол в япония, защото там се правят, то те се рециклират и не напускат фабриката, ако това не е така значи трябва сериозно да се преосмилят нещата, защото за мен Шимано още от време оно са символ на качество! А и като си купуваме продукти от бг и ес онлайн магазинчета, как може да сме сигурни, че тия магазинчета на поръчват точно от тези китайци, които коментираме в момента!
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Мар 29, 2018 9:55 am

Някой да пробва тогава от този търговец : - ) Също така да сподели как е минал митницата - на тая цена ако й се плати ДДС си става кажи речи като европейската.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот TeDo_BaPHa » Чет Мар 29, 2018 10:34 am

Dim написа:100% са оригинални,


Глупости. Колкото са оригинални карбоновите кормила и колчета, джърситата, шортите на които пише "Made in USA", че даже и последните имат цена на етикета. Попадали са ми в ръцете спирачки, на които си пише известна марка, но пластмасата е като играчки от зрънчо, накладките нямат нищо общо с оригиналните и в крайна сметка не работеше.

Dim" написа:после тия дефектни спирачки ще отидат в ръцете на потребителите и заключението ще е Шимано са боклуци!

Да, шиманото купено от китайски онлайн магазин, а не шимано купено от официален представител на фирмата.

Dim" написа: Ако има такива при безкомпромисния квалити контрол в япония, защото там се правят, то те се рециклират и не напускат фабриката, ако това не е така значи трябва сериозно да се преосмилят нещата, защото за мен Шимано още от време оно са символ на качество! А и като си купуваме продукти от бг и ес онлайн магазинчета, как може да сме сигурни, че тия магазинчета на поръчват точно от тези китайци, които коментираме в момента!


В Япония се произвеждат само високите класове на Шимано- DuraAce, XTR.., всичко друго е Китай, Малайзия. А за магазинчетата всеки си преценява, дали да продава нещо с незнаен произход, качество без гаранция и да се надява да не излязат дефектни бройки, или да продава сигурно от официален вносител.

:beer:
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот emo_gp » Чет Мар 29, 2018 10:46 am

Имам двама приятели с касети sunrace mx3, единия я закупи от алито а другия от тук, и двамата не откриват разлика в качеството!
Boardman Fs Pro 27.5
Аватар
emo_gp
 
Мнения: 392
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:58 pm
Местоположение: Гр. Стара Загора

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот m0nss7erKill » Чет Мар 29, 2018 2:22 pm

emo_gp написа:Имам двама приятели с касети sunrace mx3, единия я закупи от алито а другия от тук, и двамата не откриват разлика в качеството!

Аз също съм с касета SunRacе 10-ка, но нямах много време за тестове. На пръв поглед си бачкаше перфектно
m0nss7erKill
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 3:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот iPop » Чет Мар 29, 2018 2:30 pm

Карам със Sunrace 10-ка касета 11-40 и вече жуля втори сезон и си е ок.
Само трябва да я чистиш след каране с цел по-дълъг живот. Но за парите е супер направо :)
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот emo_gp » Съб Апр 07, 2018 10:04 pm

Колеги, някой може ли да сподели мнението си за уши на рамки от али-то ? Надеждни ли са, качество и др. ?
Boardman Fs Pro 27.5
Аватар
emo_gp
 
Мнения: 392
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:58 pm
Местоположение: Гр. Стара Загора

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот Alexi » Съб Апр 07, 2018 11:33 pm

карам с такова ухо от 1г ,предимно черно .. според мен поне това което аз намерих е 1:1 с оригинала ( моето е от ибей но продавача пак беше китаец или тайванец не си спомням )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот Любомир Димитров » Вто Апр 10, 2018 10:26 am

MacLeod написа:
Pr3d4t0R написа:Моето кормило (Syntace Vector Carbon) го карам от 2013 и на алуминиево не бих се върнал (може би само vibrocore на Spank предлага обиране на вибрации). Ако не падах толкова много и карбонова рамка сигурно щях да взема.

Може да имаш късмет. Положението е малко като на руска рулетка. В никакъв случай не ти го пожелавам, но имай на ум че никога не е късно да се счупи. До колкото съм чел карбонът старее бързо и губи здравината си.
Не мисля че някакви вибрации са проблем в планината, където газиш големи камъни. Важно е вилката и шокът да работят добре и настройките да са точни.

Съгласен.
Да не забравяме и ръкохватките, защото на пазара има много видове. И от даден вид до друг има чувствителна разлика, като обиране на вибрациите при дланите, до комфорт по време на управление. Сега съм с "Ръкохватки Force с гидолиново покритие"-качествени дръжки с двойни алуминиеви пръстени за максимална устойчивост при екстремни натоварвания. Коркови частици за максимална здравина и комфорт от употребата. Много съм доволен от тях.
За по хардкор спускане предпочитам като ефтин и надежден вариант, кормило от AL 6061 T6 двойно удебелен.
Любомир Димитров
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Чет Яну 25, 2018 7:11 pm

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Апр 10, 2018 12:30 pm

https://www.bike-magazin.de/mein_dk/bik ... /3662.html
Накратко:
150 000 "Lastwechsel" (промяна в натоварването) симулира 30 000 км каране - конкретното кормило Syntace Vector Carbon преминава този тест без никакви грижи.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот cls6666 » Чет Мар 14, 2019 8:09 pm

Някой да е слагал курбели с куха ос от техните марки racework ,ixf и т.н. има добра оферта на 65 лв с средното?
cls6666
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Окт 14, 2017 7:40 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта