Универсален ли е адаптера пост маунт?

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Универсален ли е адаптера пост маунт?

Мнениеот nonkapo » Нед Сеп 24, 2017 9:55 pm

Големи приключения с моя кон. Това лято се хванах да направя някой друг ъпгрейд и въпреки че за всичко питам и проверявам по три пъти, пак се намери какво да ме спъне. Новата ми вилка е със задно монтиране на спирачките, а не странично. Надявах се да паснат предните без адаптер ама не би.Май само с 160мм диск се получава. Въртят ми се из главата едни шайби, дистанционни втулки и прочее, но първо да се допитам до вас. Ясно че втулките ще са временно решение. Интересува ме става ли от коя да е марка адаптер? Захващането нали е еднакво - би трябвало всеки адаптер за пост маунт да свърши работа? Ако не, от де да търся адаптер точно за Тектро ХДЦ300? Благодаря.
Не се гаси туй що не гасне
Аватар
nonkapo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Съб Окт 09, 2010 2:36 pm
Местоположение: Арабистан

Re: Универсален ли е адаптера пост маунт?

Мнениеот Alexi » Нед Сеп 24, 2017 9:59 pm

по принцип е универсален като отстояния на болтове и т.н. ,но определени апарати опират на някои адаптери ,добре е да си потърсиш за конкретния апарат или поне да можеш да го пробваш ( да речем в някой сервиз където имат налични )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Универсален ли е адаптера пост маунт?

Мнениеот nonkapo » Пон Сеп 25, 2017 12:23 am

Ясно, благодаря. Все още не съм се решил и преди малко нашиших 160мм диска отпред щото ми писна да събира колелото прахоляка, пък като дойде преходника ще сложа 180то. Вижте обаче тоя линк
https://www.bikeinn.com/bike/sram-post- ... 36003259/p
Все си мисля че мога да си направя сам нещо такова?
Не се гаси туй що не гасне
Аватар
nonkapo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Съб Окт 09, 2010 2:36 pm
Местоположение: Арабистан

Re: Универсален ли е адаптера пост маунт?

Мнениеот Alexi » Пон Сеп 25, 2017 1:24 pm

не си прави експерименти за 3-4 лв .. тия втулки като набиеш спирачка някъде и като ги изкъса и ще се пребиеш
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Универсален ли е адаптера пост маунт?

Мнениеот nonkapo » Пон Сеп 25, 2017 3:36 pm

Ясно, макар че щом ги правят за Срам би трябвало и за безсрам да станат;-). Междувременно писах до Тектро и те уточниха модела на преходниците. За съжаление в България е наличен само единият(а у нас са най евтини). Ще се поръчва онлайн пак. Стана ми ясно и защо не се получава. Вилките и рамките пост маунт били два типа - РМ160 и РМ180,та моята явно е от първите.
Не се гаси туй що не гасне
Аватар
nonkapo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Съб Окт 09, 2010 2:36 pm
Местоположение: Арабистан


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта