Съвети за сервизиране на вилка RS Sektor Tk solo air

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Съвети за сервизиране на вилка RS Sektor Tk solo air

Мнениеот climb » Вто Авг 29, 2017 8:29 pm

Здравейте, предстои ми сервизиране на вилката, и искам да си го направя сам, тя е RockShox Sektor solo air, модела е някъде 2009-10 по спомен.Ако не се лъжа ето това е менуала за обслужването https://www.sram.com/sites/default/file ... manual.pdf Но искам все пак мнение какви консумативи мога да ползвам освен оригиналните не RоckShox?Благодаря много, всеки съвет ще ми е от помощ.
Аватар
climb
 
Мнения: 506
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Авг 20, 2004 10:44 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Съвети за сервизиране на вилка RS Sektor Tk solo air

Мнениеот Alexi » Вто Авг 29, 2017 8:33 pm

взимаш си масло за вилка с подходящ вискозитет ,ако ще сервизираш само ботушите друго не ти трябва .. ако ще я разхвърляш цялата трябва малко повечко инструмент и твърдичка грес ( става всякаква не е задължително да е оригиналната розова ) и пипай внимателно ,не бързай
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Съвети за сервизиране на вилка RS Sektor Tk solo air

Мнениеот climb » Вто Авг 29, 2017 8:49 pm

Благодаря, срам ме е да кажа колко време не е пипана, та ми се иска да я раздробя цялата.
Аватар
climb
 
Мнения: 506
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Авг 20, 2004 10:44 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Съвети за сервизиране на вилка RS Sektor Tk solo air

Мнениеот Вилката » Сря Авг 30, 2017 8:05 am

Alexi написа:взимаш си масло за вилка с подходящ вискозитет ,ако ще сервизираш само ботушите друго не ти трябва .. ако ще я разхвърляш цялата трябва малко повечко инструмент и твърдичка грес ( става всякаква не е задължително да е оригиналната розова ) и пипай внимателно ,не бързай
Да добавя, че в десния крак маслата в ботуша и в патрона са с различен вискозитет, като много важно е маслото горе. И ако долното е само за мазане, вискозитета на горното ти определя цялостната работа на вилката. Ползвай масло за вилки, тъй като е проектирано да има необходимия вискозитет и при ниски температури.
Аватар
Вилката
 
Мнения: 944
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Re: Съвети за сервизиране на вилка RS Sektor Tk solo air

Мнениеот climb » Сря Авг 30, 2017 8:50 am

Да това разбрах и аз че са две масла, едното е 5wt, другото 15wt.Другия ми въпрос е 5w и 5wt за вилки еднакви ли са?
Аватар
climb
 
Мнения: 506
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Авг 20, 2004 10:44 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Съвети за сервизиране на вилка RS Sektor Tk solo air

Мнениеот Вилката » Сря Авг 30, 2017 10:35 am

5wt е за масления патрон и аз лично бих ползвал само такова за вилки. Рокшокс е малко проблемно за намиране, но Mотерекс го има на много места. Ако имаш наблизо магазин за моточасти би трябвало да имат масла за вилки. Имай предвид, че въпреки стандартите, различните марки се различават малко по вискозитет и може да имаш лека промяна в работата ако минеш на различно от Рокшокс.
Маслото за ботушите (15wt) ако искаш го смени и с някакво автомобилно за да не се харчиш излишно. Намираш най-евтиното 15w40 например.
Аватар
Вилката
 
Мнения: 944
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Re: Съвети за сервизиране на вилка RS Sektor Tk solo air

Мнениеот Lucky Loser » Сря Авг 30, 2017 11:36 am

Alexi написа:...и твърдичка грес ( става всякаква...

:headpho:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Съвети за сервизиране на вилка RS Sektor Tk solo air

Мнениеот Вилката » Сря Авг 30, 2017 12:01 pm

Вилката написа:... Рокшокс е малко проблемно за намиране, но Mотерекс го има на много места...
И МотЕрекс няма да намериш :D Виж МотОрекс (Motorex) се намира :beer:
Аватар
Вилката
 
Мнения: 944
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Re: Съвети за сервизиране на вилка RS Sektor Tk solo air

Мнениеот climb » Сря Авг 30, 2017 1:03 pm

Това което намерих е на Castrol fork oil 5w и 15w понеже работя в магазин за авточасти и двете ги взимам на хубави пари, та мисля да сипя такова да видя как ще работи с него.
Аватар
climb
 
Мнения: 506
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Авг 20, 2004 10:44 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта